अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा तेलको मुल्य ३० प्रतिशतले घट्यो 

अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा कच्चा तेलको मूल्यमा भारी गिरावट आउँदा पनि नेपाल आयल निगमले नेपालमा मुल्य समायोजन गरेको छैन । कोरोना भाइरस, साउदी अरब र रुसबीचको तनावले अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा कच्चा तेलको मूल्य ३० प्रतिशतले घटेको छ ।

तर नेपाल आयल निगमले भने नेपालमा एक रुपैया पनि मुल्य घटाएको छैन । अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा मुल्य बढ्नसाथ नेपाल बढाउने तर ३० प्रतिशतले घटदा पनि एक रुपैया घटाएको छैन । सन् २०१६ फ्रेबुअरीपछि सवैभन्दा बढी मुल्य यसपटक घटेको छ । तेलको मूल्य एकैपटक यसरी सन् १९९१ को गल्फ वारपछि घटेको थियो ।

साउदी अरबले रुससँग उत्पादन घटाउने प्रस्ताव गरेको थियो । प्रस्ताव रुसले नमानेपछि साउदी अरबले कच्चा तेल खरिदमा छुट दिने र कच्चा तेलको उत्पादन समेत बढाउने घोषणा गरेको छ । ओपेक देश र रुसबीचको तेलको युद्दले यसको मूल्य अझै घट्ने अनुमान गरेको अन्तराष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

नेपाल आयल निगमले मासिक ५० करोड आम्दानी गर्न थालेको छ । उपभोक्ताको ढाड सेकेर निगमले मासिक ५० करोडभन्दा बढी आम्दानी गर्न थालेको छ । तेलको मुल्य हरेक १५ दिनमा परिवर्तन हुन्छ । नेपालले पनि पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउनु पर्ने हो । तर हालसम्म नघटाएको र उपभोक्ताको ढाड सेकिरहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कोरोना भाइरसको कारण ६९ हजारको मृत्यु, १३ लाख संक्रमित

  कोरोना भाइरस (कोभिड १९) का कारण सोमबार विहानसम्म १२ लाख ७२ हजार

बेलायतका प्रधानमन्त्री जोनसन अस्पताल भर्ना

  बेलायती प्रधानमन्त्री कार्यालयका प्रवक्ताका अनुसार डाक्टरको सल्लाहपछि प्रधानमन्त्रीको केही परीक्षण गर्न अस्पताल

स्वास्थ्य सामाग्री सरकारले सोझै खरिद गर्ने, संकटमा बिरामीको जिम्मा सेनालाई

  कोरोना (कोभिड–१९) भाइरस नियन्त्रण तथा रोकथामका लागि अतिआवश्यक स्वास्थ्य सामग्री प्रतिस्पर्धामार्फत र

महाकालीपारि हजार नेपालीको दुर्दशा, भन्छन् आफ्नै देशले अवहेलना गर्‍यो, विदेशीबाट के आशा गर्ने ?

  भारतीय शिविरमा कष्टकर र जोखिमपूर्ण पल बिताइरहेका नेपालीले आफ्नो सरकारप्रति दुःख व्यक्त