पुर्बी चितवन पर्यटकिय क्षेत्रको रुपमा बिकास हुँदै 

पुर्बी चितवनको पर्यटकिय छेत्रको रुपमा बिकास हुँदै गरेको राप्ती नगरपालिकाको वडा न ०२ मा अबस्थित शिबपुरी पार्क तथा इको हब संचालनमा आएको छ । राप्ती नगरपालिका वडा  नम्बर २ मा अबस्थित पार्क निकै रमणीय र मनमोहक रहेको छ । जिल्ला बन कार्यालय चितवन र शिबपुरी सामुदायिक बन उपभोक्ता समुहको सयुक्त लगानिमा पार्क निर्माण गरिएको पार्कका अध्यक्ष सुदिप रुवालिले बताउनुभयो । जिल्ला बन चितवनको आर्थिक बर्ष ०७६/०७७ को रकम ३ लाख ४० हजार र सामुदायिक बनको सहकार्यमा कुल अनुमानित लागत ६ लाखमा निर्माण गरिएको रुवालिले बताउनुभयो ।

पार्क पुर्ण रुपमा निर्माण सम्पन्न भएपछी आन्तरिक र बाहय पर्यटकको बिकास हुने र आम्दानीको श्रोत आउन थाल्ने शिबपुरी सामुदायिक बनका अध्यक्ष गोबिन्द बहादुर बर्तौलाले बताउनु भयो । सामुदायिक बनको ३.५ हेक्टर छेत्रफलमा पार्क निर्माण गरिएको छ । आधुनिक शौचालय , मनोरञ्जन उद्यन , पिप्लेको मनमोहन दृश्य अबलोकन समेत गर्न मिल्ने सुरदेबी टोल सुधार समितिका अध्यक्ष दिपेन्द्र थपलियाले बताउनुभयो ।

आगामी दिनमा राप्ती २ नम्बर वडाको मात्रै नभएर समग्र राप्तीकै पर्यटनको छेत्रमा टेबा पुग्ने सुरदेबी क्लबका अध्यक्ष निरमाया सिलवालले जानकारी दिनुभयो । पार्क पुर्ब पश्चिम राजमार्ग अन्तरगत राप्ती नगरपालिका वडा न ०२ स्थितित सुरदेबी टोलबाट १ किलोमीटर उत्तरमा अबस्थित छ ।

निर्देशन त्रिपाठी

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेकपा एमालेका नेताहरूको कार्यविभाजन (सूचीसहित)

    नेकपा एमालेले २६४ सदस्यीय दशौं राष्ट्रिय महाधिवेशन आयोजक कमिटीका सदस्यहरुको कार्यविभाजन

प्रेस चौतारीको इञ्चार्जमा सूर्य थापा

  प्रेस चौतारी नेपालको इञ्चार्जमा सूर्य थापाले जिम्मेवारी पाउनु भएको छ । आज

उपचुनावमा बादललाई नै उम्मेदवार बनाउने एमालेको निर्णय

  प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एमालेमा प्रवेश गरेका कारण

एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव- झलनाथ गुट आउट

    नेकपा एमालेको स्थायी कमिटीबाट माधव नेपाल पक्षधर नेताहरू हटाइएका छन् ।