दिल्लीमा आम आदमी पार्टीलाई बहुमत, मोदी पत्तासाफ 

दिल्ली विधानसभा निर्वाचनको मत गणना शूरु भएको छ । प्रारम्भीक गणनाअनुसार आम आदमी पार्टी ५० स्थानमा अगाडी चलिरहेको छ भने २० स्थानमा भारतीय जनता पार्टी अगाडी देखिएको छ । दिल्ली विधानसभामा फेरी पनि आम आदमी पार्टीको सरकार बन्ने लगभग निश्चित जस्तो देखिएको छ ।

दिल्ली विधानसभामा ७o सिट छ । अरविन्द केजरीवालको पार्टी आम आदमी प्रारम्भीक मत सर्बेक्षणमा पनि बहुमतमा थियो । कांग्रेस भने एक स्थानमा पनि अगाडी देखिएको छैन । दिल्ली विधानसभामा बहुमतका लागि ३६ सिट आवश्यकता पर्दछ । आम आदमी पार्टीले लगभग ५० सिटमा जित्ने आँकलन गरिएको छ ।

भारतको राजधानी दिल्लीमा भारतीय जनता पार्टीको सरकार बनाउन प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले निकै ठुलो मेहेनत गरेका थिए । तर प्रारम्भीक नतिजाअनुसार उनको मेहेनले कुनै काम गरेको देखिएन । दिल्ली विधानसभाको ७० सिटमा ६७२ जना उम्मेदवारहरु मैदानमा छन् । जसमा ७९ महिला उम्मेदवार पनि मैदानमा छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेकपाका नेताले भने : आत्तिनु पर्दैन, विवाद छैन

  बामदेव गौतमलाई राष्ट्रियसभा सदस्यमा सिफारिस गर्ने निर्णयसँगै सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको विवाद

नेकपा मालेका महासचिव सीपी मैनाली चढेको गाडी दुर्घटना

  नेकपा मालेका महासचिव सीपी मैनाली चढेको गाडी महोत्तरीको बर्दिबासमा दुर्घटना भएको छ

राष्ट्रिय सहमति विना संविधान संशोधन हुदैन : देव गुरुङ

  सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का प्रमुख सचेतक देव गुरुङले राष्ट्रिय

पोखराको शहीद पार्कमा रवीन्द्र अधिकारीको शालिक

  ताप्लेजुङमा भएको हेलिकप्टर दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका तत्कालीन पर्यटनमन्त्री रवीन्द्र अधिकारीको शालिक अनावरण