विश्वभर कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या ५३ हजार, संक्रमित १० लाख बढी 

विश्वभर महामारीका रुपमा फैलिएको नोबेल कोरोना भाइरसबाट मृत्यु हुनेको संख्या ५३ हजार पुगेको छ भने १० हजारभन्दा बढी मानिसहरु संक्रमित बनेका पुष्टी भएको छ । चीनको बुहान फैलिएको कोरोना पछिल्लो समय युरोप र अमेरिका कोरोनाको इपिसेन्टर बनेको छ ।

विश्वभर हालसम्म १० लाख १४ हजार ३८६ जनामा संक्रमण पुष्टि भइसकेको छ भने ५३ हजार १५८ जनाको विश्वभर कोरोना भाइरसका कारण मृत्यु भएको छ । सवैभन्दा बढी मृत्यु इटालीमा भएको छ भने सवैभन्दा बढी संक्रमित अमेरिकामा रहेका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा अमेरिकामा ९६० जनाको मृत्यु भएको छ । अमेरिकामा ६ हजार ६२ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । दुई लाख ४४ हजार ३२० संक्रमित रहेका छन् । दिन प्रतिदिन संक्रमितको संख्या पनि बढ्न थालेका छन् ।

स्पेनमा पनि मृत्यु हुनेको संख्या १० हजार नाघेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा ९६१ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । स्पेनमा कुल मृत्यु हुनेको संख्या १० हजार ३४८ पुगेको छ । स्पेनमा कुल संक्रमित हुनेको संख्या एक लाख १२ हजार ६५ रहेको छ ।

इटालीमा नयाँ संक्रमितको संख्या कम हुँदै गएको थियो । पछिल्लो २४ घण्टामा चार हजार ६६८ संक्रमित थपिएपछि इटालीमा कुल संक्रमितको संख्या एक लाख १५ हजार २४२ पुगेको छ । इटालीमा कुल ज्यान गुमाउनेको संख्या १३ हजार ९१५ पुगको छ ।

जर्मनीमा कुल संक्रमित ८४ हजार ७९४ तथा मृत्यु हुनेको संख्या ११ सय सात पुगेको छ । फ्रान्समा संक्रमित ५९ हजार १०५, मृत्यु हुने पाँच हजार ३८७ पुगेका छन् । यस्तै इरानमा संक्रमितको संख्या ५० हजार ४६८ तथा मृत्यु हुनेको संख्या ३१ सय ६० र बेलायतमा संक्रमितको संख्या ३३ हजार ७१८ तथा मृत्यु हुनेको संख्या २९ सय २१ पुगेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सीमामा भारतले एकलौटी बाँध निर्माण गर्यो

  नेपालको सुदुरपश्चिम प्रदेशको पश्चिमी सीमा तर्फको बिवाद उत्कर्षमा रहेका बेला रौतहटको सीमावती

क्वारेन्टाइन बन्द हुँने अवस्थामा

  रौतहट जिल्लाको मौलापुर नगरपालिकालाई बदनाम गराउने उद्देश्यले हुँदै नभएका विषयवस्तु देखाएर सामाजिक

बाँकेको नरैनापुरमा सेना परिचालन

  बाँकेको नरैनापुरमा निधेषाज्ञा जारी गर्दै नेपाली सेना परिचालन गरिएको छ।  संक्रमित व्यक्तिलाई

शुभकामना दिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले भने : ईद पर्व सबै नेपालीको मौलिक पुँजी

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ईद पर्वलाई सम्पूर्ण नेपालीको मौलिक पुँजी भनेका छन्