प्रभुको साथ पाएपछि सुधीर बस्नेतको फेरि भाग्योदय !! 

ओरियन्टल सहकारी र भेगा सिटी अपार्टमेन्टलगायतका प्रोजेक्टमार्फत वचतकर्ता र ग्राहकको करिब ८ अर्ब अपचलन गरेको आरोप लागेका सुधीर बस्नेतको भाग्य चम्किने भएको छ । बस्नेतले भरपर्दाे र शक्तिशाली व्यापारिक साझेदार भेटाएका छन् । ती साझेदार हुन् प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर राणाका भाई प्रभुशमशेर राणा । राणाले सुधीर बस्नेतले निर्माण गरेको भेगा सिटी अपार्टमेन्टमा साझेदारी गरेको उच्च  स्रोतले बताएको छ ।

सुधीर बस्नेतको भेगा सिटी अपार्टमेन्ट खरिदका लागि बैनास्वरुप लाखौं रकम दिएका पीडित उपभोक्ताहरु अहिलेसम्म आन्दोलित छन् । सहकारीमा रकम जम्मा गर्नेहरु सुधीर बस्नेतको ठगी कारण घरको न घाटको अवस्थामा पुगेका छन् । स्रोतका अनुसार सरकारले भेगा सिटी हाउजिङ बुक गर्नेहरुलाई दिन खोज्दा सेटि¨मा सर्वाेच्च अदालतमा मुद्दा हालेर रोकिएको थियो ।

 

एक वर्ष अगाडिदेखि सुधीर बस्नेतले प्रभु शमशेरमार्फत सर्वाेच्च अदालतमा सेटि¨ गरेर आफ्नो सम्पत्ति लिलाम विक्री गर्नबाट रोक्न सफल भएका थिए । त्यसपछि सेटि¨मा प्रभु शमशेरलाई हातमा लिएका बस्नेतले उनलाई नै साझेदार बनाएको खबर छ ।

भेगा सिटी अपार्टमेन्टमा २४० अपार्टमेन्टको फिनिसिङ बा“की छ । तिनको फिनिसिङ तीव्र गतिमा गरेर बुक गरेका ग्राहकहरुलाई केही महिनाभित्रै वितरण गर्ने गरी काम अगाडि बढेको प्रचार पनि गरेका छन् । त्यसका लागि सुधीर बस्नेतले ५० करोड बराबरको पहिलो किस्ता साझेदारबाट लिइसकेका छन् ।

 

बस्नेतले केही समय अगाडि यूट्युबरहरुलाई बोलाएर ४ वटा अपार्टमेन्ट ग्राहकलाई हस्तान्तरण गरेको प्रचार गराइसकेका छन् । २४० वटा अपार्टमेन्ट ग्राहकहरुलाई चलनचल्तीकै मूल्यमा विक्री गर्दा पनि करिब डेढ अर्बजति प्राप्त हुने अनुमान गरिएको छ । त्यसपछि ३५ रोपनी जग्गामा थप २४० वटा अपार्टमेन्ट निर्माणका लागि पिलर ठडिसकेको अवस्था छ ।

ती नया“ अपार्टमेन्ट निर्माण गरेर बेच्दा डेढ अर्ब हाराहारी फाइदा हुने भएपछि प्रभु शमशेर सुधीर बस्नेतस“ग साझेदारी गर्न तयार भएका हुन् । चक्रपथबाट ५० मिटरमात्र बाहिर इमाडोलमा ६५ रोपनी क्षेत्रफलमा भेगा सिटी अपार्टमेन्छ छ । काठमाडौं उपत्यकाको प्राइम लोकेशनमा निर्मित अपार्टमेन्टको पर्याप्त मूल्य आउने भएकाले उनी आकर्षित भएका हुन् ।

बुक गरिसकेका ग्राहकलाई पहिले तय भएको मूल्यमा केही थप गरी अपार्टमेन्ट दिइ“दैछ भने नया“ बनेका अपार्टमेन्टको मूल्य बस्नेतले आफूखुसी तोकेर लिन पाउनेछन् । सुधीर बस्नेतले अनेक सपना देखाएर नेपाल विद्युत प्राधिकरणका भ्रष्ट इन्जिनियरहरुको करोडौं करोड लिएर भ्रष्टाचारीहरुको  कालोधनलाई सेतो बनाउन एकैपटक धेरैवटा प्रोजेक्टमा हात हाल्दा उनी डुबेका हुन् । उनले सम्पत्ति बेचेर तिर्छु भन्दा पनि राज्यले थुनेर त्यसो गर्न दिएन । नदिएपछि उनी शक्तिशाली व्यक्तिको सहारा लिएर अदालतसम्म सेटि¨ गर्न सफल भए  ।

राज्यले उनको सम्पत्ति विक्री गर्न नदिएपछि अदालतको सहारा लिएर उनी सहकारी र अपार्टमेन्टलगायतका व्यवसायका क्रममा लिएको ऋण र रकम तिर्न अग्रसर भएका हुन् ।

 

सुधीर बस्नेतको अग्नि एयर मुनाफामा चलिरहेको थियो । अग्नि एयर सञ्चालन गरेर ब्याज तिर्ने र जग्गा जमिन बेचेर ऋण तिर्न खोज्दा बस्नेतलाई खोरमा जाकिएपछि अन्ततः उनी प्रभुको शरणमा पुगेर फेरि उठ्ने प्रयास गरेको बस्नेत निकट स्रोतले बताएको छ । साँधुँ समाचारबाट

प्रतिक्रिया दिनुहोस
गोंगबु हत्याकाण्ड: यी हुन् प्रहरीले पत्ता लगाएका १६ तथ्य र ८ प्रमाणहरु

    राजधानीको टोखा नगरपालिका वडा नम्बर १० स्थित गोगबु नवज्योति मार्गमा भएको

कोरोना नियन्त्रण बाहिर गएको छैन: मन्त्री ढकाल

  स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री भानुभक्त ढकालले सरकारको आलोचना गर्नेहरूको मति सप्रियोस् भन्दै

पूर्वमन्त्रीप्रभु साहमाथि दरबारीया षड्यन्त्र

  काठमाडौ ।तत्कालीनशाही दरबारीयहरुले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का नेतातथापूर्वमन्त्रीप्रभु साहविरुद्ध षडयन्त्रपूर्ण गतिविधि

त्रिभुवन विश्वविद्यालयको उपकुलपति र रजिस्टारको कार्यालयमा तोडफोड

    नेपाल विद्यार्थी संघका कार्यकर्ताले मंगलबार त्रिभुवन विश्वविद्यालयको उपकुलपति र रजिस्टारको कार्यालयमा