मोबाइलबाटै ‘किस’ खान मिल्ने नयाँ प्रविधिको बिकास 

प्रविधिको बिकाससंगै नयाँ – नयाँ कुरा पत्ता लगाउँदै अगाडी बढेको आजको विश्वमा दिनानुदिन नयाँ – नयाँ प्रविधिको बिकास भईरहेको छ । आजको युगमा मोबाइल नचलाउने कमै मात्र भेटिन्छन् । नयाँ – नयाँ एप्सको कारण युवापुस्तालाई धेरै काममा सहज हुँदै गएको छ ।

यस्तै एक निकै खुसीको खवर रोमान्टिक जोडीहरुलाई छ जो एक अर्काबाट टाढा छन् । किसेन्जर मार्फत च्याटमा एक अर्कालाई किस खान सकिने उपकरण निर्माण भएको  छ । सिटी विश्वविद्यालय लण्डनमा विद्यावारिधि गर्दै गरेकी एम्मा यान झाङले किसेन्जरको आविष्कार गरेकी छिन् ।

सामान्य स्मार्ट फोनको खोल जस्तै देखिने किसेन्जरको तल्लो भागमा सिलिकनबाट बनाएको ओठ हुन्छ जसमा किस गरेपछि अर्को ठाउमा बसेको आफ्नो प्रेमी भएको स्थानमा पुग्छ । अनौठो त् के भने किस गर्दा किसेन्जरले एउटा सुगन्ध पनि दिन्छ । ६ वर्ष देखि निरन्तर खोजमा लागेका कम्युटर विशेषज्ञहरुले यस्तो  उपकरण निर्माण गरेका हुन् । एजेन्सी 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
आगामी वर्ष १४ खर्ब ७४ अर्ब ६४ करोडको बजेट

  सरकारले आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को बजेट सार्वजनिक गरेको छ । बुधबार संघीय

मेलम्ची खानेपानी आयोजनालाई साढे ५ अर्ब बजेट

  सरकारले मेलम्ची खानेपानी आयोजनाका लागि ५ अर्ब ४० करोड बजेट छुट्याएको छ

रेलमार्ग बनाउन ८ अर्ब ६६ करोड

  सरकारले रेलमार्गहरूको निर्माणका लागि ८ अर्ब ६६ करोड बजेट विनियोजन गरेको छ

सांसद विकास कोषलाई ४ करोड

  सांसद विकास कोष’ नामले चर्चित स्थानीय विकास साझेदारी कार्यक्रमलाई सरकारले निरन्तरता दिएको