माओवादीसँग पार्टी एकीकरण हुदैन : उपेन्द्र यादव 

 

जनता समाजवादी पार्टी, नेपाल (जसपा)का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले माओवादी केन्द्रसँग वा अन्य कम्युनिस्ट पार्टीसँग तत्काल पार्टी एकीकरणको सम्भावना नरहेको बताएका छन् । मंगलबार बिहान काठमाडौंबाट प्रशारण हुने एउटा एफएमसँगको अन्तर्वार्तामा यादवले माओवादीसँग पार्टी एकीकरणको सम्भावना नरहेको बताए । माओवादीभित्र विचारको रुपान्तरण भयो भने मात्रै पार्टी एकीकरण सम्भाव रहेको बताए ।

चीनले समेत छाडिसकेको माओ विचारलाई प्रचण्डले बोकेर हिँडेको भन्दै अध्यक्ष यादवले समाजवाद भन्दैमा वा लेख्दैमा जसपाले कम्युनिस्टसँग एकीकरण नगर्ने बताए । माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डले पार्टी एकीकरणको कुराहरू गरिरहेका बेला उपेन्द्र यादवले सो प्रस्ताव अस्वीकार गरिदिएका छन् ।

जसपाका अध्यक्ष यादवले सत्तारुढ गठबन्धनबीचको सम्बन्धमा प्रश्न नउठाउन आग्रह गरेका छन् । उनले विशेष परिस्थितिमा संविधान र लोकतन्त्रको रक्षाका लागि गठबन्धन बनेको भन्दै मिलेर निर्वाचनमा प्रतिस्पर्धा गर्ने बताएका छन् । अब हुने राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनमा सत्तारुढ गठबन्धनले मिलेर उम्मेदवार उठाउने बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमाले महाधिवेशनः बन्द सत्र सुरु हुँदै

    नेकपा एमालेको दशौँ राष्ट्रिय महाधिवेशन अन्तर्गत आजदेखि बन्द सत्र सुरु हुँदैछ

एमालेमा पदाधिकारीदेखि केन्द्रीय सदस्यसम्म थपियो

    नेकपा एमालेमा पदाधिकारीदेखि केन्द्रीय सदस्यसम्म थप्ने निर्णय भएको छ । शुक्रबार

एमालेलाई यसरी शत्तिशाली बनाए युवा नेता बस्नेतले

    नेकपा एमालेका युवा नेता महेश बस्नेत अहिले देशको युवाहरुको ढुकढुकी बन्न

लिम्पियाधुरा, लिपुलेक र कालापानी फिर्ता भएपछि मात्रै आत्मसम्मान मिल्छ : अध्यक्ष ओली

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले नयाँ नक्सामा समेटिएको जमिन फिर्ता भएपछि