अमेरिकामा तनाव, २ शहरमा कर्फ्यू 

 

प्रहरीको गोलीले अश्वेत युवाको निधनपछि चर्किएको प्रदर्शनलाई मध्यनजर गरेर अमेरिकाका दुई शहर मिनियापलिस र सेन्ट पलमा कर्फ्यू घोषणा गरिएको छ ।  प्रदर्शनबाट हुनसक्ने सम्भावित क्षति आकलन गरेर यी दुवै शहरका मेयरले कर्फ्यू घोषणा गरेका हुन् । बीबीसीका अनुसार, कर्फ्यू रातको समयमा मात्र लाग्नेछ ।  २० वर्षीय डन्टे राइटलाई आइतवार ट्राफिक नियम उल्लंघनको अभियोगमा प्रहरीले गाडीबाट निकालेर सोधपुछ गरेको थियो ।

सोक्रममा प्रहरीले उनको हातमा हत्कडी लगाउन खोजेको थियो । तर उनी भागेर गाडीभित्र पसेका थिए । त्यही बेला प्रहरीले प्रहरीले संयमता गुमायो र उनीमाथि गोली दाग्यो ।  गोली लागेर उनी घाइते भए । र, घाइते अवस्थामा गाडी चलाएर अघि बढ्ने क्रममा दुर्घटनामा परेर उनको ज्यान गयो ।  प्रहरीले यसलाई दुर्घटना भनेको छ । नियतवश नभई खिचातानीका कारण यस्तो घटना हुन पुगेको प्रहरी दाबी छ ।

तर उक्त घटनामा सहभागी एक प्रहरीको क्यामेरामा कैद भिडियोमा प्रहरीले गोली हानेको दृश्य कैद छ ।  आइतबार प्रहरीले सार्वजनिक गरेको भिडियोमा गोली हान्ने प्रहरीले मैले गोली हानेँ भनेको सुनिन्छ । प्रहरीले यस्तो जिकिर गर्दै संलग्न महिला प्रहरीलाई बिदा गरे पनि अमेरिकाभर प्रदर्शन भइरहेका छन् । मिनियापलिस र सेन्ट पलमा भने प्रदर्शन अलि बढी नै चर्केको छ ।  घटनाप्रति अमेरिका राष्ट्रपति जो बाइडले दुःख व्यक्त गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
गठबन्धन सरकार बनाउने कांग्रेसको तयारी

  नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीका

नेपाल समूहलाई पेलेरै जाने ओलीको संकेत, मिल्ने सम्भावना कम

  प्रधानमन्त्री तथा अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पेलेरै जाने संकेत दिएपछि बरिष्ठ नेता

३० साँसदलाई कोरोना, विशेष अधिवेशन स्थगनको संकेत

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आकस्मिक क्याबिनेट बैठक बोलाउनु भएको छ । नियमित

माधव पक्षका सांसदले आजै राजीनामा दिने, अविश्वासको प्रस्ताव ल्याउन कांग्रेस तयार

      सत्तारुढ नेकपा एमालेभित्र पार्टी एकताको अन्तिम प्रयास भइरहेका बेला विपक्षी