पार्टी फुटाएर लैजाने पौडेल र सिटौलाको चेतावनी, देउवाले भने सक्छौ भने गर 

प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेपाली कांग्रेसभित्र गुटगत टकराव उत्कर्षमा पुगेको छ । बरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल र पूर्वमहामन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौला गुटले केन्द्रीय समितिको बैठक निरन्तर बहिष्कार गरिरहेको छ भने, सभापति शेरबहादुर देउवा पेलेरै जाने गरी बैठक सञ्चालन गरिरहेका छन् । आफु र सिटौलालाई पेलेरै जाने देउवाले तयारी गरेपछि पौडेलले पार्टी फुटाएर लैजाने भन्दै देउवालाई चेतावनी दिएका हुन । सक्छौ भने गरेर देखाउन देउवाले अर्को चेतावनी दिएका छन ।

 

महाधिबेशनको कार्यतालिकालाई लिएर कांग्रेसभित्र गुटगत टकाराव शुरु भएको छ । सभापति शेरबहादुर देउवा आफ्नो अनुकुलतामा पार्टीको महाधिबेशन गराउने पक्षमा छन् भने पौडेल र सिटौला समुह विधानअनुसार नै पार्टीको महाधिबेशन हुनुपर्ने पक्षमा छन् ।

 

पौडेल र सिटौला समुहले बहिष्कार गरेपनि देउवा समुहले केन्द्रीय समितिको बैठक स्थगित गरेको छैन । पार्टीका विभाग र जनवर्गीय संगठनलाई पूर्णता दिनेगरी देउवाले केन्द्रीय समितिको बैठक चलाईरहेका छन् । विभाग र जनबर्गीय संगठनको एजेण्डा आउनुभन्दा पहिलेनै पौडेल सिटौला समुहले महाधिबेशनको कार्यतालिकालाई लिएर बैठक बहिष्कार गरेका छन् ।

 

बैठक बहिष्कार भएपछि कांग्रेसका गुटगत भेलाहरु सक्रिय बनेका छन् । देउवा समुहको भेला बुढानीलकण्ठमा दैनिक बस्ने गरेको छ भने पौडेल समुहको बैठक कहिले महामन्त्री शशांक कोइराला र कहिले पूर्वमहामन्त्री प्रकाशमान सिंहको घरमा बस्ने गरेको छ ।

पार्टीभित्रको गुटगत विवाद मिलाउन तीन दिनअघि सभापति देउवा वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलको निवासमा पुगेका थिए । उपसभापति विमलेन्द्र निधिसँग देउवा पौडेल निवासमा पुगेपनि समस्याको गाँठो फुकेन । देउवाले पौडेल र सिटौला समुहसँग सम्वाद गर्न निधिलाई जिम्मा दिएका छन् । निधि दुवै पक्षका नेताहरुसँग नियमित भेटघाट गरेपनि गाँठो फुकाउन सफल हुन सकेका छैनन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
ओली र प्रचण्डबीच बालुवाटारमा वान टु वान बार्ता, प्रधानमन्त्रीले अध्यक्ष छोडने संकेत

  नेकपामा बढ्दो अन्तरविरोध साम्य पार्ने उपायको खोजीका लागि नेकपाका अध्यक्षद्वय केपी ओली

नेकपा दोस्रो पुस्ताको नेता मिले, ओली – प्रचण्ड तिनछक

  सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को दोस्रो पुस्ताका नेताहरु एकै ठाउँमा भेला भएका

प्रधानमन्त्री ओलीको समर्थनमा पोखरामा विशाल प्रदर्शन

  पोखरामा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको समर्थनमा प्रदर्शन भएको छ । केपी शर्मा

एमालेको छालामा महेन्द्रबहादुरको रजाई

  नेपाली समाजमा एउटा उखान चर्चित छ– बाघको छालामा स्यालको रजाई । उखान