कांग्रेसपनि फुट्यो, देउवा ओलीतिर, रामचन्द्र प्रचण्ड गुटमा 

प्रतिनिधिसभा विघटनपश्चात् गत साता बुढानीलकण्ठस्थित सभापति शेरबहादुर देउवाको घरमा बसेको काङ्ग्रेस पदाधिकारीहरूको बैठकमा अपेक्षित तर आश्चर्यजनक दृष्य देखियो । काङ्ग्रेसले केपी शर्मा ओली या प्रचण्डमध्ये कोसँग सहकार्य गर्नु उचित हुन सक्छ भन्ने विषयले बैठकमा प्रवेश पाउने बित्तिकै रामचन्द्र पौडेलले भने- ‘हामीले केपीसँग सहकार्य गर्ने कुरा सोच्नु पनि हुँदैन, प्रचण्डसँग नै मिलेर जानुपर्छ ।’ पौडेलका कुरामा कृष्ण सिटौलाले पनि समर्थन जनाए, तर सभापति शेरबहादुर देउवा भने प्रचण्डका विपक्षमा उभिए । उनले झोक्किँदै भने- ‘प्रचण्ड धोखेबाज हुन्, उनले हामीलाई धेरै पटक धोखा दिइसकेका छन् । त्यसैले केपीसँग नै सहमति बनाएर जानुपर्छ ।’

यसरी देउवा केपीसँग गठबन्धन बनाउने कुरा गरेपछि रामचन्द्र निकै चर्किए, दुई पक्षबीच चर्काचर्की पऱ्यो । बैठक काङ्ग्रेसको थियो, तर नेताहरू प्रचण्ड र केपीको खेमामा बाँडिए । त्यसपछि नेता अर्जुन नरसिंह केसीलगायतले हस्तक्षेप गर्दै ‘नेकपा विभाजन नभएको अवस्थामा कुनै एक पक्षसँग सहकार्य गर्ने भन्नुको कुनै अर्थ रहन्न, त्यसैले अहिले काङ्ग्रेस तटस्थ रहनुपर्छ’ भने । अन्ततः सबै नेताहरू तत्कालका लागि तटस्थ रहन सहमत भएका छन् । तर समय आउनेबित्तिकै काङ्ग्रेसका नेताहरू केपी र प्रचण्ड खेमामा विभाजित हुने निश्चित देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेकपा एमालेका नेताहरूको कार्यविभाजन (सूचीसहित)

    नेकपा एमालेले २६४ सदस्यीय दशौं राष्ट्रिय महाधिवेशन आयोजक कमिटीका सदस्यहरुको कार्यविभाजन

प्रेस चौतारीको इञ्चार्जमा सूर्य थापा

  प्रेस चौतारी नेपालको इञ्चार्जमा सूर्य थापाले जिम्मेवारी पाउनु भएको छ । आज

उपचुनावमा बादललाई नै उम्मेदवार बनाउने एमालेको निर्णय

  प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एमालेमा प्रवेश गरेका कारण

एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव- झलनाथ गुट आउट

    नेकपा एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव नेपाल पक्षधर नेताहरू हटाइएका छन् ।