नयाँ नोट साढे १८ हजारसम्म मात्रै साट्न पाइने 

नेपाल राष्ट्र बैंकले असोज १० देखि १७ गतेसम्म नयाँ तथा सुकिलो नोट सटही गर्ने भएको छ । बालुवाटारस्थित केन्द्रीय बैंककोे मुद्रा व्यवस्थापन विभागले आगामी असोज २० गतेको बडादसैंलाई लक्ष्य गरी नोट साट्न लागेको हो ।

केन्द्रीय बैंकले औपचारिक रूपमा कुल सटही रकम भने तोकेको छैन । तर सर्वसाधारणलाई रू ५, रू १0, रू २0, रू ५0 र रू १00 दरका एक–एक पाकेट गरी प्रतिव्यक्ति अधिकतम रू १८ हजार ५ सय सटही सुविधा उपलब्ध गराएको छ । गत वर्षको तुलनामा प्रतिव्यक्ति अधिकतम नोट सटही सुविधा घटाइएको छ । गत वर्ष सबै दरका नोट प्रतिव्यक्ति अधिकतम २७ हजारसम्मका सफा तथा नयाँ नोट साट्ने सुविधा दिएको थियो ।

उक्त नोट सर्वसाधारणले बालुवाटारस्थित केन्द्रीय बैंकको मुद्रा व्यवस्थापन विभागबाहेक विराटनगर, जनकपुर, वीरगन्ज, पोखरा, सिद्धार्थनगर, नेपालगन्ज र धनगढी कार्यालयबाट साट्न पाउनेछन् । यसका साथै, केन्द्रीय बैंकको नोट कोष रहेका नेपाल बैंक, राष्ट्रिय वाणिज्य बैंक र कृषि विकास बैंकका देशभरका सबै शाखामार्फत सीमित रूपमा सर्वसाधारणले सुकिला र नयाँ नोट साट्न पाउनेछन् । यसबाहेक सर्वसाधारणले आप्mनो खाता रहेको बैंक तथा वित्तीय संस्थाबाट पनि सो अवधिमा नयाँ नोट साट्न सकिने विभागका कार्यकारी निर्देशक लक्ष्मीप्रपन्न निरौलाले बताए ।

गत वर्ष कात्तिक २ गतेको बडादसैंलाई लक्ष्य गर्दै राष्ट्र बैंकले असोज २१ देखि सर्वसाधारणलाई नयाँ तथा सफा नोट सटही गरेको थियो । गत वर्षको दसैंमा विभागले १३ अर्ब रुपैयाँको नयाँ नोट सटही गर्ने लक्ष्य लिएका १२ अर्ब साटिएको थियोे । यसपटकसाढे १२ अर्ब रूपैयाँ सटही हुन सक्ने राष्ट्र बैंकको अनुमान छ ।

नेपाल राष्ट्र बैंकले काठमाडौं उपत्यकामा तोकेका मुख्य स्थान
♦ नेपाल बैंक लिमिटेडका शाखा कार्यालयहरू : न्युरोड, कीर्तिपुर, महाराजगन्ज, जोरपाटी, पाटन औद्योगिक क्षेत्र, लाजिम्पाट र भक्तपुर शाखा
♦ राष्ट्रिय वाणिज्य बैंक लिमिटेडका शाखा कार्यालयहरू : सिंहदरबार प्लाजा ९केन्द्रीय कार्यालय०, सिंहदरबार परिसर, टेकु, नयाँबानेश्वर, सानो थिमी, विशालबजार, नक्साल, बालाजु, लुभु र टोखा शाखा
♦ कृषि विकास बैंक लिमिटेडका शाखा कार्यालयहरू : गौशाला, गठ्ठाघर, रामशाहपथ, रत्नपार्क, थानकोट र पुल्चोक शाखा

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सरकारी वकिलको कार्यालय पुर्‍याइए महरा

  यौन दुर्व्यवहारको आरोपमा पक्राउ परेका निवर्तमान सभामुख कृष्णबहादुर महरालाई सरकारी वकिलको कार्यालय

पारस खड्काले दिए कप्तानबाट राजीनामा

  नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका कप्तान पारस खड्काले नेपाली टोलीको कप्तानबाट राजिनामा दिएको

महरा र रोशनीको फरेन्सिक जाँच: आयो यस्तो रिपोर्ट, अब के होला ?

  निवर्तमान सभामुख कृष्णबहादुर महराबाट ब’लात्कार प्रयासकी पीडित रो’शनी शाहीको शरीरमा लागेका चोटपटकमा

गैरआवासीय नेपाली संघको चुनाव : कुल आचार्यको प्यानल घोषणा, उम्मेदवारको सूचीसहित

गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए)को केन्द्रीय अध्यक्ष पदका प्रत्यासी कुल आचार्यले आफ्नो टिमलाई अन्तिम