प्रचण्ड–माधव प्रतिगमनकारी हुन : मन्त्री रायमाझी 

 

नेकपा ओली पक्षका नेता एवम् ऊर्जामन्त्री टोपबहादुर रायमाझीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नभइ प्रचण्ड–माधव नेपालहरु प्रतिगमनकारी भएको आरोप लगाएका छन् । ‘कोही कसैलाई बीचैमा प्रधानमन्त्री, पार्टी अध्यक्ष हुन मन लागेर सरकारविरुद्ध विभिन्न शक्ति केन्द्रसँग मिलेर देशलाई भड्खालोमा हाल्न खोज्नेहरु अग्रगामी हुने अनि सिस्टम बँचाएर जनमत लिन खोज्ने प्रतिगमनकारी हुने, कहाँको परिभाषा हो यस्तो ?’ शुक्रबार बुटवलमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा उनले प्रश्न गरे, ‘आफैंले बनाएको पार्टी अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्रीलाई अविश्वास गरी संसद विघटन गर्न बाध्य बनाउने अनि ओलीले प्रतिगमनकारी काम गरे भनेर जनता झुक्याउँदै हिंड्ने गर्न हुन्छ ?’ उनले प्रचण्ड–माधव नेपाल समूह नेपाली जनतालाई झुक्काउन ‘आफैं धामी, आफैं झाँक्री’ बनेको आरोप समेत लगाएका छन् ।

प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी ओलीलाई नेपाली जनताले निश्चित समयका लागि जनमत दिएको र कार्यकर्ताले निश्चित समयका लागि पार्टी अध्यक्ष दिएपनि पार्टीका केही पदलोभी नेताका कारण यस्तो अवस्था आएको उनले बताए ।प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापना हुने कुनै संभावना नरहेको बताउँदै उनले भने– अब प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापना हुने सम्भावना छैन, सबै चुनावकेन्द्रित हुन जरुरी छ ।

लोकतान्त्रिक संस्कार मान्ने राजनीतिक दल चुनावी मोर्चामा जान डराउनु आश्चर्य रहेको बताउँदै नेता रायमाझीले भने– सरकारले कुनै रहरले नभएर मुलुकको सिस्टम बचाउँन प्रतिनिधिसभा विघटन गरी ताजा जनादेशमा जानुपरेको हो, यसलाई बुुझाउन हामीले अभियान चलाएका छौं, जनतालाई दिइएका भ्रमलाई चिर्ने छौं ।

‘एमसीसीबारे छिटो निर्णय गरौं’

मन्त्री रायमाझीले एमसीसीका विषयमा आफूले बोलेका कुरालाई विषयान्तर गरिएको भन्दै यसलाई पास गर्ने वा अस्वीकार गर्ने विषय छिटो छुङ्गाउनुपर्ने बताएका छन् । उनले भने– मैले पास गर्ने वा नगर्ने छिटो टुंगाऔं भनेको हुँ, एमसीसी अहिलेको योजना होइन, यदि यसलाई अस्वीकार गर्ने हो भने अन्य विकल्प खोजेर अगाडि बढ्नुपर्छ । फरक प्रसङ्गमा रायमाझीले राजनीतिमा हरेक सम्भावना हुने भन्दै पार्टी एकता टरिनसकेको तर्क गरे ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
प्रदेश १ र बागमतीमा एमालेको स्पष्ट बहुमतमा , माओबादीको २ मुख्यमन्त्रीको पद धरापमा

  सर्वोच्च अदालतले तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रलाई ब्युँताइदिएपछि केन्द्रको मात्रै होइन, प्रदेशको

कोरोनाले थालाएको नेपाली अर्थतन्त्रले कोभिसिल्डपछि नयाँ लय लिएको छ : विज्ञ

    काठमाडौँ । कोरोना महामारीका कारण थालिएको नेपालको अर्थतन्त्र कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन

संसदीय दलमा माधव नेपाल धेरै कमजोर, कसको कति हेर्नुहोस नामसहित

    सर्वोच्च अदालतले नेकपा एमाले पुनःस्थापित गरिदिएपछि सबैभन्दा संकटमा परेका माधव नेपाल

एमालेकाे मुख्यालय धुम्बाराहीमा, नयाँ साइनबोर्ड राखियो

  सर्वोच्च अदालतले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र)लाई एकता पहिलेकै