मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनको तयारीः यी हुन् ‘आउट र इन’ हुनेहरू (नामसहित) 

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनको अन्तिम गृहकार्य शुरु गरेको जानकारी प्राप्त भएकाे छ । प्राप्त समाचारअनुसार केपीले यसै साता पुनर्गठन गरिसक्ने योजना बनाएका थिए, चिनियाँ विदेशमन्त्रीको भ्रमणका कारण पुनर्गठन केही पछि सरेको बुझिएको छ । चिनियाँ विदेशमन्त्री वाङ स्वदेश फर्किएलगत्तै पुनर्गठनलाई अन्तिम रूप दिन गृहकार्य शुरु गरिँदै छ ।

पुनर्गठित मन्त्रिमण्डलमा केही नयाँ व्यक्तिहरूलाई सामेल गरिने जानकारी प्राप्त भएको छ । नयाँ व्यक्तिहरूमा हृदयेश त्रिपाठी, सुरेन्द्र पाण्डे, लीला श्रेष्ठलगायतको चर्चा उच्च तहमा चलेको छ । यस्तै, मन्त्रिमण्डलबाट बिदा पाउनेहरूमा मातृका यादव, गोकर्ण विष्ट, लालबाबु पण्डित, युवराज खतिवडा, चक्रपाणि खनाल, थममाया थापामगर र रघुवीर महासेठको नाम अग्रपङ्क्तिमा रहेको छ ।

सरकारलाई बदनाम र अलोकप्रिय तुल्याउन सर्वाधिक महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गर्ने अर्थमन्त्री युवराज खतिवडाले राष्ट्रिय सभा सदस्यको आफ्नो कार्यकाल माघसम्म रहेकोले त्यस समयसम्म आफूलाई यथावत् राखिदिन अनुनयविनय गरिरहेका छन् । खतिवडाको रुवाबासीको प्रभाव प्रधानमन्त्रीमाथि पऱ्यो भने आगामी पाँच महिनासम्म यिनैलाई व्यहोर्न मुलुक बाध्य हुनेछ । मन्त्रिमण्डलमा प्रदीप ज्ञवालीलगायत केहीको विभाग परिवर्तन हुने सम्भावना रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यही ताल हो भने नेकपा सकिन्छ : अध्यक्ष प्रचण्ड

    नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सत्ता बाहिर

परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली जेनेभा प्रस्थान

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवाली जेनेभा गएका छन् । यही फागुन १२ गतेदेखि जेनेभामा

खनाल भन्छन् : अर्थ मन्त्रालय र एमसीसीबीच १४ वटा भित्री सम्झौता रहेछन्

  अमेरिकी नियोग मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन एमसीसी सम्झौता अध्ययन गर्न बनेको सत्तारुढ नेकपाको

बाँस्कोटाको हातमा थिए एक खर्बका सात प्रोजेक्ट

  सेक्युरिटी प्रेस खरिदमा कमिसनको ‘डिल’ गरिरहेको अडियो सार्वजनिक भएपछि राजीनामा दिएका सञ्चार