नेकपामा दुई अध्यक्ष नै अल्पमतमा, भीम रावललाई फकाँउदै प्रचण्ड 

 

अमेरिकी सहयोग नियोग मिलिनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसीसी)का विपक्षमा निरन्तर वकालत गर्दै आएका नेकपा स्थायी कमिटीका सदस्य भीम रावललाई मौन बस्न अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले आग्रह गरेका छन् । एमसीसीका बिषयमा नेता रावलले स्पष्टरुपमा आफ्ना धारणा राख्दै आएका छन् भने यही अबस्था र सर्तमा एमसीसी देशहित विपरित भएको बताउँदै आएका छन् ।

दुई अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड एमसीसी पारित गर्नूृपर्ने पक्षमा छन् भने रावललगायतका नेताहरु एमसीसीका विपक्षमा छन् । जारी नेकपा केन्द्रीय समितिको बैठकमा एमसीसीका बिरुद्ध धेरै नेताहरु उभिएका छत् ।

दुई अध्यक्ष नै अल्पमतमा पर्ने निश्चित भएपछि दाहालले एमसीसीका बिषयमा मौन बस्न आग्रह गरेका थिए । नेकपा केन्द्रीय समितिको बैठक बस्नुको ठिक एक दिनअघि १४ माघमा अध्यक्ष दाहालले रावलसँग छलफल गरेका थिए । रावललाई मनाउन ओलीले दाहाललाई जिम्मा दिएका छन् ।

रावल केही समयअघि गृहजिल्ला अछाम पुगेका थिए । अछाम रहेका रावललाई अध्यक्ष दाहालले निरन्तर फोन सम्वाद गरी १२ माघमा काठमाडौ बोलाएका थिए । काठमाडौ आएलगतै दाहाल र रावलबीच भेटवार्ता भएको थियो । तपाई अहिले एमसीसीका बिषयमा मौन बसिदिनुपर्यो, केन्द्रीय समितिको बैठक सकिएपछि बाँकी छलफल गरौला, रावललाई दाहालले भनेका थिए केन्द्रीय समितिमा एमसीसीको बिषय उठाउँदा पार्टी नै समस्यामा पर्छ, तपाईले समस्यामा पार्दिन भएन ।

एमसीसीका बिषयमा दुई अध्यक्षलगायत नेकपाको मुल नेतृत्व अल्पमतमा पर्ने निश्चित छ । दूई अध्यक्ष नै अल्पमतमा पर्ने भएपछि दाहालले एमसीसीमा मौन बसिदिन आग्रह गरेका थिए । तर दाहालको प्रस्ताव रावलले अस्वीकार गरे । उनले एमसीसीको प्रस्ताव केन्द्रीय समितिमा ल्याउन आग्रह गरेका थिए ।

रावल निकट एक नेताकाअनुसार अध्यक्ष दाहालको राजनीतिक प्रतिबेदनमा एमसीसीको बिषय मौन भएपछि पहिलो दिन नै उनले एमसीसीलाई एजेण्डा बनाउन आग्रह गरेका थिए । तथ्य र प्रमाणका आधारमा बोल्ने भएपछि रावलसँग नेकपाका शीर्ष नेताहरु डराउने गर्दछन् । दाहालको आग्रह पनि नमानेपछि रावललाई सम्झाउन वरिष्ठ नेता माधव नेपालसँग आग्रह गरिएको छ । अध्यक्ष दाहालले रावललाई सम्झाउन नेपालसँग आग्रह गरेका थिए ।

नेपाल र रावलबीच भेटघाट भएको छ । तर रावल देशहित विपरित कसैले भनेको पनि नमान्ने अडानमा बसेको छन् । एमसीसीको बिषयले नेकपा केन्द्रीय समितिभित्र पहिलो प्राथमिकता पाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
निजी स्कुलमा साउन १ देखि अनलाइन कक्षा बन्द

  निजी विद्यालयहरुले साउन १ बाट अनलाइन कक्षा बन्द गर्ने घोषणा गरेका छन्

यी हुन् भगवान राम जन्मभूमी अयोध्या नेपालमै रहेका प्रमाण

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भगवान राम जन्मभूमी नेपालमै रहेको दाबी गर्दै भारतले

ओली र प्रचण्डबीच पुनः छलफल गर्ने सहमति

  साउन २ गतेलाई निर्धारित स्थायी कमिटी बैठकअघि सहमति जुटाउने प्रयासमा सत्तारुढ नेपाल

काठ व्यवसायी सांसद प्रेम आलेलाई कारबाहीको माग गर्दै प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र

  पूर्व काठ व्यवसायीले वैज्ञानिक वनमा भएको अनियमतिताबारेमा गरेको छानविन आफुहरुलाई मान्य नहुने