अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस भव्यताका साथ मनाइने 

महिला बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिकमन्त्री जुली महतोले १११ औं अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस भौतिक उपस्थितीमै भव्यताका साथ मनाइने बताउनुभएको छ । मन्त्रालयद्वारा विहीवार आयोजित कार्यक्रममा मन्त्री महतोले विश्वभर मनाइने यस दिवसलाई महिला सशक्तिकरणको मुद्दासँग जोडेर पर्वकै रुपमा मनाउन आग्रह गर्नुभएको हो ।
मार्च ८ अर्थात फागुन २४ गते मनाइने यस दिवसको तयारीको सन्दर्भमा आयोजित कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्दै मन्त्री महतोले सबै सामाजिक सङ्घ संस्था, अधिकारकर्मी तथा महिलाको समग्र मुद्दाको उठानमा योगदान पु¥याइरहेका व्यक्ति संस्था, विज्ञलगायतबाट प्राप्त सुभावलाई समेत समेट्दै मन्त्रालयले सबैसँगको सहकार्यमा दिवस मनाइने बताउनुभयो ।
साथै अन्तार्राष्ट्रिय स्तरमै मनाइदै आएको ग्रामिण महिला दिवस अक्टोवर १५ का सन्दर्भमा पनि छलफल अगाडि बढाइने मन्त्री महतोले बताउनुभयो । सो अवसरमा ४० वर्षमाथिका महिलालाई बैदेशिक रोजगारीमा जाँदा स्थानिय तहको समेत अनुमति लिनुपर्ने शीर्षकको बुधवार सार्वजनिक भएको समाचारमा कुनै सत्यता नभएको उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो ।
मन्त्रालयका सचिव यामकुमारी खतिवडाले अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमै मनाइने यस दिवस व्यवस्थित र भव्यताका साथ मनाउन सरोकारवाला सबै संस्थासँगको सहकार्य गरिने बताउनुभयो । कार्यक्रममा अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस मनाउने सन्दर्भमा कार्यक्रमको खाका, राष्ट्रिय नारा तय गर्ने विषयमा छलफल भएको थियो । यस वर्षको अन्तर्राष्ट्रिय नारा ‘वुमन इन लिडरसिपः अचिविङ एन इक्वल फ्युचर इन अ कोभिड–१९ वल्र्ड’ तय भएको छ ।
कविता थापा

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
ओली-प्रचण्डको नेकपा खारेज, ऋषि कट्टेलले मुद्दा जिते

  सर्वोच्च अदालतले नेपाल कम्युनिष्‍ट पार्टीको आधिकारिकता ऋषि कट्टेलाई दिएको छ । न्यायाधीशद्वय

देउवाद्वारा अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गर्न इन्कार

  प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली कांग्रेसले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीविरुद्ध आज अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता

आङ्ग छिरिङ शेर्पा स्मृति गल्फ प्रतियोगिताको उपाधि सुनिल कार्कीलाई

    स्वर्गीय आङ्ग छिरिङ शेर्पा स्मृतिमा आयोजित गल्फ प्रतियोगिताको उपाधि सुनिल कार्कीले

अविश्वासको प्रस्तावबाट पछि हट्यो प्रचण्ड-माधव गुट

    प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँग असन्तुष्ट बनेका नेपाल कम्युनष्टि पार्टी (नेकपा) का