प्रधानमन्त्रीलाई अस्पतालको बेडमा छोडेर म चीन भ्रमण जान्न–प्रचण्ड 

नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले चीन भ्रमण स्थगित गरेका छन् । ६० जनाभन्दा बढी नेकपा नेताहरुको नेतृत्व गर्दै प्रचण्ड चीन जाने कार्यक्रम थियो । तर प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली अस्पतालमा भएका बेला आफु चीन नजाने निर्णय दाहालले गरेका छन् ।

‘पार्टी अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्रीज्यूलाई अस्पतालको बेडमा छोडेर चीन जान अध्यक्ष दाहालले उचित ठान्नु भएन’ नेकपाका एक नेताले भने ‘प्रधानमन्त्रीको डिस्चार्ज हुने समय अनिश्चित भएपछि भ्रमण स्थगित गरिएको हो ।’

अध्यक्ष दाहाल २२ मंसिरमा नेकपाका ६० नेताहरुसहित चीन जाने तयारीमा थिए । चिनिया कम्यूनिष्ट पार्टी र राष्ट्रपतिको निमन्त्रणामा दाहाल नेतृत्वको टोली चीन जाने तयारीमा थियो ।

प्रधानमन्त्री ओलीले पनि चीन जान स्वीकृति दिइसकेका थिए । तर ओली विरामी परेपछि कार्यक्रम रद्द गरिएको छ । सी पथका बारेमा अध्यक्ष गर्न र चिनिया कम्यूनिष्ट पार्टीका नेताहरुसँग गहिरो छलफल गर्न नेकपाका नेताहरु चीन जान लागेका थिए । आफु चीन जान लागेको दाहालले सार्वजनिक कार्यक्रममै बताएका थिए ।

प्रधानमन्त्री अस्पतालको बेडमा र पार्टीका कार्यकारी अध्यक्ष बिदेश भएपछि पार्टीभित्र पैदा हुने भन्दै केही नेताले भ्रमण स्थगित गर्न सुझाव दिएका थिए । सुझावपछि दाहालले प्रधानमन्त्री ओलीलाई अस्पतालको बेडमै पुगेर चीन भ्रमण स्थगित गर्ने बताएका थिए ।

चीन भ्रमण रद्द गरेपछि दाहालले नेकपा स्थायी र केन्द्रीय समितिको बैठक बोलाउने तयारी थालेका छन् । निश्क्रिय भएको पार्टीपंक्तिलाई ‘भाइब्रेशन’ मा ल्याउने उदघोष गरेका दाहालले ६ महिने पार्टी अभियानको कार्यक्रम ल्याउने तयारी गरेका छन् । पार्टी स्थायी र केन्द्रीय समितिमा छलफलका लागि ६ महिने प्रस्ताव ल्याउन लागेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
चीनमा ४४० जनामा कोरोना भाइरस, ९ को निधन, नेपालमा पनि फैलियो

  चिनियाँ स्वास्थ्य अधिकारीले बुधबार नयाँ कोरोना भाइरस (२०१९–कोभ) का कारण सिर्जित निमोनियाबाट

विदेशबाट साढे सात हजार युवा बाकसमा फर्किए

    सरकारी तथ्यांकअनुसार बितेको दश वर्षमा नेपालबाट काम खोज्दै ३८ लाख ५८

एमसीसी ल्याउन कुनकुन नेताले केके गरे, देश डुबाउने देउवाको यस्तो षड्यन्त्र

    सन् २०१२ को जनवरीमा सुशासन, जनतामा लगानी र आर्थिक स्वतन्त्रता लागयतका

१७ वर्षीया किशोरीले होस्टेलमै जन्माइन बच्चा, बाबु चै बेपत्ता

    केन्द्र सरकारदेखि प्रान्तीय सरकार हुँदै स्थानीय सरकारसम्मले ‘विहावारी, २० वर्ष पारी’