नेकपा कैलाली अध्यक्ष थापाको अर्को काण्ड 

काण्डैकाण्ड मच्चाएर चर्चामा आउने गरेका नेकपा कैलालीका अध्यक्ष तथा प्रदेश सभा सदस्य रतन थापाको अर्को काण्ड बाहिरिएको छ । थापाले तत्कालिन सांसद मोहनसिंह राठौरको संसद विकास समिति अन्र्तगतको सडक बनाउदा तीन वर्षअघि १० प्रतिशत लिएको खुलासा भएको छ । लम्की चुँहा नगरपालिकाको वडा नम्बर १ खानेपानीटंकीबाट राजकाडा पर्यटकीय क्षेत्रमा जाने सडकमा काम गरे बाफतको १० प्रतिशत १० लाख सांसद थापाले हजम गरेको ठेकेदार नारायण पराजुलीले बताए ।

 

उनका अनुसार थापा अध्यक्ष भएको उपभोक्ता समिति र उनकै पहलमा बनेको ध्वजबहादुर शाही अध्यक्ष रहेको अर्को समितिबाट गरेर एक करोडको काम भएको थियो । दुईवटै समितिको काम १० समितिबाट सांसद थापाले नै तत्कालिन जिल्ला विकास समितिका कर्मचारीलाई पनि दिनुपर्छ भनेर पैसा लगे तर कर्मचारी मिलाएनन् । कर्मचारी नमिलाउदा अनेक वाहाना गरेर ४७ लाख रुपैयाँ भुक्तानी भएन ठेकेदार प्याकुरले भने एक करोडको काम गर्दा ५७ लाख फसेपछि म सडकमा आएको छु ।

 

अहिलेसम्म पनि सांसद थापालाई त्यो रकम माग्छु कर्मचारीलाई दिए भन्छन कर्मचारीले पाएनौ भन्छन् । कर्मचारीले भुक्तानीमा गाह्रो पार्छन भनेर रकम लगे कम्यूनिष्ट नेताले त्यसरी आफै खालान भन्ने लागेको थिएन उनले भने पैसा पनि लगे भुक्तानी नहुँदा मलाई पनि डुवाए । नेकपाका अध्यक्ष थापा यसअघि पनि डार्लिङ तिमी सित सबै भइसकेको छ नि भन्ने अडियो बाहिर आएको थियो ।

 

परस्त्रीसंग जोडिने थापाले दुई विवाह गरेका छन । उनले जेठी श्रीमति र दुई छोरालाई अंश समेत नदिएर अलपत्र पारेका छन । भने कान्छी श्रीमति टीका थापालाई लम्की चुँहा नगरपालिकाको उपमेयर बनाएका छन । केही महिना अघिको थापा र उनकी प्रेमिकाको त्यो अडियो र अहिलेको ठेकेदारको खुलासाको अहिलेको अडियो कैलालीका नेकपाका कार्यकर्ताको हातहातमा छ ।

 

विवादमा आइरहने थापाको राजिनामा मागिएला ?अहिले नेकपाकै नेता कार्यकर्ता प्रश्न गर्छन । उनले भने आफू साढे हुँ कसैले हल्लाउन सक्दैन भन्न थालेका छन ।

 

 

जो शक्तिमा आयो उसको निकट हुने थापा आफू अहिले प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी ओलीको मान्छे भएकोले कसैले हल्लाउन नसक्ने बताउने गर्छन । यस्तै कृयाकलापले गर्दा पार्टी कार्यालयमा रहेको नेम प्लेटमा अनैतिक अध्यक्ष समेत लेखेर टासिएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
डिजेल र मट्टितेलको मूल्य १० रुपैयाँ घट्यो

  पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ । पेट्रोल, डिजेल र मट्टितेलको मूल्य १०–१०

कलैयामा युवाहरुको सहयोगी टिम : संयोजकमा मुकेश साह

  विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोराना भाइरसको संक्रमण बिरुद्ध बिश्व समुदाय जुद्धिरहेको छ

स्वास्थ्यमन्त्री ढकालविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी

  कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९)को उपचारमा अत्यवश्यक पर्ने मेडिकल सामग्री खरिदमा अनियमितता गरेको आरोपमा स्वास्थ्य

पूर्वराजाले कोरोना राहत कोषमा दुई करोड सहयोगको घोषणा

  पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले कोरोना संक्रमणविरुद्ध लड्न सरकारले बनाएको कोरोना भाइरस संक्रमण, रोकथाम,