इटालीका रोग विशेषज्ञ डाक्टर भन्छन् – कोरोना भाइरस आफैं कम हुँदै जान्छ 

 

एक इटालियन डाक्टरले कोरोना भाइरस कम खतरनाक हुँदै गएको र अब कुनै खोपबिनै आफैँ हराएर जाने विश्वास गरेका छन् ।

न्यूयोर्कपोस्टमा प्रकाशित खबरका अनुसार स्यान मार्टिनो अस्पतालका संक्रामक रोग क्लिनिकका प्रमुख डा. माटेओ बसेट्टीले भने कि भाइरस सम्भवतः आनुवंशिक उत्परिवर्तनका कारण कम शक्तिशाली भएको देखिन्छ । भाइरसको तीव्रतामा केही परिवर्तन आइरहेको उनको विश्वास छ ।

‘मार्च र अप्रिलमा जुन तरिकाले मानिसहरुको उपचारमा जटिलता थियो, त्यसले त्योबेला यस भाइरसको ढाँचा विल्कुलै फरक रहेको देखिन्थ्यो’, उनले भनेका छन् । उनले अगाडि थपे, ‘त्यसबेला यो आक्रामक बाघजस्तै थियो र अहिले जंगली बिरालो जस्तो भएको छ ।’

उनका अनुसार भाइरस कमजोर हुनुको एउटा कारण यसले सामाजिक दूरीका उपायहरूको प्रतिक्रियामा गरेको उत्परिवर्तन पनि हुन सक्छ ।

उनले भने, ‘मलाई लाग्छ लकडाउन, मास्क लगाउने, सामाजिक दूरीका कारण हाम्रो प्रतिरक्षा प्रणालीले भाइरसविरुद्ध प्रतिक्रिया गर्दछ र भाइरस उत्परिवर्तन भएको छ । त्यसैले हामीसँग अब कम भाइरल लोड छ । तर हामीले सर्तकता भने अपनाइराख्न जरुरी छ ।’

तर अर्का विशेषज्ञले भने भाइरस छिट्टै हराउने सम्भावनाको बारेमा कम आशावादी रहेको बताउँदै यसलाई वर्षौं लाग्न सक्ने बताएका छन् । युके युनिभर्सिटी अफ एक्स्टेक्टर मेडिकल स्कूलका प्राध्यापक डा. भरत पनखानियाले भने, ‘म यो चाँडै नै मर्ने आशा गर्दिन।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस
थप ५२५ जनामा कोरोना संक्रमण

    बिहीबार नेपालमा थप ५२५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । ९

हेटौंडमा ट्रक र अटो ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु

    पूर्वपश्चिम राजमार्ग अन्तर्गत मकवानपुरको हेटौं‌डा-३ स्थित बसामाडीको तीनताप्के भन्ने स्थानमा ट्रक

भारतीय पूर्वराष्ट्रपति मुखर्जी कोमामा

  कोरोनाबाट संक्रमित भारतका पूर्व राष्ट्रपति प्रणव मुखर्जीलाई कोमामा राखिएको छ । बिहीबार

ओली र प्रचण्डबीच बालुवाटारमा गोप्य बार्ता

  लामो समयको संवादहीनतापछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र