रवि लामिछानेसहित तीन जनलाई अदालत पेश गरियो 

आत्महत्या गर्न दुरुत्साहन गरेको अभियोगमा ‘सिधा कुरा जनतासँग’ कार्यक्रमका सञ्चालक रवि लामिछानेसहित तीन जनालाई प्रहरीले चितवन जिल्ला अदालत पेश गरेको छ । प्रहरीले शुक्रबार बिहान लामिछानेसहित युवराज कँडेल र अस्मिता कार्कीलाई जिल्ला अदालत चितवनमा पेश गरेको हो ।

आत्महत्या दुरुत्साहन गरेको आरोपमा अनुसन्धानका लागि म्याद लिन अदालत लगिएको चितवन प्रहरी प्रमुख एसपी दानबहादुर मल्लले जानकारी दिए । लामिछानेलाई उनकी श्रीमती निकिता पौडेलसहितले बिहान भेटवार्ता गरेका थिए ।

महानगरीय प्रहरी परिसर, महानगरीय प्रहरी अपराध महाशाखाको टोलीले लामिछाने र कँडेललाई बिहीबार साँझ न्युज २४ को कार्यालयबाटै पक्राउ गरेको थियो । कार्की त्यसअघि नै पक्राउ परेकी थिइन् ।

पत्रकार सालिकराम पुडासैनीले आत्महत्या गर्नुअघि छोडेको भिडिओमा उनीहरूको नाम लिँदै केही आरोपहरू लगाएका थिए । पुडासैनीले चितवनको कंगारु होटलमा साउन २० गते आत्महत्या गरेका थिए ।

मुलुकी फौजदारी संहिताले आत्महत्या दुरुत्साहनलाई कर्तव्य ज्यान मुद्दाकै अंग मानेको छ । आत्महत्या दुरुत्साहन अभियोग पुष्टि भए प्रहरीले कर्तव्य ज्यान मुद्दामै मुद्दा अघि बढाउँछ । आत्महत्या दुरुत्साहनमा पाँच वर्ष जेल सजाय हुने व्यवस्था छ ।

यसैबीच,  स्वर्गीय पत्रकार पुडासैनीको आत्महत्या प्रकरणमा भैरहेको अनुसन्धानबारे जानकारी दिन जिल्ला प्रहरी कार्यालय चितवनले पत्रकार सम्मेलन गर्ने तयारी गरेको छ । पक्राउ परेका तीनै जनालाई अदालतबाट म्याद थप गरि ल्याएपछि पत्रकार सम्मेलन मार्फत सार्वजनिक गरिने चितवन प्रहरीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
दशरथ रंगशालामा कुटिए दर्शक

  त्रिपुरेश्वरस्थित दशरथ रंगशालामा फुटबल समर्थकमाथि प्रहरीले लाठी वर्षाएको छ । मंगलबार १३औं

३८ जना सवार चिली वायु सेनाको जहाज बेपत्ता

  अन्टार्कटिकास्थित हवाई बेसका लागि उडान भरेको चिली बायु सेनाको एउटा जहाज बेपत्ता

काठमाडौंमा आज जोर नम्बरका सवारीमात्र चलाउन पाइने

  १३ तेह्रौँ दक्षिण एशियाली खेलकूद (साग) को समापनको दिन आज काठमाडौँका मुख्य

हदै सम्म प्रेम गर्छन् यी पाँच राशि भएका मानिसहरू ! जान्नुहोस्

    यो संसारका हरेक व्यक्ति एकजस्ता हुँदैनन् । कसैमा केही कुरा विशेष