इरानको रकेट आक्रमणबाट ८० अमेरिकी सैनिक मारिए 

इरानले रकेट आक्रमणबाट ८० अमेरिकी सैनिक मारिएको दावी गरेको छ । बुधवार विहान इरानले इराकस्थित अमेरिकी सेनाको बेश क्याम्पमा आक्रमण गरेको थियो । आफ्नो मिसाइल आक्रमणमा परी ८० अमेरिकी सैनिक मृत्यु भएको इरानले आफ्नो सञ्चारमाध्यमबाट दावी गरेको छ ।

बुधवार विहान इराकमा रहेका दुई अमेरिकी सेनाको हवाई अड्डामा इरानले १३ रकेट आक्रमण गरेको थियो । अमेरिकाले आक्रमण भएको स्वीकार गरेपनि सैनिक मारिएको बिषयमा भने केही बोलेको छैन । अमेरिकी सेनाले इरानका सैन्य जनरल कासिम सुलेमानीको ड्रोन आक्रमणबाट हत्या गरेपछि त्यसको बदला लिएको बताएको छ ।

इरानले हान्यो अमेरिकी सेनाको बेस क्याम्पमा १३ रकेट

सैन्य जनरल कासिम सुलेमानीको हत्यापछि आक्रोसित बनेको इरानले अमेरिकी सेनाको बेस क्याम्पमा १३ रकेट आक्रमण गरेको छ । इराकस्थित अमेरिकी सेनाको बेस ब्याम्पमा १३ रकेट प्रहार गरिएको अल जजिराले टेलिभिजनले जनाएको छ ।

पश्चिमी इराकको इन् अल आसादस्थित अमेरिकी गठबन्धन सेनाको बेस क्याम्पमा रेकट प्रहार गरिएको छ । बुधबार बिहान दर्जनौ रकेट प्रहार गरिएको इराकी अधिकारीहरुले पुष्टी गरेका छन् । तर अमेरिकाले भने हालसम्म कुनै प्रतिक्रिया दिएको छैन ।

१३ रकेट प्रहार भएपछि त्यहाँ कति क्षति भयो त्यसको विवरण भने अझै आइसकेको छैन । इरानी सरकारी टेलिभिजनले पनि रिभ्युलुसनरी गार्डले रकेट प्रहार गरेको र अमेरिकाले थप आक्रमण गरे ठूलो मूल्य चुकाउनु पर्ने चेतावनी दिएको छ।

अमेरिकी गठबन्धन सेनाको क्याम्पमा इरानतर्फबाट दर्जनभन्दा बढी रकेट प्रहार भएको अमेरिकाले पुष्टि गरेको छ। अहिले क्षतिको विवरण आकलन भइरहेको र आफ्ना गठबन्धन सेनाको रक्षाका लागि जस्तोसुकै कदम चाल्न तयार रहेको पेन्टागनले जनाएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
डिजेल र मट्टितेलको मूल्य १० रुपैयाँ घट्यो

  पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ । पेट्रोल, डिजेल र मट्टितेलको मूल्य १०–१०

कलैयामा युवाहरुको सहयोगी टिम : संयोजकमा मुकेश साह

  विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोराना भाइरसको संक्रमण बिरुद्ध बिश्व समुदाय जुद्धिरहेको छ

स्वास्थ्यमन्त्री ढकालविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी

  कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९)को उपचारमा अत्यवश्यक पर्ने मेडिकल सामग्री खरिदमा अनियमितता गरेको आरोपमा स्वास्थ्य

पूर्वराजाले कोरोना राहत कोषमा दुई करोड सहयोगको घोषणा

  पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले कोरोना संक्रमणविरुद्ध लड्न सरकारले बनाएको कोरोना भाइरस संक्रमण, रोकथाम,