अमेरिकी सेनालाई देश निकाला गर्ने इराककी राष्ट्रपतिको चतावनी 

अमेरिकी सेनालाई देश छाड्न इराकी संसदले विशेष प्रस्ताव पारित गरेलगतै राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले कडा प्रतिबन्ध लगाउने चेतावनी दिएका छन् । अमेरिकी सेनालाई देश निकाला गरे इराकमाथी कडा प्रतिबन्ध लगाउने चेतावनी दिएका छन् ।

‘इराकमा हामीले निकै महँगो खर्च गरेका छौ । निकै महँगो हवाई अखडा त्यहाँ छ। त्यो बनाउन अर्बौँ डलर खर्च गरेका छौ । त्यो रकम नतिरेसम्म हामी इराके छोड्दैनौँ,’ राष्ट्रपति ट्रम्पले भने ।

अमेरिकाले इरानी सेनाका जनरल कासिम सुलेमानीलाई बग्दादमा मारिदिएपछि मध्यपूर्वमा तनाव बढ्दै गएको छ । इरानले ट्रम्पको टाउकोको मुल्य तोकेको छ भने ट्रम्पले अत्याधुनिक हतियारबाट आक्रमण गर्ने चेतावनी दिएका छन् ।

सुलेमानी इरानको इस्लामिक रेभलूशनरी गार्ड्स कोर (आईआरजीसी) अन्तर्गत रहेको विशेष सैन्य बल (कूड्स फोर्स)का प्रमुख थिए । सुलेमानी मारिएपछि इराकले अमेरिकी सैनिकलाई देश निकाला गर्ने प्रस्ताव आफ्नो संसदबाट पारित गरेको छ ।

लगतै राष्ट्रपति ट्रम्पले भने ‘यदि इराकले अमेरिकी सेनालाई अमित्रवत् रूपमा देश छोड्न भन्यो भने इराकविरुद्ध प्रतिबन्धहरू लगाउने छौ । यो उनीहरूले पहिला कहिल्यै नभोगेको प्रतिबन्ध लगाइदिनेछौँ। त्यसले इरानविरुद्ध लगाइएको नाकाबन्दीलाई पनि फिक्का पारिदिनेछ ।’ इराकमा झन्डै ५,००० अमेरिकी सैनिक छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सुनसरी अनेरास्ववियु संयोजकमा जीबि गजल

    नेकपा निकट बिद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियूले जिल्ला संयोजकमा इटहरीका जीबि गजल चुनिएका

सभामुखको निर्वाचन माघ १२ मा

    उपसभामु्ख डां शिवमाया तुम्बाहाम्फेले संसदमा सम्बोधन गर्दै राजिनामा दिएपछि अहिले ४

नेकपामा ‘तँ’ भन्ने शब्द प्रयोग गरे पार्टीबाट निस्काशन

    सत्तारूढ नेकपाले नेता कार्यकर्ताको आचरणमा सुधार ल्याउन ११ बुँदे आचारसंहिता जारी

शिवमाया तुम्बाहाङफेलाई कानुनमन्त्री बनाउने तयारी

    शिवमाया तुम्बाहाङफेलाई उपसभामुखबाट राजीनामा गराएपछि सत्तारुढ दल नेकपाभित्र उनको ब्यवस्थापन के