बदनामहरुलाई छान्दै असुलीमा लगाउने प्रहरीका हाकिमनेपाल प्रहरीमा जिल्ला इन्चार्ज भएपछि अतिरिक्त कमाइका लागि बदनामहरुलाई घुमुवा राख्ने प्रचलन अहिलेसम्म तोडिन सकेको छैन । घुमुवा राखेर असुली गर्ने क्रम झन् बढेका गुनासाहरु आइरहेका छन् । पर्सा प्रहरीका प्रमुख एसपी सोमेन्द्रसिंह राठौरले विवादास्पद प्रहरी निरीक्षक असरफ अली अन्सारीलाई अपराध अनुसन्धान महाशाखाबाट सरुवा गरेर लगेका छन् । उनलाई एसपी राठौरले मुद्दा फाँटको प्रमुख बनाएका छन् । अन्सारी काठमाडौं परिसर, सोह्रखुट्टे, स्वयम्भुदेखि अपराध अनुसन्धानमा कार्यरत रहँदा हतियारदेखि सुन प्रकरणमा मुछिएका थिए । इन्स्पेक्टर भएपछि उनी अपराध महाशाखामा सरुवा भएका थिए । राठौर अपराध महाशाखामा डीएसपी हुँदै एसपी बढुवा भएपछि पनि कार्यरत थिए ।

त्यही समयमा अन्सारीको असुलीकलाबाट प्रभावित भएकाले उनलाई पर्सामा लगि मुद्दाको प्रमुख दिएका छन् । अपराधमै हुँदा निकट रहेर काम गरेका सई बिदुर शिवाकोटीलाई पनि एसपी राठौरले पर्सामा लगेका थिए । शिवाकोटीलाई उनले घुमुवा टोलीको इन्चार्ज बनाएका छन् । शिवाकोटीको टोलीमा हवल्दार अजय पटेल, श्याम साह, जवान सुरेन्द्र कार्कीसहित ८ जना राखेका छन् । कार्की पनि अपराध अनुसन्धानबाट राठौरले नै लगेका हुन् । कार्की चितवनमा हुँदा चोरीका मोटरसाइकल र गाडीको कारोबार गर्ने दीपेन्द्र श्रेष्ठ दिपुसँग कनेक्सन भएका सिपाही हुन् । जुन कनेक्सन अपराध महाशाखामा कार्यरत हुँदा पनि कायमै रहेको थियो ।

 

यसअघिका पर्साका घुमुवा टोलीका इन्चार्ज इन्स्पेक्टर राजेश दत्तलाई अनियमिततामा मुछिएपछि प्रदेश प्रहरी प्रमुख डीआइजी प्रद्युम्न कार्कीले गणमा सरुवा गरिदिएका छन् । दत्त भन्दा पनि असुलीमा सई शिवाकोटी निपूर्ण भएकै कारण राठौरले उनलाई घुमुवाको इन्चार्ज बनाएका छन् । लामो समय कार्यरत पटेल र साहबाट सूचना संकलन गरी डिलिङ गर्ने काम शिवाकोटीले गर्दैआएका छन् । शिवाकोटीलाई कार्यकक्ष एसपीकै जस्तो दिइएको छ ।

 

तराईका भारतसँग जोडिएका सीमा नाकाबााट छोगडा र मरिचको तस्करी हुने गरेको छ । भिस्वा नाकाबाट किशोर र मुन्ना जैसवाल लगायतका तस्करहरुलाई लाइन दिइएको छ । जैसवालको टोलीले जिल्लाको एसपी, भिस्वा र जानकीटोलाको प्रहरी इन्चार्जलाई दररेट बुझाएर छोगडा र मरिच तस्करी हुने गरेको छ । भिस्वा र जानकीटोलाबाट प्रहरी संरक्षणमा तस्करी हुने गरेको सूचना प्रदेश प्रहरीका प्रमुख कार्कीसमक्ष पुगेपछि उनले एक्सन लिएका छन् ।

 

२०७६ भदौ २० मा भिस्वा प्रहरी चौकीका सई अर्जुन अधिकारीलाई सरुवा गरी सोही दिन अर्को इन्चार्ज खटाएर रमाना गराउन लगाएका छन् । सई अधिकारीलाई यसअघिका पर्साका एसपी रेवती ढकालले लगेका थिए । जानकीटोलाका सई श्यामबाबु यादवका बारेमा छानबिन गर्न डीएसपी अनन्तराम शर्माको संयोजकत्वमा छानबिन समिति बनाएको छ ।

 

यसैबीच, घुमुवा इन्चार्ज बनाइएका सई बिदुर शिवाकोटीका बारेमा धेरै नै गुनासा आएपछि प्रदेश प्रहरी कार्यालयले सोमबार नै उनलाई तानेको छ । उनलाई प्रदेश प्रहरी कार्यालयमा तानेर हाजिर गराइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
अस्ट्रेलिया बस्ने ले पढ्नै पर्ने कुरा! के होला त्यस्तो कुरा ?पुरा पढ्नुहोस ।

  अस्ट्रेलिया नेपालीका लागि सपनाको देश मानिन्छ। तर, यही सपनाको देश छाड्न दिनगन्ती

अध्यक्ष प्रचण्ड दाँतको उपचार गर्न अस्पतालमा

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष प्रचण्ड दाँतको उपचारको क्रममा ललितपुरस्थित मेडिसिटी

भोलि बिहीबारदेखि मौसममा सुधार हुने

  भारतको मध्यप्रदेशस्थित  उत्तर–पश्चिमी क्षेत्र र उत्तर प्रदेशको दक्षिण भागमा बनेको न्यून चापीय

सिन्धुलीमा बस दुर्घटना: २३ जना घाइते, धुलिखेल अस्पतालमा उपचार हुदै

  सिन्धुलीमा आज बस दुर्घटना हुँदा २३ जना घाइते भएका छन् । यहाँको