दाउदका बिजनेश पार्टर को हुन् नेपाली नेता ? 

अन्डरवल्र्ड डन दाउद इव्राहिमले नेपालमा आफ्नो ब्यापारिक अखडा जमाएको भारतीय पत्रिकाहरुले बताएका छन् । केही दिन पहिले दाउदका विश्वास पात्र एजाज यूसुफ लकड़ावाला भारतको पटनाबाट पक्राउ परेका थिए ।

भारतीय प्रहरीको हिरासतमा रहेका एजाजले दाउदको ब्यापारिक अखडा नेपालमा भएको बयान दिएका छन् । उनको बयानलाई हवाला दिँदै भारतीय प्रभात खवर र दैनिक जागरणले सामाचार बनाएका छन् ।

भारतीय पत्रिकाकाअनुसार दाउदले नेपालमा इन्फास्टक्चर, कन्सट्रक्शन, होटल जस्ता ब्यवसाय सञ्चालन गरेको छन् । दाउदलाई नेपालका केही प्रभावशाली नेताहरुले सहयोग गरेको पनि बताइएको छ । तर भारतीय पत्रिकाहरुले भने नेपाली नेताहरुको नाम खुलासा गरेका छैनन् ।

एजाजले प्रहरीलाई दिइएको बयानका आधारमा भारतीय पत्रिकाहरुले समाचार बनाएका छन् । प्रहरीसँगको बयानमा एजाजले नेपाली नेता र ब्यूरोक्रयाट्ससँग मिलेर दाउदले ठुला कम्पनीहरु सञ्चालन गरेको बताएका छन् । तर कम्पनीका नाम भने सार्वजनिक गरिएको छैन ।

पहिलेदेखि नै नेपाली केही नेताको नाम दाउदसँग जोडिने गरेको छ । तरपनि उनीहरु दाउदका ब्यापारिक पार्टनर भएको तथ्य कतैबाट खुल्न सकेको थिएन । एजाज पक्राउ परेपछि भारतीय प्रहरीसँग नेपाली नेताहरुको नाम पनि खुलाएको बताइएको छ । तर भारतीय प्रहरीले नेपाली नेताहरुको नाम भने सार्वजनिक गरेको छैन ।

एजाजले दाउदका सवै कम्पनीहरु नेपालमा बसेर सञ्चालन गर्दै आएको भारतीय प्रहरीको दावी छ । भारतबाट लागु औषध, नक्कली नोटको कारोवार पनि दाउले गर्ने गरेको भारतीय मिडियाले जनाएका छन् । तर नेपालको प्रहरीले भने यस बिषयमा कुनै औपचारिक प्रतिक्रिया जनाएको छैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
प्रचण्डले फोन गरेर भने, महरा जि बधाइ छ

  जिल्ला अदालत काठमाडौंबाट सफाइ पाएका निवर्तमान सभामुख कृष्णबहादुर महरालाइ नेकपा अध्यक्ष पुष्प

महरा सरले न्याय पाउनुभयो म खुसी छु : रोशनी शाही

  पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महरालाई सफाइ दिने काठमाडौँ जिल्ला अदालतको निर्णयप्रति संसद सचिवालय कर्मचारी

महराको सदाबहार रातो कार, के छ रहस्य

  जबरजस्ती करणी उद्योग मुद्दामा जिल्ला अदालत काठमाडौंबाट सफाइ पाएका निवर्तमान सभामुख कृष्णबहादुर

कसरी बिताए महराले १०३ दिन डिल्लीबजार कारागारमा

    जबरजस्ती करणीको प्रयास गरेको अभियोगमा १८ कात्तिकमै जिल्ला अदालतबाट सफाइ पाउनेमा