निर्वाचन आयोगले ओलीको नेतृत्वलाई आधिकारिकता दियो : गृहमन्त्री थापा 

गृहमन्त्री रामवहादुर थापा (बादल)ले निर्वाचन आयोगको निर्णयले केपी ओली नेतृत्वको पार्टीलाईनै आधिकारिक मानेको दाबी गरेका छन् । उनले अदालतले पनि प्रतिनिधिसभा विघटनविरुद्धको मुद्दा चाँडो किनारा लगाइदिए निर्धारित मितिमा निर्वाचन सम्पन्न गर्न सकिने बताएका छन् । कालिकोटमा सोमवार आयोजित ओली पक्षीय नेकपाको जनसभालाई सम्बोधन गर्दै गृहमन्त्री थापाले अदालतले फैसला दिन ढिलो गरे निर्वाचनको मिति वैशाख १७ र २७ बाट केही पर सर्न सक्ने बताए ।

बादलले भने-निर्वाचन आयोगले हिजो निर्णय दिएको छ,केपी ओली नेतृत्वको पार्टीनै आधिकारिक हो,हामीले कसैलाई हटाएका छैनौं र पार्टी फुटाएका छैनौं । अब सूर्य चिह्नको विवाद पनि रहेन हाम्रै हुन्छ । अदालतले ढिला गर्दा चुनाव केही पछि सर्न सक्छ । प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापना हुन नसक्ने भन्दै उनले पुनःस्थापनाको माग गर्नेहरु प्रतिगामी हुन् भने । विप्लब समूहलाई पनि चुनावमा भाग लिने गरि आउन प्रधानमन्त्रीले आग्रह गरिसकेको बादलले बताए ।

उनले भने, ‘प्रधानमन्त्रीले विप्लब समूहलाई चुनावमा आउनुस मिलेर जाउँ नयाँ सरकारमार्फत तपाईहरुका राजनीतिक कार्यक्रम लागू गरौंला भनिसक्नुभएको छ । यो जिल्लामा पनि विप्लबको प्रभाव छ, म आग्रह गर्छु- आउनुस् बलियो कम्युनिस्ट पार्टीमार्फत तपाईहरुका राजनीतिक माग पूरा गरौं ।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस
प्रदेश १ र बागमतीमा एमालेको स्पष्ट बहुमतमा , माओबादीको २ मुख्यमन्त्रीको पद धरापमा

  सर्वोच्च अदालतले तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रलाई ब्युँताइदिएपछि केन्द्रको मात्रै होइन, प्रदेशको

कोरोनाले थालाएको नेपाली अर्थतन्त्रले कोभिसिल्डपछि नयाँ लय लिएको छ : विज्ञ

    काठमाडौँ । कोरोना महामारीका कारण थालिएको नेपालको अर्थतन्त्र कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन

संसदीय दलमा माधव नेपाल धेरै कमजोर, कसको कति हेर्नुहोस नामसहित

    सर्वोच्च अदालतले नेकपा एमाले पुनःस्थापित गरिदिएपछि सबैभन्दा संकटमा परेका माधव नेपाल

एमालेकाे मुख्यालय धुम्बाराहीमा, नयाँ साइनबोर्ड राखियो

  सर्वोच्च अदालतले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र)लाई एकता पहिलेकै