चाडबाडमा मदिराको बिक्री ह्वात्तै बढ्यो, मुल्य र सूचीसहित 

गरिब होस् वा धनी, दुबै वर्ग मदिराको नसामा झुम्ने प्रवृत्ति बढेसँगै नेपाली समाजमा मदिराको उपभोग बढ्दो छ । चाडबाडमा त झन् मदिराको बढी प्रयोग हुने मौसम हो । मदिरा बिनाको भोजभत्तेर बारे त आजकाल सायदैले सोच्छन्  । दुध पसलमा वा चिया पसलमा कम भीड होला तर चाडबाडको बेला मदिरा पसलमा ग्राहकको भीड कम हुँदैन ।

दसैँ लागिसकेको छ । मदिरा पसलहरुलाई बिक्री गर्न भ्याइ–नभ्याइ छ । हात्तिसारमा रहेको केटीएम सप्लायर्समा पुग्दा ग्राहकको उल्लेख्य भीड थियो । सप्लायर्सका सञ्चालक रामशरण अधिकारी यो सिजन अत्यधिक व्यवसाय हुने सिजन रहेको बताउँछन् ।

उसो त सोह्र श्राद्ध भर्खर सकिएकाले कति व्यापार हुन्छ भन्ने हेर्न बाँकी नै रहेको रेष्टुरेन्ट एण्ड बार एसोशियसनका निवर्तमान अध्यक्ष प्रमोद जयसवाल बताउँछन् । यद्यपि, अहिले नै आँकलन गर्ने हो भने गत वर्षको तुलनाका २० प्रतिशतले व्यापारमा मन्दी आएको जयसवाल भन्छन् । अधिकारी दसैँका बेला महँगो खालका रक्सीहरु बढी बिक्री हुने गरेको बताउँछन् ।

उनका अनुसार यसबेला प्रिमियम रेन्जका मदिरा बढी बिक्री हुन्छन् । कर्पोरेट कम्पनीहरुले बाँड्नका लागि यस्ता खालका रक्सीहरु लैजाने गरेका छन्  । चिभास रिगल, ब्ल्याक लेभल, ज्याक ड्यानियल्स, रोयल सेरोट, ब्लु लेभल आदि बढी बिक्री हुने मदिरामा पर्दछन् । केटीएम सप्लायर्ससँग भएको मध्ये महँगो रक्सी भनेको  रोयल स्यालुटको ६२ ग्रन स्यालुट हो जसको मूल्य ३ लाख ८६ हजार रुपैयाँ पर्छ । यतिबेला ६ लाख सम्मका रक्सी नेपाल भित्रिएको अधिकारी बताउँछन् । गत वर्ष यो रक्सी दुई वटा बिकेको थियो । केटीएम सप्लायर्समा यतिखेर १ करोड रुपैयाँ भन्दा बढीको बिक्री हुन्छ ।

यता ग्रिन लाइन लिक्वरमा ६ लाख सम्मका रक्सी पाइन्छन् । लिक्वरका बिक्री प्रवन्धक भुषण थापा चाडबाडमा बढी मिडियम रेन्जका रक्सीहरु बिक्री हुने गरेको बताउँछन् । किङ रबर्ट, ब्ल्याक लेभल, ग्रीन लेभल, रेड लेभल बढी बिक्री हुने गरेको थापाको भनाई छ । ग्रिन लाइनमा भएका मदिरा मध्ये तेन्जाकु ह्विस्कीको माग धेरै रहेको छ । यो जापानीज ब्राण्डको हो । जसको मूल्य प्रतिलिटर  ७ हजार रुपैयाँ पर्छ ।

उसो त स्वदेशी मदिराको पनि व्यापार राम्रै हुन्छ । यसमा सिग्नेचर, ओल्ड दरबारको माग पनि बढी हुन्छ ।

केटीएम सप्लायर्सका मध्यम रेञ्जका रक्सी

ग्रिन लाइन लिक्वयर पाइने सबैभन्दा महँगो र सस्तो रक्सी

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सञ्चारमन्त्री बास्कोटाले राजीनामा दिए

  सञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाले राजीनामा दिएका छन् । ७० करोड घुस मागेको विवादमा

मन्त्री बाँस्कोटाको राजीनामा माग्दै कांग्रेसले संसद अवरुद्ध गर्यो

  सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री गोकुल बाँस्कोटालाई बर्खास्त गर्न माग गर्दै प्रमुख प्रतिपक्षी

सञ्चारमन्त्री बाँस्कोटालाई बर्खास्त गर्न कांग्रेसको माग

  प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेपाली कांग्रेसले सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री गोकुलप्रसाद बाँस्कोटालाई तत्काल

खाएको विष लाग्छ, नखाएको लाग्दैन: मन्त्री बाँस्कोटा

  एक स्वीस कम्पनीसँग ७० देखि ७५ करोड रुपैयाँ कमिसन आउँदा त्यसको ७०