अमेरिकी सेनालाई देश निकाला गर्ने इराककी राष्ट्रपतिको चतावनी 

अमेरिकी सेनालाई देश छाड्न इराकी संसदले विशेष प्रस्ताव पारित गरेलगतै राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले कडा प्रतिबन्ध लगाउने चेतावनी दिएका छन् । अमेरिकी सेनालाई देश निकाला गरे इराकमाथी कडा प्रतिबन्ध लगाउने चेतावनी दिएका छन् ।

‘इराकमा हामीले निकै महँगो खर्च गरेका छौ । निकै महँगो हवाई अखडा त्यहाँ छ। त्यो बनाउन अर्बौँ डलर खर्च गरेका छौ । त्यो रकम नतिरेसम्म हामी इराके छोड्दैनौँ,’ राष्ट्रपति ट्रम्पले भने ।

अमेरिकाले इरानी सेनाका जनरल कासिम सुलेमानीलाई बग्दादमा मारिदिएपछि मध्यपूर्वमा तनाव बढ्दै गएको छ । इरानले ट्रम्पको टाउकोको मुल्य तोकेको छ भने ट्रम्पले अत्याधुनिक हतियारबाट आक्रमण गर्ने चेतावनी दिएका छन् ।

सुलेमानी इरानको इस्लामिक रेभलूशनरी गार्ड्स कोर (आईआरजीसी) अन्तर्गत रहेको विशेष सैन्य बल (कूड्स फोर्स)का प्रमुख थिए । सुलेमानी मारिएपछि इराकले अमेरिकी सैनिकलाई देश निकाला गर्ने प्रस्ताव आफ्नो संसदबाट पारित गरेको छ ।

लगतै राष्ट्रपति ट्रम्पले भने ‘यदि इराकले अमेरिकी सेनालाई अमित्रवत् रूपमा देश छोड्न भन्यो भने इराकविरुद्ध प्रतिबन्धहरू लगाउने छौ । यो उनीहरूले पहिला कहिल्यै नभोगेको प्रतिबन्ध लगाइदिनेछौँ। त्यसले इरानविरुद्ध लगाइएको नाकाबन्दीलाई पनि फिक्का पारिदिनेछ ।’ इराकमा झन्डै ५,००० अमेरिकी सैनिक छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
चार प्रदेशमा पहिलो चरणको निर्वाचन गर्ने तयारी

  सरकारले बैशाख १७ गतेको पहिलो चरणको निर्वाचन चार वटा प्रदेशमा गर्ने तयारी

केपी ओलीलाई तह लगाउन सकेनौं : प्रचण्ड

  नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड केपी शर्मा ओलीको गलत प्रवृत्तिलाई

केपी ओलीलाई केही समय जेल राखौ : माधव नेपाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी प्रचण्ड-माधव पक्षका दोस्रो दर्जाका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले केपी ओलीले

दुई तिहाईको ग्यारेन्टी नहुँदासम्म ओलीले चुनाव गराउँदैनन् : भुषाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी प्रचण्ड–माधव पक्षका नेता घनश्याम भुषालले आफूले दुई तिहाई ल्याउने