प्रधानमन्त्री ओलीले भन्नुभयो, अब सडकमा कोही पनि जिंग्रिङ्ग भएर बसेको देख्नु पर्दैन 

प्रधानमन्त्री केपी ओलीले अब नेपालका सडकका पेटीमा ‘सडक मान्छे’ देख्न नपर्ने बताएका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीलेसडकमा जिंग्रिङ्ग भएर अब कोही पनि बस्न नपर्ने समेत बताए । सोमबार नागढुंगा सुरुङमार्गको शिलान्यास गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले भने, अब सडकमा कोही पनि सुतेको, जिंग्रिङ्ग भएर बसेको देख्नु पर्दैन। सडकमा मान्छे हुनै सक्दैन। हरेकको व्यवस्था गरिन्छ। आवास दिइन्छ। अब नो स्ट्रिट पिपुल।’

प्रधानमन्त्री ओलीले काठमाडौंका सडकका पेटीमा अब माग्ने नदेखिने दाबी गरे। ‘अब सडकमा बालबालिका पनि हुँदैनन्। पानीजहाजका कुरा गर्दा मान्छेले उडाए’, उनले भने, ‘पहिले भोजपुर पुग्न चार घण्टा लाग्थ्यो। अहिले सुनसरीबाट पानीजहाज २० मिनेटमै पुगेर आउँछ। एकछिनमै पुग्छ, एकछिनमै आउँछ।’

उनले नारायणीमा २०० जना अट्ने स्टिमर बनिरहेको बताउँदै सरकारले देखाएको सपनालाई युवाहरुले विपनामा परिणत गरेको भन्दै खुसी व्यक्त गरे। ‘सकारले पानीको बाटोको कुरा गरेपछि युवाहरु उत्साहित भए।’ प्रधानमन्त्री ओलीले भने, ‘कोसी र नारायणीमा साना जहाजहरु चल्न थालेका छन्।’

प्रधानमन्त्री ओलीले नेपाल सुरुङमार्गको नयाँ युगमा प्रवेश गरेको समेत बताउदै भने, ‘अब हामी मात्र साढे ३ वर्ष पर्खिनुपर्छ । त्यसपछि हामीले एउटा गीत हेरेका हौंला, काठमाडौंबाट यसो छिरेर उता हेटौंडा निकालेको देखाउँथ्यो । उताबाट छिरेर उता निक्लेको त ४२ महिनापछि भइहाल्छ ।’

विस्तारका क्रममा अलपत्र कलंकी–नागढुंगा सडकखण्ड अब बनिसकेको बताउँदै गीत गाउने बहाना सकिएको उल्लेख गरे। ‘धेरै वर्षदेखि गीत थियो, कलंकी–थानकोट–नागढुंगा सडक बनेन भनेर’, उनले भने, ‘अब यो सडक पनि तयार भएको छ, गीत गाउनेहरुको बहाना यहाँ पनि सकियो।’

प्रधानमन्त्री ओलीले सम्बोधनका क्रममा यो वर्ष १६ सय किलोमिटर सडक बनिसकेको बताउँदै अब सरकारले चार लेन र ६ लेनका मात्रै सडक बनाउने उल्लेख

प्रतिक्रिया दिनुहोस
आलमको बयान बम त के पटका समेत पड्काएको छैन

  राजपुर बम विस्फोट र त्यसमा घाइते भएकाहरुलाई इँटाभट्टामा जलाएको आरोपमा पक्राउ परेका

प्रेम बहादुर आले बनमन्त्री बन्दै

  आकस्मिक प्रदेश प्रमुख फेरबदल गरेलगतै नेकपाका दुई अध्यक्ष मन्त्रिपरिषद फेरबदलको तयारीमा जुटेका

सर्वोच्चले सरकारसँग माग्यो लिखित जवाफ

  कालापानी क्षेत्रको सीमा विवादलाई लिएर परेको रिटमा सर्वोच्च अदालतले सरकारसँग लिखित जवाफ

युनिमीको नेपाल च्याप्टर अध्यक्षमा धिताल र महासचिवमा भण्डारी निर्वाचित

  सञ्चार, मनोरञ्जन र कला क्षेत्रमा काम गर्ने सवै प्रकारका श्रमिक र पत्रकारहरुको