पुर्बी चितवन पर्यटकिय क्षेत्रको रुपमा बिकास हुँदै 

पुर्बी चितवनको पर्यटकिय छेत्रको रुपमा बिकास हुँदै गरेको राप्ती नगरपालिकाको वडा न ०२ मा अबस्थित शिबपुरी पार्क तथा इको हब संचालनमा आएको छ । राप्ती नगरपालिका वडा  नम्बर २ मा अबस्थित पार्क निकै रमणीय र मनमोहक रहेको छ । जिल्ला बन कार्यालय चितवन र शिबपुरी सामुदायिक बन उपभोक्ता समुहको सयुक्त लगानिमा पार्क निर्माण गरिएको पार्कका अध्यक्ष सुदिप रुवालिले बताउनुभयो । जिल्ला बन चितवनको आर्थिक बर्ष ०७६/०७७ को रकम ३ लाख ४० हजार र सामुदायिक बनको सहकार्यमा कुल अनुमानित लागत ६ लाखमा निर्माण गरिएको रुवालिले बताउनुभयो ।

पार्क पुर्ण रुपमा निर्माण सम्पन्न भएपछी आन्तरिक र बाहय पर्यटकको बिकास हुने र आम्दानीको श्रोत आउन थाल्ने शिबपुरी सामुदायिक बनका अध्यक्ष गोबिन्द बहादुर बर्तौलाले बताउनु भयो । सामुदायिक बनको ३.५ हेक्टर छेत्रफलमा पार्क निर्माण गरिएको छ । आधुनिक शौचालय , मनोरञ्जन उद्यन , पिप्लेको मनमोहन दृश्य अबलोकन समेत गर्न मिल्ने सुरदेबी टोल सुधार समितिका अध्यक्ष दिपेन्द्र थपलियाले बताउनुभयो ।

आगामी दिनमा राप्ती २ नम्बर वडाको मात्रै नभएर समग्र राप्तीकै पर्यटनको छेत्रमा टेबा पुग्ने सुरदेबी क्लबका अध्यक्ष निरमाया सिलवालले जानकारी दिनुभयो । पार्क पुर्ब पश्चिम राजमार्ग अन्तरगत राप्ती नगरपालिका वडा न ०२ स्थितित सुरदेबी टोलबाट १ किलोमीटर उत्तरमा अबस्थित छ ।

निर्देशन त्रिपाठी

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कोरोनाबाट हालसम्म नेपालमा ३९० जनाको मृत्यु

  नेपालमा कोरोना संक्रमणबाट हालसम्म ३९० जनाको मृत्यु भएको छ । स्वास्थ्य तथा

आज एकै दिन २ हजार २० जनामा कोरोना संक्रमण

  बितेको २४ घण्टामा देशभर २ हजार २० जना कोरोनाभाइरस संक्रमित थपिएका छन्

संविधान संशोधनको लागी तयार हुन प्रधानमन्त्री ओलीको निर्देशन

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संविधान कार्यान्वयनका क्रममा अपर्याप्त देखिए संशोधनका लागि खुला

नेपालमा आइपुग्यो रेल ( हेर्नुहोस् तस्बिरहरु)

  जनकपुरदेखि जयनगरसम्म सञ्चालन गर्न भारतसँग खरिद गरिएका नेपालको राष्ट्रिय झण्डा अङ्कित दुईवटा