कहाँ छन् दयाहाङ ? के गर्दैछन् अनमोल ? 

एउटा कथा र अर्को स्टार कलाकार । चलचित्र चल्ने सबैभन्दा ठूलो हतियार भने कथा नै हो । केही कलाकारको नामले पनि चलचित्रको सुरुवाती व्यापारमा फाइदा मिल्छ । नेपालमा थोरै कलाकारको नाममा सुरुवाती व्यापार र केही चलचित्रको सफलता कथा र ब्रान्डमा भर परेको पाइन्छ ।

गत वर्ष नेपाली बजारमा १०० वटा चलचित्र रिलिज भएका थिए । यो वर्ष गत वर्षको अनुपातमा करिब ३० देखि ३५ वटा चलचित्र कम बन्ने पक्का छ । चलचित्र रिलिजको सूची हेर्दा पुसदेखि चैतसम्म धेरै चलचित्र छैनन् । गएका वर्षमा माघे संक्रान्तिमा ३ वटासम्म चलचित्र रिलिज हुन्थे । यो वर्ष माघे संक्रान्तिको बिदामा समेत चलचित्र चलाउन निर्माता उत्साहित छैनन् ।

यसैले, पनि अहिले धेरै कलाकारले काम पाएका छैनन् । कतिपय काम नपाएर अन्य व्यवसायमा व्यस्त भइसके भने कोही विदेश हानिएका छन् । तर, चलचित्र क्षेत्रमा केही यस्ता नाम छन्, जसलाई कामको अभाव छैन ।

नेता बन्ने दयाहाङ

नायक दयाहाङ राईका लागि यो वर्ष लक्की मान्नुपर्छ । उनी, अभिनित चलचित्र ‘कबड्डी ३’ले बक्स अफिसमा सुपरहिटको व्यापार गर्‍यो । उनैले बनाएको चलचित्र ‘माछा माछा’ भने हलमा लाग्यो र उत्रियो ।

दया अभिनित नयाँ चलचित्र ‘सेन्टीभाइरस’ फागुनको ९ गतेबाट रिलिज हुँदैछ । यो चलचित्रमा दया नेताको भूमिकामा देखिँदैछन् । दयाहाङ राईको हातमा एकपछि अर्को चलचित्रको अफर आइरहेको छ ।

नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा केही कलाकारलाई कुन काम गर्ने भन्ने रोजीछोडी छ भने केही कलाकारलाई कामको अभाव छ ।

 

राजकुमार बनेका प्रदीप

नायक प्रदीप खड्का नेपाली चलचित्रमा चलेको नाम हो । भलै, प्रदीपका पछिल्ला चलचित्रले हलमा दर्शक खासै तानेका छैनन् । तर, उनलाई चलचित्रमा राख्न चाहने निर्माताको कमी छैन ।

प्रदीप भने हाल चलचित्र ‘प्रेमगीत ३’को छायांकन गरिरहेका छन् । यो चलचित्रमा प्रदीप राजकुमारको भेषमा देखिएका छन् । यो चलचित्रको रिलिज अगाडि उनले कुनै पनि चलचित्रमा काम नगर्ने पक्का छ ।

 

भ्याइ-नभ्याइ पल

नायक पल शाहको हातमा पनि चलचित्रको अभाव छैन । उनी अभिनित चलचित्र ‘म यस्तो गीत गाउँछु २’ रिलिजको क्रममा छ । फागुन २३ गते यो चलचित्र रिलिज हुँदैछ । यो चलचित्रमा उनी एउटा सुपरस्टार गायकको भूमिकामा देखिँदैछन् ।

म्यूजिकल लभ स्टोरी चलचित्रलाई सुदर्शन थापाले निर्देशन गरेका हुन् । चलचित्रमा उनको जोडीको रुपमा नायिका पूजा शर्माले काम गरेकी छिन् । यो चलचित्रको छायांकन सकिएको केही समय भयो । उनी अभिनित चलचित्र ‘वीर विक्रम २’ रिलिज भइसकेको छ । चलचित्रले निर्माताको लगानी भने बचाउन सकेन ।

पल शाहले अभिनय गरेको अर्को चलचित्र ‘हृदयभरी’को छायांकन सकिएको छ । तर, यो चलचित्रको प्रदर्शन मिति यसअघि भदौको अन्तिम सातालाई तोकिएको थियो । तर, काम नसकिएको भन्दै चलचित्रको प्रदर्शन मिति सारियो । अहिले यो चलचित्रको प्रदर्शन मिति तय भएको छैन ।

पल यो चलचित्रमा पोल्टी फार्ममा काम गर्ने एक युवकको भूमिकामा देखिँदैछन् । पल अब नयाँ चलचित्र ‘तिमी हुन्छौ जहाँजहाँ’मा काम गर्दैछन् । दिवाकर भट्टराईको निर्देशनमा बन्ने यो चलचित्रमा पलले नायिका दीपिका प्रसाईँसँग रोमान्स गर्दैछन् । यसरी हेर्दा, पलका ३ वटा चलचित्र लाइनअपमा छन् ।

 

आराम गरिरहेका अनमोल

नायक अनमोल केसी अभिनित कुनै पनि चलचित्र यो वर्ष रिलिजमा नआउने पक्का छ । गत वर्ष, उनी अभिनित चलचित्र ‘ए मेरो हजुर ३’ रिलिज भयो र व्यापारिक रुपमा सफल भयो । अनमोलले यो वर्ष चलचित्र ‘धुपौरे’मा महंगो रकम लिएर काम गर्ने सम्झौता गरे । तर, पछि उनले यो चलचित्र छाडे ।

 

यसपछि, उनले गत वर्षको हिट चलचित्र ‘ए मेरो हजुर ३’को चौथो सिरिज साइन गरेका छन् । ‘ए मेरो हजुर ४’को छायांकन यसै वर्ष सुरु हुनेछ । तर, चलचित्रको रिलिज भने अर्को वर्ष मात्र हुनेछ ।

अनमोलले यो चलचित्रका लागि महंगो रकमसमेत लिएका छन् । झरना थापाले निर्देशन गर्ने यो चलचित्रमा उनको जोडीको रुपमा सुहाना थापाले काम गर्दैछिन् । यो चलचित्रलाई प्रेम कथामा बनाउने तयारी गरिएको छ । अनमोल लभर ब्वाईको भूमिकामा चलचित्रमा देखिँदैछन् ।

 

के पाक्दैछ दीपकराजको दिमागमा ?

बक्स अफिसमा चलेका अर्का कलाकार हुन्, दीपकराज गिरी । दीपकराज गिरीको लेखन, निर्माण र अभिनय रहेको चलचित्र ‘छ माया छपक्कै’ यो वर्षको असोज २४ गते रिलिज भयो । केही हलमा अझै यो चलचित्र चलिरहेको छ । यो चलचित्र वर्षकै सर्वाधिक ग्रस कलेक्शन गर्ने चलचित्रमा पर्छ । यसपछि, दीपकराज गिरीले नयाँ चलचित्र साइन गरेका छैनन् । उनको टिमले विभिन्न निर्देशकसँग टाइअप गरेर काम गर्ने चर्चा पनि चलेको छ । तर, कुनै पनि चलचित्रका लागि सम्झौता भने भइसकेको छैन ।

 

विपिनको विश्राम

नायक विपिन कार्की अभिनित चलचित्र ‘जात्रै जात्रा’ यो वर्ष हिट भयो । जेठमा रिलिज भएको चलचित्रपछि विपिनले नयाँ चलचित्र ‘सेल्फी किङ्ग’मा काम गरे । माघको २४ गतेबाट यो चलचित्र रिलिज हुँदैछ । यो चलचित्रमा विपिन एक सफल स्टारको भूमिकामा देखिँदैछन् ।

एउटा स्टारको संघर्ष र सफलताको तालमेल मिलाउने क्रममा हुने घटनाक्रमको कथामा यो चलचित्र बनेको छ । विपिनले यसपछि, नयाँ चलचित्रमा काम गर्ने कागजी सम्झौता भने गरेका छैनन् । तर, उनलाई अफरको कुनै पनि कमी भने छैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
चीनमा ४४० जनामा कोरोना भाइरस, ९ को निधन, नेपालमा पनि फैलियो

  चिनियाँ स्वास्थ्य अधिकारीले बुधबार नयाँ कोरोना भाइरस (२०१९–कोभ) का कारण सिर्जित निमोनियाबाट

विदेशबाट साढे सात हजार युवा बाकसमा फर्किए

    सरकारी तथ्यांकअनुसार बितेको दश वर्षमा नेपालबाट काम खोज्दै ३८ लाख ५८

एमसीसी ल्याउन कुनकुन नेताले केके गरे, देश डुबाउने देउवाको यस्तो षड्यन्त्र

    सन् २०१२ को जनवरीमा सुशासन, जनतामा लगानी र आर्थिक स्वतन्त्रता लागयतका

१७ वर्षीया किशोरीले होस्टेलमै जन्माइन बच्चा, बाबु चै बेपत्ता

    केन्द्र सरकारदेखि प्रान्तीय सरकार हुँदै स्थानीय सरकारसम्मले ‘विहावारी, २० वर्ष पारी’