३४२ किसानले लिए कृषि ज्ञान केन्द्र ललितपुरबाट टोकन



 

 

कृषि ज्ञान केन्द्र ललितपुरले कृषि यान्त्रीकरण प्रवर्धन कार्यक्रम (५० प्रतिशत) अनुदान अन्तर्गत ३ सय ४२ जनाले मात्र टोकन लिएका छन् ।काठमाडौँ, ललितपुर र भक्तपुर गरी तीन जिल्लाका ४ सय ६५ किसानले टोकन लिनु पर्नेमा समयअवधि सकिदासम्म ३ सय ४२ व्यक्ति तथा संघ संस्थाहरूले कृषि यन्त्रका लागि ज्ञान केन्द्रबाट टोकन लिइसकेको कृषि ज्ञान केन्द्र ललितपुरका कार्यलय प्रमुख कृष्ण भद्रले बताए ।

 

 

उनका अनुसार किसानहरूले टोकन लिनुपर्ने समयअवधि १३ गते नै सकिएको छ । तर अहिलेसम्ममा सबै व्यक्ति तथा संघ संस्थाहरूले टोकन लिईसकेका छैनन् ।
‘पैसा नभएरै हुन सक्छ, सबैले नलिएको हुनसक्छ । कोही भ्याली बाहिर गएका थिए होलान् । अव म्याद सकिँसकेको छ । अब के गर्ने भनेर १/२ दिनमै निर्णय गछौं ।’ उनले भने ।

यस कार्यक्रमको लागि साढे २ करोड बजेट विनियोजन गरिएको छ । यो कार्यक्रमले किसानहरूलाई एकदमै सहयोग पुगेको उनले बताए । धेरैजसो किसानहरूले मकै छोडाउने मेसिन, मिनी टिलर,घाँस टुक्र्याउने मेसिन, स्प्रे लगायत यन्त्रको माग गरेका थिए । ९ ओटा कृषि यन्त्र उपकरण आपुर्तिकर्ताहरुको आवेदन परेकोमा ७ ओटा कम्पनी छनोट भएका छन् । छनोट भएका ७ ओटा कम्पनीबाट किसानहरूले सामाग्री किन्नु पर्ने हुन्छ ।

केन्द्रले आवेदन खुलाएपछि किसान तथा संघसंस्थाहरुले आवेदन भर्ने र मापदण्ड पुगेका किसाहरु छनोट गरी नाम प्रकाशन गरिन्छ । त्यसपछि छनोट भएका किसानहरूले आफूले कुन कम्पनीबाट सामान गर्ने हो भनी छनोट गर्ने र त्यसपछि केन्द्रले टोकन दिने गरेको छ । टोकन लिइसकेपछि किसानहरू कम्पनीमा गएर यन्त्र लिने गर्दछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेकपा एमालेका नेताहरूको कार्यविभाजन (सूचीसहित)

    नेकपा एमालेले २६४ सदस्यीय दशौं राष्ट्रिय महाधिवेशन आयोजक कमिटीका सदस्यहरुको कार्यविभाजन

प्रेस चौतारीको इञ्चार्जमा सूर्य थापा

  प्रेस चौतारी नेपालको इञ्चार्जमा सूर्य थापाले जिम्मेवारी पाउनु भएको छ । आज

उपचुनावमा बादललाई नै उम्मेदवार बनाउने एमालेको निर्णय

  प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एमालेमा प्रवेश गरेका कारण

एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव- झलनाथ गुट आउट

    नेकपा एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव नेपाल पक्षधर नेताहरू हटाइएका छन् ।