माधव नेपाल समुहभित्र विद्रोहको तयारी 

नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपाल समूहभित्र नेताहरुले विद्रोहको तयारी शुरु गर्नुभएको छ । पार्टी बाहिर बसेर अर्को पार्टी जस्तो संरचना खडा गर्न नहुने सुझाव दिदै उनिहरुले जे गरे पनि पार्टी भित्रै बसेर गर्नुपर्ने दवाव दिन थालेका हुन् ।

नयाँ पार्टी पनि नखोल्ने र बहिष्कार पनि जारी राख्दा नेता कार्यकर्ताले साथ छाड्ने निष्कर्ष निकालेका नेताहरुले नेपाललाई दबाब दिईरहेका छन् । नेता नेपाल भने सार्वजनिक कार्यक्रममा एमाले मेरो पार्टी भएको र म नै एमाले हुँ भन्ने अंहकार बोकि हिडिरहनु भएपछि नेता कार्यकर्ता बिच्किन थालेका हुन् । नयाँ दल गठन नगर्ने हो भने सर्त राखेर बहिष्कार गर्नेभन्दा (अध्यक्ष ओलीले राख्ने) बैठकमै सहभागी भएर फरक मत राख्नुपर्ने धारणा राख्न थालेका हुन् ।

‘अन्तर–संघर्ष पनि रिङभित्र प्रवेश गरेर गर्नुपर्छ भन्ने हो । मैदान छाड्ने होइन । आफ्नो विषय बैठकमा राख्नुपर्छ । निर्णयमा चित्त नबुझे नोट अफ डिसेन्ट लेखेर अघि बढ्नुपर्छ,’ एक केन्द्रीय सदस्यले भन्नुभयो । नेपाल समूहभित्र नयाँ दल बनाउने, ओलीको साथमा गएर आत्मसर्पण नगर्ने र एमाले पनि नछाड्ने ३ समूह छन् । जसले गर्दा त्यहा चाँडै विद्रोह हुन सक्ने र त्यो देखिने रुपमा हुने नेताहरुको भनाई छ ।

त्यही विद्रोह स्वरुप सांसद कृष्णभक्त पोखरेल माधव गुटमा लाग्नु आफ्नो गल्ती भएको भन्दै पार्टीमा आइसक्नु भएको छ । त्यहा रहेका सांसद र केन्द्रीय सदस्यहरुमा पनि पार्टी छाडेर बाहिर कार्यक्रम गर्दै हिड्न नहुने मत बलियो हुँदै गएको छ । यसैगरी पार्टीले सोधेको स्पष्टिकरणको जवाफ दिने कि नदिने भन्नेमा पनि दुई मत देखिएको छ । भिम रावल र धनश्याम भुषाल दिन नहुने पक्षमा उभिनु भएको स्रोतले जानकारी दिएको छ । जसले गर्दा त्यहा पनि शिर्ष नेतामै विद्रोह आउन सक्ने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेकपा एमालेका नेताहरूको कार्यविभाजन (सूचीसहित)

    नेकपा एमालेले २६४ सदस्यीय दशौं राष्ट्रिय महाधिवेशन आयोजक कमिटीका सदस्यहरुको कार्यविभाजन

प्रेस चौतारीको इञ्चार्जमा सूर्य थापा

  प्रेस चौतारी नेपालको इञ्चार्जमा सूर्य थापाले जिम्मेवारी पाउनु भएको छ । आज

उपचुनावमा बादललाई नै उम्मेदवार बनाउने एमालेको निर्णय

  प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एमालेमा प्रवेश गरेका कारण

एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव- झलनाथ गुट आउट

    नेकपा एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव नेपाल पक्षधर नेताहरू हटाइएका छन् ।