प्रचण्ड पक्षका मान्छे तान्ने सूची बनाउँदै बादल, को को आँउदैछन ( नामसहित ) 

पार्टी विभाजनका क्रममा आफ्नो समूहका अधिकांश नेता प्रचण्ड–माधव नेपाल पक्षमा लागेपछि गृहमन्त्री रामबहादुर थापा (बादल) देशभरका पुराना तथा शान्ति प्रक्रियापछि उपेक्षामा परेका कार्यकर्ता समेट्ने प्रयासमा लागेका छन् । ओली नेतृत्वको नेकपामा पूर्व माओवादीको हिस्सा समेट्नका लागि एक हजार ९९ सदस्यीय केन्द्रीय महाधिवेशन आयोजक समितिलाई पूर्णता दिइएको छैन । अचेल बादल, टोपवहादुर रायमाझी, लेखराज भट्टलगायतका नेताहरु विभिन्न जिल्लाबाट पूर्व माओवादी नेता बोलाएर भेटघाट गरिरहेका छन् ।

शान्ति प्रक्रियामा आएपछि संसदीय राजनीतिमा जिम्मेवारी नपाएका र निराश भएर बसेकाहरुलाई समेट्ने नीति बादल पक्षले बनाएको छ । कतिपयलाई प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी ओलीसँग भेट गराएर आश्वस्त पार्न थालिएको स्रोतले जनाएको छ । अचेल दिनहुँ बादल र लेखराजको निवासमा विभिन्न जिल्लाका पूर्व माओवादी नेताहरुको भेटघाट बाक्लिएको छ । पूर्व माओवादी समूहकै केन्द्रीय नेताहरु कमल चौलागाई, विषमलाल अधिकारी दनुवार, गेल्बुसिंह बोहोरालगायत पनि ओली पक्षमा खुलेका छन् ।

बादललाई भेटेर फर्किएका एक पूर्व माओवादीका नेताले भने– हामीले उहाँलाई किन प्रचण्ड छाड्नुभयो भनेर सोध्यौं । उहाँले प्रचण्ड हिँडेको बाटो नै गलत भएकाले अहिले केपी ओलीकै नेतृत्वमा जाने भन्नुभयो । उहाँले यही सरकारले पूरै कार्यकाल काम गर्ने सम्भावना रहेको पनि बताउनुभयो । बादलले विभिन्न तहका नेता कार्यकर्तासँगको भेटपछि कुन कमिटीमा राख्ने भनेर डायरीमा नाम टिप्ने गरेका छन् । विशेष गरी जनयुद्धकालमा काम गरेका र जिल्लाको अन्तरविरोधका कारण पछि परेकाहरुलाई समेट्ने रणनीतिमा बादल पक्ष लागेको छ ।

ओली पक्षमा लागेका पूर्व माओवादीका बादल, लेखराज, टोपवहादुर, मणि थापा र प्रभु शाहबीच छलफल भएरै आफ्नो टिममा प्रचण्ड पक्षका मान्छे तान्ने प्रयास भइरहेको छ । प्रभु शाह ओली पक्षमा लागेपछि प्रदेश २ का केही साबिक केन्द्रीय कमिटीका सदस्य र प्रदेशसभा सदस्यहरु ओली नेकपामा लागेका छन् । ओली नेतृत्वको नेकपामा पूर्व एमालेको बर्चश्व छ । बादललगायतका नेताले पूर्व माओवादीबाट महाधिवेशन समितिमा थपिने लिस्ट तयार भएपछि थपघट गरेर कमिटीलाई पूर्णता दिइने नेकपा स्रोतले जनाएको छ । बादल पक्षलाई यति भनेर संख्या नतोकिएको तर पूर्व माओवादीका नेता कार्यकर्तालाई समेटेर लैजाने नीति लिइएको स्रोतको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
रवि लामिछानेले न्यूज २४ छोडेपछि सिधा कुरा बिबादमा

  लोकप्रिय टेलिभिजन कार्यक्रम ‘सिधा कुरा जनतासँग’ लाई लिएर न्यूज २४ टेलिभिजन र

नेकपा आधिकारिकता जसको सम्पत्ति त्यसकै हुने

    ओली पक्षले भाइ अंश समेत नलाग्ने बताइरहेका बेला प्रचण्ड–माधव पक्षले आफूहरू

चुनावी घोषणापत्र लेख्दै नेकपाका अध्यक्ष ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पार्टीको तर्फबाट आगामी चुनावका लागि घोषणापत्र लेख्ने कार्य

२३ वर्षीया मोडलसँग ४९ वर्षीय मुख्यमन्त्री राईको आज विवाह

  प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राई ४९ वर्षको उमेरमा बेहुला बनेका छन्