वाङ फर्केलगत्तै भारतीय उर्जामन्त्री तीन सदस्यीय टोलीसहित किन आए नेपालमा 

उत्तरी छिमेकी मुलुक चिनका विदेश मन्त्री वाङ यी स्वदेश फर्केलगत्तै दक्षिण भारतका एक जना मन्त्री नेपाल आएका छन् । कुनै होहल्ला बिनै, तामझाम नगरी सुटुक्क भारतका एक जना मन्त्री अहिले काठमाडौंमा आएका छन् ।

ति मन्त्री हुन्, – भारतका उर्जामन्त्री राजकुमार सिंह । उनी ३ सदस्यीय टोलीको नेतृत्व गर्दै गएराती काठमाडौं आईपुगेका छन् । नेपालका समकक्षी उर्जामन्त्री वर्षमान पुन अनन्त यूएईमा रहेका बेला उनी काठमाडौं आईपुगेका हुन् ।

पूर्व राष्ट्रपति डा रामवरण यादव सँगै उनी मंगलबार राती ९ बजे नेपाल आएका हुन् । यादव केही समय अगाडी नयाँ दिल्ली पुगेका थिए । चिनका राष्ट्रपति सि जिनफिङको नेपाल भ्रमणको पूर्व तयारीका रुपमा विदेश मन्त्री वाङको भ्रमण भएको चर्चा चलिरहदा भारतका उर्जा मन्त्री सिंहको नेपाल भ्रमण भएको हो ।

वाङले नेपालमा रहँदा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी, प्रधानमन्त्री केपी ओली, नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवा, समकक्षी परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली लगायतसँग भेटवार्ता गरेका थिए ।

दिपक्षिय भेटवार्ता गरेका वाङले चन्द्रागिरी हिल्स देखि भक्तपुर दरबार स्वायरसम्मको पनि भ्रमण गरेका थिए । त्यसपछि उनी हिजो दिउसो एक वजे स्वदेश फर्किएका थिए ।

तर, त्यसलगत्तै ८ घण्टा पछि नै भारतीय उर्जामन्त्री राजकुमार सिंह सुटुक्क नेपाल  आएका हुन् । उनले यहाँ रहदा उच्चस्तरको भेटघाट गर्ने बताईएको छ ।

मंगलवार नै नेपालका लागि भारतका पूर्व राजदुत रन्जित रे पनि दिउसो काठमाडौं आईपुगेका थिए । यस अगाडी विदेशमन्त्री एस जयसंकर पनि नेपाल आएर फर्केका थिए ।

भारत कास्मिरको विषयमा अहिले भारतले चालेको कदममा नेपालको दहो समर्थनको खोजीमा छ । नेपालले कस्मिरका विषयमा आफ्नो पर्ख र हेरको नीति अवलम्वन गरेपछि भारत नेपाललाई आफनो पक्षमा पार्नका लागि कसरत गरिरहेको छ । उसले सामान्य समर्थन मात्र होइन, यो मामिलामा नेपालले आफनो दह्रो साथ नै देओस भन्ने चाहिरहेको छ ।

त्यही क्रममा भारतले नेपालमा अनेक प्रतिनिधी पठाई डिल समेत गरिरहेको छ । अहिले सुटुक्क नेपाल आएका त्यहाका उर्जामन्त्रीको भ्रमण पनि यही विषयमा जनमत निर्माणको भित्री मक्सदका रुपमा रहेको हुन सक्ने आशंका गरिएको छ ।

यद्यपी, यो विषयमा नेपाल भारत दुवै पक्षले केही बताईहालेका भने छैनन् । उर्जमन्त्री सिंहले प्रधानमन्त्री ओली, परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली लगायतसँग भेटघाट गर्ने बताईएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
अस्ट्रेलिया बस्ने ले पढ्नै पर्ने कुरा! के होला त्यस्तो कुरा ?पुरा पढ्नुहोस ।

  अस्ट्रेलिया नेपालीका लागि सपनाको देश मानिन्छ। तर, यही सपनाको देश छाड्न दिनगन्ती

अध्यक्ष प्रचण्ड दाँतको उपचार गर्न अस्पतालमा

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष प्रचण्ड दाँतको उपचारको क्रममा ललितपुरस्थित मेडिसिटी

भोलि बिहीबारदेखि मौसममा सुधार हुने

  भारतको मध्यप्रदेशस्थित  उत्तर–पश्चिमी क्षेत्र र उत्तर प्रदेशको दक्षिण भागमा बनेको न्यून चापीय

सिन्धुलीमा बस दुर्घटना: २३ जना घाइते, धुलिखेल अस्पतालमा उपचार हुदै

  सिन्धुलीमा आज बस दुर्घटना हुँदा २३ जना घाइते भएका छन् । यहाँको