कोरोनाको महामारीमा पशुपति क्षेत्र विकास कोषका सदस्य सचिव ढकाल र कार्यकारी निर्देशक खतिवडाको ज्यादती 

यो लकडाउनको समयमा पशुपति क्षेत्र विकास कोष भित्र सञ्चालित नन्दी गौशालालाई एक महिनाभित्र जग्गा खाली गरिदिन पत्र पठाइएको छ । नन्दी गौशाला पशुपति क्षेत्र विकास कोषभित्रको १६ रोपनी क्षेत्रफलमा सञ्चालित छ । जहाँ पशुपति मन्दिरमा चढाइएका बाच्छाबाच्छीहरु पालिँदै आएको छ । हरेक पूर्णिमामा एउटा बाच्छा मन्दिरमा चढाइने परम्परा छ । बर्षमा यसरी १३ बटा स सना बाच्छा पशुपति मन्दिरमा चढाइन्छ । ती साँढे छाडा बनेर पशुपति परिसरभित्रै गोव्र्याउने,मन्दिरमा आएका भक्तजनहरुलाई हान्ने र लखट्ने क्रम विगतमा थियो ।

यसरी विश्व सम्पदा सूचीमा सूचीकृत क्षेत्रमा नै गाई गोरुका गोबरका कारण दूर्गन्धित हुने र त्यहाँ हिड्नेहरुलाई साढेले दुख दिन थालेसँगै पशुपति क्षेत्र विकास कोषका तत्कालिन सदस्य सचिव गोविन्द टण्डनले मठ मन्दिर गाई बाच्छा बचाउ अभियानका रामप्रसाद न्यौपानेलाई पशुपति क्षेत्र वनकालीमा १५ रोपनी जग्गा दिएर बेवारिसे ढंगबाट छाडिएका बाच्छा बाच्छा पाल्न अनुमति दिएका थिए ।

यो ५ बर्षको अवधिमा रामप्रसाद न्यौपानेले त्यहाँ सयभन्दा बढी वेवारिसे गाइबस्तु पाल्दै आएका छन् । उनीद्धारा नन्दी गौशाला कुनै व्यवसायिक गाइफार्म भन्दा कम छैन् । उनले पशुपति क्षेत्रबाट पाएको भनेको त्यही १५ रोपनी जग्गामात्र हो । बाँकी तिनका रेखदेख स्याहार सुसार आफ्नै खर्चमा गर्दै आएका छन् रामप्रसाद । यस्का अलवा उनले ३० भन्दा बढी असहाय र टुहुराहरुलाई आफैले पालेर शिक्षा दिक्षा समेत दिँदै आएका छन् ।

तर उनको यो पवित्र कर्म पशुपति क्षेत्र विकास कोषका सदस्य सचिव प्रदिप ढकाल र डा घनश्याम ढकालहरुलाई पचेन । र यो लकडाउन र कोरानाको कहरकै समयमा यसरी पत्र थमाएर महिना दिनभित्र जग्गा खाली नगरे कारवाही गर्ने धम्की दिएका छन् । उनीहरुले त्यहाँ सञ्चालित नन्दी गौशालालाई त्यहाँबाट उठाएर व्यापारिक प्रायोजनका लागि सो ठाउँ प्रयोग गर्ने तयारी गरिरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
श्री लालीगुराँस सहकारीद्वारा ऋण लिएका सदस्यलाई छुट सुविधा

  पुल्चोकस्थित श्रीलालीगुँरास बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्था लिमिटेडले ऋण लिएका सदस्यलाई सुविधा दिने भएको

भागबण्डा नमिलेपछि एकता नटुंगिंदै विभाजनतिर मधेसी दल

    राष्ट्रिय जनता पार्टी(राजपा) संविधान संशोधनको विपक्षमा उभिने भएको छ । देशको

संसदमा संविधान संशोधन विधेयक पेश

  संसदमा नेपालको संविधान दोस्रो संशोधन विधेयक पेश भएको छ । कानुनमन्त्री डा.

संविधान संशोधनका पक्षमा मतदान गर्ने कांग्रेसको निर्णय

  प्रमुख प्रतिपक्षी नेपाली काँग्रेसले सरकारद्वारा प्रस्तुत संविधान संशोधन प्रस्तावका पक्षमा मतदान गर्ने