प्रचण्ड र माधवका दूत सुर्खेतमा, जसो गरेपनि अल्पमतमा 

कर्णाली प्रदेश सरकारको भविष्य आज दिउँसो २ बजेपछि धेरै आंकलन गर्न सकिन्छ । मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीइतर हस्ताक्षर गरेका प्रदेश सदस्यहरुको २ बजे बैठक बस्ने तयारी तीन दिन पहिलाकै हो । त्यस बैठकमा कति सदस्य उपस्थिति हुन्छ र त्यसले के निर्णय गर्छ भन्नेले शाहीको मुख्यमन्त्रीको पद रहने वा नरहने निर्णय हुनसक्छ ।

त्यसो त, शाहीइतरको समूह त सकेसम्म आजै मन्त्रिपरिषद् घोषणा गर्नेसम्मको चर्चा सुर्खेतमा छ । तर हिजो दिनभरि र साँझका केही बैठक र छलफलपछि परिस्थिति केही फेरबदल भएको छ । नेकपा स्रोतका अनुसार, केन्द्रले नै परिस्थितिलाई साम्य पार्ने प्रयास गरिरहेका छन् ।

हस्ताक्षर गर्ने १८ जना सदस्यमा अध्यक्ष प्रचण्ड समुहका ३ र वरिष्ठ नेता माधव नेपाल समूहका ७ जना छन् । केन्द्रमा भएका छलफल अनुसार माधव नेपाल र प्रचण्डनिकट सदस्यहरुलाई हस्ताक्षर फिर्ता लिन आग्रह गरिएको छ । र, त्यसलाई नेपाल समूहका ५ जना र प्रचण्डपक्षका २ जना सहमत भइसकेका छन् । ती आज दिउँसोका शाहीइतरको संसदीय दलको बैठकमा नजाने सम्भावना छ ।  त्यो अवस्थामा ३३ सदस्यमध्ये १५ जना सदस्यमात्र पक्षमा रहेका मुख्यमन्त्री शाहीलाई चाहिने आवश्यक अन्य सदस्यको संंख्या पुग्छ । नेता

नेपालका ५ जना र प्रचण्डपक्षका २ जना सदस्यले हस्ताक्षर फिर्ता लिएको अवस्थामा शाहीको पक्षमा २२ जना हुनेछन् । सरकार टिकाउन संसदीय दलमा १७ जना भए पुग्छ ।

परिस्थितिलाई साम्य बनाउन प्रचण्ड र माधव नेपालले समूहले केन्द्रीय सदस्य नीरज आचार्यलाई सुर्खेत पठाएका छन् । आचार्यले हिजो साँझ नै मुख्यमन्त्री शाही, नेता प्रकाश ज्वाला, सुर्खेतको जिल्ला पार्टी अध्यक्ष धुु्रव शाहीलगायतका नेताहरुसँग छलफल गरेका थिए । त्यसले यकिन परिणाम भने निकालको छैन । नेपाल पक्षका नेताहरुको भनाइचाँहि मुख्यमन्त्री शाहीको कार्यशैली गलत भएको भन्दै आक्रोश पोखिरहेका छन् । बरु पुर्वमाओवादी समूहको नेता नरेश भण्डारीलाई मुख्यमन्त्री स्वीकार गर्न सकिन्छ तर शाही चाँहि हुदैन भन्ने छ ।

त्यसबाहेक अहिले कर्णाली इञ्चार्ज जनार्दन शर्माविरुद्धको हस्ताक्षरका रुपमा पनि व्याख्या भएको छ । खासमा इञ्चार्जका रुपमा शर्माले कर्णालीमा तानाशाहीशैली अपनाएकोले त्यसको रीस पनि नेपाल समुहले पोखेको बताइन्छ । अहिलेसम्म नेपाल समूहको समर्थनले मुख्यमन्त्री शाहीको सरकार सञ्चालन भइरहेको थियो । तर त्यही समूहलाई शर्माले चिढाएपछि माहोल बिग्रिएको विश्लेषण कर्णार्लीमा गरिँदैछ । केन्द्रमा ठेकेदारको विचौलियाको भूमिका खेलेको र  प्रदेशमा पनि त्यस्तै प्रवृत्ति देखाएको आरोप शर्मामाथि छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
पुरानै शैलीमा फर्काएको रानीपोखरी

  राजा प्रताप मल्लले विसं. १७२७ मा रानीपोखरी निर्माण गराउँदा सायदै अहिलेको पुनर्निर्माण

बसन्त चौधरीलाई कोरोना संक्रमण

  र्भिक अस्पतालका अध्यक्ष बसन्त चौधरीलाई कोरोनाभाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । चौधरीले

विप्लव नेकपाद्वारा सरकारविरुद्ध संघर्षका कार्यक्रम सार्वजनिक

    प्रतिबन्धित नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्र विक्रम चन्द (विप्लव) ले निःशुल्क

बालुवाटार छिरे प्रचण्ड, ओलीसँग कुरो मिलेन

  कर्णाली प्रदेश सरकारको विवाद समाधान कसरी गर्ने भन्नेबारे प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली