प्राइम बैंकसँग सिटिजन्सको ‘अवैध लेनदेन’, यसरी फसिन् सामिनसुन फिर्ता नभएपछि सामिन समस्यामा परिन् । त्यसपछि उनले आमाको नाममा नक्कली बैंक खाता सञ्चालन गरी सुनको ब्याज बुझाउन थालिन् ।

 

सिटिजन्स बैंकको न्युरोड शाखामा सुन जाँचकीका रूपमा कार्यरत थिइन्, सामिन शाक्य । प्राइम बैंकमा कार्यरत अमितराज व्रजाचार्य एक दिन सिटिजन्स पुगे । अमितराज पहिले सिटिजन्समै सुन जाँचकीका रूपमा कार्यरत थिए । उनी प्राइममा गएको केही महिना मात्र भएको थियो । उनले सिटिजन्समा पुगेर ‘आफ्नो बैंकमा अडिट गराउँदा साढे २ किलो सुन कम भएकाले सापटी दिन’ सामिनसँग आग्रह गरे ।

 

‘अडिटका बेला सिटिजन्स र प्राइम बैंकबीच सुन साटासाट हुने गरेको थियो’, सीआईबीसँगको बयानमा सामिनले भनेकी छन्, ‘पुरानै चलन भएका कारण मैले सुन दिएँ । एक हप्तापछि फर्किने भएपछि कुनै प्रमाण कागज बनाइनँ ।’

 

अडिट छल्न र राष्ट्र बैंकलाई गुमराहमा राख्न यी दुई बैंकले पहिलेदेखि यस्तो काम गर्दै आएको खुलेको छ । सामिनले पनि पुरानो स्टाफ मात्र होइन, चिनेकै दाइ अमितले बारम्बार आग्रह गरेपछि ऋणी प्रताप धमलामार्फत २ हजार ५ सय ग्राम सुन दिइन् । एक साताका लागि लिएको सुन फर्किएन । त्यही बेला भूकम्प आयो, भूकम्पपछि न्युरोडको सिटिजन्स बैंक शाखा महाबौद्धमा सारिएको थियो ।

 

भूकम्पका कारण सामिन सुन फिर्तातिर लागिनन् । त्यसको केही समयपछि सुन चाँजकी शाखा मुख्य कार्यालयमा सारिएको थियो । त्यसपछि सामिनले सुन फिर्ता मागिन् । तर, अमितले सुन फिर्ता गरेनन् । सामिनबाट सुन लिने धमला फरार भए ।

 

सामिनले सुनको ब्याज तिरिरहिन्
सुन फिर्ता नभएपछि सामिन समस्यामा परिन् । त्यसपछि उनले आमाको नाममा नक्कली बैंक खाता सञ्चालन गरी सुनको ब्याज बुझाउन थालिन् । त्यही बेला बैंकका कर्मचारी सामिनका बुवा न्हुच्छेराज शाक्यलाई भेट्न घरमा पुगे । ‘तिम्री छोरीले ठूलो गल्ती गरेकी छे, २ करोड रकम देऊ, हामी केस मिलाउँछौं भन्दै बैंकका कर्मचारी आएका थिए’, न्हुच्छेराजले भने । बारम्बार सास्ती पाउन थालेपछि सामिन आफैं सीआईबीमा पुगिन् । तर, उजुरी नपरेका कारण सीआईबीले राख्न अस्वीकार गर्यो । सीआईबीले बैंकलाई पत्राचार गरेपछि मात्र उजुरी परेको थियो ।

 

प्राइमका कम्पनी सचिव सन्तोष बरालले यो विषयमा पत्रिका पढेर थाहा पाएको बताए । ‘हाम्रो स्टाफ र उहाँहरुबीचको सम्बन्ध के थियो, हामीलाई थाहा भएन । पुष्टि हुन सकिरहेको छैन’, उनले भने, ‘उसले पनि होइन भन्छ । बैंकमै काम गरिरहेको छ ।’ अडिटका बेला सुन लेनदेनबारे प्रश्नमा उनले यो विषय मानव संशाधनसँग सम्बन्धित रहेको बताए । मानव संशाधन प्रमुख बन्दना मानन्धरसँग भने सम्पर्क हुन सकेन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
म प्रधानमन्त्री बन्नैपर्छ : बामदेव गौतम

    मुलुकमा उपनिर्वाचन सम्पन्न भएको छ, नेकपाले संस्थागतरुपमा यसको समीक्षा पनि शुरु

यति राम्री श्रीमती र छोरी १९ दिन देखि बेपत्ता , श्रीमान भक्कानिएर रुदै ( भिडियो सहित )

  नेपाली समाजमा विभिन्न घटना हरु हुँदै आएको छ भने पछिल्लो समय यस्ता

ग्रुप प्रधान सम्पादकमा अर्याल

  नेपाल टप मिडिया प्रालिद्वारा संचालित द नेपाल टप डट कम अनलाइन पत्रिकाको

बंगलादेशसँग नेपाल ४४ रनले पराजित

  १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) अन्तर्गत पुरुष क्रिकेटमा नेपाल बंगलादेशसँग ४४