नेपाली पाईलटसहित जहाज फिलिपिन्सको समुन्द्रमा खस्यो,पाँच जनाको जीवितै उद्धार 

 

आज विहानै फिलिपिन्समा भएको एक जहाज दुर्घटनामा नेपाली प्रशिक्षार्थी पाईलटको सकुशल उद्धार गरिएको छ । इन्जिन फेल भएर समुन्द्रमा खसेको जहाजबाट एक जना नेपाली प्रशिक्षार्थी पाईलट, एक जना भारतीय प्रशिक्षार्थी पाईलट तथा क्याप्टेन, अर्का फिलिपिनी प्रशिक्षार्थी पाईलट तथा एक जना हवाई इन्जिनियरको जीवितै उद्धार गरिएको फिलिपिन्सको सञ्चार माध्यमले जनाएको छ ।

दुर्घटनामाग्रस्त जहाजबाट नेपालमा दुई वर्ष पत्रकारिता क्षेत्रमा काम गरेर पाईलट टे«निङका लागि फिलिपिन्स पुगेका २८ बर्षिय शुरम्य खनालसहित अन्य तीन जनालाई सकुशल उद्धार गरिएको जनाइएको छ । जहाज दुर्घटनापछि जीवितै उद्धार गरिएकाहरुमा २७ बर्षिय भारतीय नागरिक ज्योथिस जोन पुलिथानाम, फिलिपिन्सका २७ बर्षिय राजेल डुलेय, भारतीय नागरिक ३४ बर्षिय क्याप्टेन मर्रियफ र फ्लाईट इन्जिनियर चोको डोमेन रहेका छन् ।

 

समुन्द्रमा खसेको जहाजलाई ट्राईसाइकल चालकले तत्कालै उद्धार गरेका कारण नेपाली प्रशिक्षार्थी पाईलट सहित पाँचै जनाको जीवन बच्न सफल भएका हुन् ।

तालिमको क्रममा रहेका बेला जहाज दुर्घटनामा परेको बताइएको छ । मध्य आकाशमा जहाजको इन्जिन फेल भएपछि ग्लाईडिङ गरेर समुन्द्रमा फोर्स ल्याण्डिङ गरिएको र संयोगवश जमिनभन्दा ६ मिटर पर समुन्द्रतर्फ जहाज खसेको थियो । मंगलबार स्थानीय समय अनुसार बिहान साढे ९ बजे फिलिपिन्सको सिनंकुस्थित जाम्बोआंगा विमानस्थलबाट उडेको जहाज इन्जिन फेल भएपछि दुर्घटनामा परेको थियो । फिलिपिनी संचारमाध्यमहरुका अनुसार पाईलटलाई तालिम दिने कम्पनीको जहाजमा प्रशिक्षण उडानको क्रममा कलसाइन आरपी–सी८३४ जहाज दुर्घटनामा परेको हो । हवाई जहाज दुर्घटनामा ठूलो रकम बीमा दावी पर्ने गर्दछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
गोंगबु हत्याकाण्ड: यी हुन् प्रहरीले पत्ता लगाएका १६ तथ्य र ८ प्रमाणहरु

    राजधानीको टोखा नगरपालिका वडा नम्बर १० स्थित गोगबु नवज्योति मार्गमा भएको

कोरोना नियन्त्रण बाहिर गएको छैन: मन्त्री ढकाल

  स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री भानुभक्त ढकालले सरकारको आलोचना गर्नेहरूको मति सप्रियोस् भन्दै

पूर्वमन्त्रीप्रभु साहमाथि दरबारीया षड्यन्त्र

  काठमाडौ ।तत्कालीनशाही दरबारीयहरुले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का नेतातथापूर्वमन्त्रीप्रभु साहविरुद्ध षडयन्त्रपूर्ण गतिविधि

त्रिभुवन विश्वविद्यालयको उपकुलपति र रजिस्टारको कार्यालयमा तोडफोड

    नेपाल विद्यार्थी संघका कार्यकर्ताले मंगलबार त्रिभुवन विश्वविद्यालयको उपकुलपति र रजिस्टारको कार्यालयमा