६ वटै मुख्यमन्त्री हटाउने सरकारको तयारी, को को आउने भए नयाँ अनुहार 

प्रमुख सत्तारुढ दल नेकपाले सत्ता सञ्चालनमा ब्यापक हेरफेरको सघन तयारी थालेको छ । प्रदेश प्रमुख फेरेलगतै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सचिवालयका सल्लाहकार र सहयोगीलाई एकैपटक विदा दिए । नयाँ प्रदेश प्रमुख, नयाँ सचिवालयपछि नयाँ मन्त्री परिषद निर्माणमा नेकपा अध्यक्षद्धय जुटेका छन् ।

 

नयाँ मन्त्रीपरिषदपछि मुख्यमन्त्री पनि फेर्ने तयारी भइरहेको छ । मन्त्री हेरफेरपछि नेकपा ६ मुख्यमन्त्रीलाई सामुहिक राजीनामा गराउने तयारी थालिएको बालुवाटार स्रोतले बताएको छ । मुख्यमन्त्री हटाउँदा पार्टीमा गलत सन्देश जाने भएपछि सामुहिक राजीनामा गराउन अध्यक्षद्धय ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड सहमत भइसकेका छन् ।

 

६ मुख्यमन्त्रीले एकैपटक राजीनामा गरेपछि ६ नयाँ मुख्यमन्त्री बन्नेछन् । वर्तमान मुख्यमन्त्रीहरुले केन्द्र सरकारको स्पिडमा हिड्न नसकेको र सहयोगी भूमिका पनि नखेलेको ठहर प्रधानमन्त्री ओलीले गरेका छन् । केन्द्रदेखि प्रदेशसम्म जनमुखी परिणाम ल्याउन मन्त्री र मुख्यमन्त्री फेर्ने तयारी थालिएको हो, नेकपाका एक नेताले भने केन्द्रका मन्त्री र मुख्यमन्त्री एकैपटक हेरफेर पनि हुन सक्छ ।

 

प्रधानमन्त्री केही मुख्यमन्त्रीसँग सन्तुष्ट छैनन् । प्रदेश नम्वर १ मुख्यमन्त्री शेरधन राई र प्रदेश नम्वर ३ का मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेले गतिशिल तथा परिणाममुख नतिजा दिन नसकेको निस्कर्षमा दुई अध्यक्ष पुगेका छन् । गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्रीलाई अहिले राजीनामा गराएपनि पछि उनलाई नै पुर्न नियुक्ति गराउने र ५ नम्वर प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई राजीनामा गराएर प्रधानमन्त्रीको मुख्य राजनीतिक सल्लाहकारमा ल्याउने तयारी गरिएको छ । ५ नम्वर प्रदेशमा पूर्वमाओवादीलाई दिने र कर्णालीमा पूर्वएमालेलाई दिने आँकलन गरिएको छ । त्यसैगरी सुदुरपश्चिम प्रदेशमा पनि नयाँ मुख्यमन्त्री ल्याउने तयारी थालिएको छ ।

 

मुख्यमन्त्रीहरुले परिणाम दिन नसकेको र भ्रष्टाचार मात्र मौलाएको जनगुनासो बढेपछि दुई अध्यक्ष मुख्यमन्त्री पनि फेर्ने पक्षमा उभिएका हुन् । तर मुख्यमन्त्री फेर्ने बिषयमा नेकपाका अन्य नेताहरुसँग सल्लाह गरिसकिएको भने छैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
तन्ना बेच्ने दिदी–बैनी

  अन्तर्राष्ट्रिय गैरसरकारी संस्थाको लोभलाग्दो जागिर, राम्रो तलब–सुविधा, सामाजिक प्रतिष्ठा। अरुले प्रशंसा गरे

अग्नि सापकोटामाथि कुनै मुद्दा छैन: प्रचण्ड

  पूर्वप्रधानमन्त्री एवं नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले पार्टी

प्रचण्डले भने : पार्टीले सरकारलाई नेतृत्व गर्ने हो

    सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले सरकारले पार्टी

श्रृंखलालाई भुतुक्कै पार्ने ‘दले दाइ’, हेर्नुहोस् भिडीयो

  सामाजिक सञ्जालको जमाना छ । यदि तपाईंसँग कुनै विशिष्ट प्रतिभा छ भने