कालापानी भारतले सीमा मिचेको हो, राजा महेन्द्रले बेचेका होइनन्–परराष्ट्रमन्त्री 

परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले सीमा विवादलाई लिएर कसैको आलोचना नगर्न आग्रह गरेका छन् । केही समययता सामाजिक सञ्जालमा तत्कालिन राजा महेन्द्र र प्रधानमन्त्री मात्रिकाप्रसाद कोइरालाले कालापानी बेचेको भ्रमपूर्ण प्रचार गरिएपछि परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवालीले कुनै ब्यक्तिप्रति आरोप नलगाउन आग्रह गरेका छन् ।

देश बेच्ने अधिकार न राजालाई थियो न प्रधानमन्त्रीलाई । कसैलाई मिथ्या आरोप लगाउनु राम्रो होइन’ ज्ञवालीले भने ‘राजा महेन्द्रले कालापानी बेचेका होइनन् भारतले सीमा मिचेको हो ।’ सीमा मिचिएका बिषयमा स्पष्टरुपमा बोल्दै र कुटनीतिक सम्बन्ध राख्दै आएका ज्ञवाली तथ्य प्रमाणका आधारमा भारतसँग कुरा गर्ने बताए ।

कान्तिपुर टेलिभिजनको फायरसाइडमा बोल्दै ज्ञवालीले देशका तर्फबाट स्पष्ट अडान राखेका छन् । भारतीय पक्षसँग सीमा विवादका बिषयका कुरा अघि बढीसकेको बताए । झण्डै ७ दशक यता भारतले नेपालका दर्जनौ स्थानमा सीमा मिचिरहेको छ । तरपनि कुनै सरकारले यति स्पष्टसँग आफ्नो कुरा राखेका थिएनन् । मन्त्री ज्ञवालीले आफ्नो भूमि फिर्ता ल्याउन तथ्य प्रमाण जुटाइरहेको बताए ।

भारतले पछिल्लो समय निकालेको आफ्नो नयाँ राजनीतिक नक्सामा लिपुलेक, लिम्पियधुरा भारतमा राखेको छ । त्यसपछि उत्पन्न विवादले नेपाली समाज फेरी एकपटक तातिएको छ । सरकाले पनि ७ दशक लामो समस्या सामधानका लागि राष्ट्रिय सहमति जुटाएको छ ।

पञ्चायतकालदेखि निरन्तररुपमा नेपालका सीमाहरु मिचिदै गएका छन् । तरपनि कुनै सरकारले बोल्ने आँट गरेका थिएनन् । तर मन्त्री ज्ञवालीले स्पष्टरुपमा आफ्नो धारणा राख्दै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
माधव नेपालले ओलीलाई महाराजधिराज भनेपछि…….

    नेकपा (एमाले) का वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले आममाफीको घोषणा गरेको विषयलाई

आईटी आर्मीप्रति मेरो पूर्ण समर्थन छ : महेश बस्नेत

      नेकपा एमालेका नेता तथा पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतले ूआईटी आर्मीू प्रति

यती एअरलाइन्सको सहयोगमा एयरपोर्टको गेटमा नयाँ ट्राफिक लाईट

    महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाको समन्वय एव पहलमा एयरपोर्ट स्थित गोल्डेन गेटमा

दोस्रो अध्यक्ष र भागवण्डामा माधव नेपाल मिल्ने संकेत

    नेकपा एमालेको एकताका लागि अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता