बिबाद बढेपछि भारतीय राजदूत मञ्जीव सिंह पुरी फिर्ता हुने 

नेपालका कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरा भारतमा राखेर भारतले नयाँ नक्सा सार्वजनिक गरेपछि नेपालमा त्योसको चर्को विरोध भइरहँदा नेपालका लागि भारतीय राजदूत मञ्जीव सिंह पुरीको पदावधी सकिएर फिर्ता हुने तयारीमा छन् ।

२४ औँ राजदूतका रुपमा नेपाल आएका राजदूत पुरी आगामी डिसेम्बर ३१ देखि अवकास हुँदैछन् । राजदूत पुरीको पदावधी सकिएसँगै नेपालका लागि भारतीय राजदूत को बन्ने छन् भनेर दिल्लीमा समेत चर्चा परिचर्चा शुरु भएको छ ।

आगामी सन् २०२० को जनवरी १ देखि राजदूतको जिम्मेवारी सम्हाल्न काठमाडौं आउन सक्ने सम्भावित अनुहारहरुको पनि चर्चा हुन थालेको छ । नेपालस्थित भारतीय राजदूतावासमा रहेर अनुभव सङ्गालेका गोपाल वाग्लेको नाम चर्चामा छ । हाल उनी भारतको विदेश मन्त्रालयमा कार्यरत छन् ।

त्यस्तै सिंगापुरमा कार्यरत जावेद अहमद, अफगानिस्तानमा कार्यरत विनय कुमार र विदेश मन्त्रालयमा कार्यरत श्रीमती रेणु पालको नाम पनि नेपालका लागि भारतीय राजदूतको चर्चामा छ । तर, अहिलेसम्म मोदी सरकारले यस विषयमा टुंगो लगाइसकेको छैन ।

दिल्लीस्थित एक भारतीय सञ्चारकर्मीका अनुसार मोदी सरकारले कुटनीतिकका साथै नेपालको राजनीतिमा भिजेबुझेको व्यक्तिलाई नेपालका लागि राजदूत बनाउने सोच बनाएको बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
थप १८० जनामा कोरोना, संक्रमितको संख्या १५ हजार ९६४ पुग्यो

  नेपालमा कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) संक्रमितको संख्या १५ हजार ९६४  पुगेको छ। सोमबार

मास्क नलगाए प्रहरीले पक्राउ गर्ने

    मास्क नलगाई घरबाहिर निस्कनेलाई प्रहरीले पक्राउ गर्ने भएको छ । गृह

काँग्रेसले वडा कार्यालयको कागजपत्र च्याते, नेकपाको खवरदारी

  २०७७ साल असार ८ गते विहान ११ः३० बजेको समयमा काठमाडौं महानगरपालिका–४ नं.

धेरै खुसी हुँदै बालुवाटारबाट बाहिरिए प्रचण्ड, के रहेछ कारण

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) कार्यकारी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास