पुर्बी चितवन पर्यटकिय क्षेत्रको रुपमा बिकास हुँदै 

पुर्बी चितवनको पर्यटकिय छेत्रको रुपमा बिकास हुँदै गरेको राप्ती नगरपालिकाको वडा न ०२ मा अबस्थित शिबपुरी पार्क तथा इको हब संचालनमा आएको छ । राप्ती नगरपालिका वडा  नम्बर २ मा अबस्थित पार्क निकै रमणीय र मनमोहक रहेको छ । जिल्ला बन कार्यालय चितवन र शिबपुरी सामुदायिक बन उपभोक्ता समुहको सयुक्त लगानिमा पार्क निर्माण गरिएको पार्कका अध्यक्ष सुदिप रुवालिले बताउनुभयो । जिल्ला बन चितवनको आर्थिक बर्ष ०७६/०७७ को रकम ३ लाख ४० हजार र सामुदायिक बनको सहकार्यमा कुल अनुमानित लागत ६ लाखमा निर्माण गरिएको रुवालिले बताउनुभयो ।

पार्क पुर्ण रुपमा निर्माण सम्पन्न भएपछी आन्तरिक र बाहय पर्यटकको बिकास हुने र आम्दानीको श्रोत आउन थाल्ने शिबपुरी सामुदायिक बनका अध्यक्ष गोबिन्द बहादुर बर्तौलाले बताउनु भयो । सामुदायिक बनको ३.५ हेक्टर छेत्रफलमा पार्क निर्माण गरिएको छ । आधुनिक शौचालय , मनोरञ्जन उद्यन , पिप्लेको मनमोहन दृश्य अबलोकन समेत गर्न मिल्ने सुरदेबी टोल सुधार समितिका अध्यक्ष दिपेन्द्र थपलियाले बताउनुभयो ।

आगामी दिनमा राप्ती २ नम्बर वडाको मात्रै नभएर समग्र राप्तीकै पर्यटनको छेत्रमा टेबा पुग्ने सुरदेबी क्लबका अध्यक्ष निरमाया सिलवालले जानकारी दिनुभयो । पार्क पुर्ब पश्चिम राजमार्ग अन्तरगत राप्ती नगरपालिका वडा न ०२ स्थितित सुरदेबी टोलबाट १ किलोमीटर उत्तरमा अबस्थित छ ।

निर्देशन त्रिपाठी

प्रतिक्रिया दिनुहोस
प्रहरी प्रवक्तामा वरिष्ठ उपरीक्षक कुँवर

  प्रहरी प्रधान कार्यालय प्रहरी महानिरीक्षकको सचिवालयका प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक बसन्त बहादुर कुँवरलाई

नेपाल–भारत परराष्ट्र सचिवस्तरीय बैठक

  करीब एक वर्षको अन्तरालपछि राजधानीमा नेपाल र भारतका परराष्ट्रसचिवहरूको प्रतिनिधिमण्डलस्तरीय बैठक शुरु

स्थानीयमाथि गोली चलाउनु राज्यआतंक हो : जनमोर्चा

  राष्ट्रिय जनमोर्चाले हत्यारालाई कारवाहीको माग गर्दै आन्दोलनमा उत्रिएका स्थानीयमाथि गोली चलाउनु राज्यआतंक

कसैको स्वार्थका निम्ति सरकार परिवर्तन हुँदैन : सञ्चारमन्त्री गुरुङ

  सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री पार्वत गुरुङले कुनै व्यक्ति वा समूहको स्वार्थका निम्ति