प्रधानमन्त्रीले ६ वर्षपछि यी नेतासंग किन गरे तीन घण्टा गोप्य वार्ता

प्रकाशित मिति: २६ असार २०७६, बिहीबार

 

प्रधानमन्त्री तथा नेकपाका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफ्नो कार्यशैलीका आलोचक स्थायी समिति सदस्य घनश्याम भुसालसंग करीब तीन घण्टा गोप्य छलफल गरेको समाचार छ । २०७६ असार २५ गते बुधवारले दिएको समाचार अनुसार २०७६ असार २१ गते शनिवार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बोलाएर प्रधानमन्त्री ओलीले भुसालसंग निकै लामो छलफल गरेका थिए । स्रोतका अनुसार, आफ्नै पार्टी अध्यक्षसंग भुसालले ६ वर्ष पछि लामो र गोप्य भेटवार्ता गर्ने अवसर पाएका हुन ।

 

पार्टी कार्यालय, संसदीय दल, औपचारिक फोरम र सामूहिक रुपमा नेताहरुसंगको औपचारिक फोरमहरुमा जम्काभेट हुने बाहेक प्रधानमन्त्री ओली र भुसालबीच लामो समयदेखि संवादहीनताको अवस्था रहेको कटु यथार्थबीच पछिल्लो छलफललाई अर्थपूर्णरुपमा हेरिएको छ ।

 

यसअघि ओली भुसालबीच २०७० माघ २२ मा संसदीय दलको निर्वाचन हुनुभन्दा केही दिन पहिले यस्तै लामो छलफल भएको थियो । २०७१ सालमा सम्पन्न तत्कालीन एमालेको नवौं महाधिवेशनको संघारमा थोरै समय संवाद भएपनि उनीहरुबीच लामो छलफल भएको थिएन ।

 

पार्टी अध्यक्ष ओलीसंग औपचारिक फोरमहरुमा आँखा जुधाएर सैद्धान्तिक तर्क गर्ने र उनका कार्याशैलीको कटु आलोचना गर्ने प्रतिपक्ष नेताको जस्तो भुसालको बाहिरी छवि बनेपनि यथार्थमा दुई नेताबीच ठ्याक्कै त्यस्ते प्रचारित सम्बन्ध पनि नभएको बताईन्छ ।

 

पार्टी एकता लामो समयसम्म नटुंगिएको, राजनीतिक दस्तावेज समेत प्रकाशनमा आईनसकेको मात्र होइन, पार्टी संचालनमा विधि प्रक्रिया र मापदण्डको विषय बारम्बार जोडदार उठ्दै गएको, पार्टी एकता कमजोर  हुँदा सरकारले कतिपय राम्रा काम गर्न खोज्दाखोज्दै पनि आफ्ना निर्णयमा क्रमश ब्याक  हुँदै गएको परिवेशमा ओली–भुसालबीचको भेटलाई अर्थपूर्णमा हेरिएको छ । यो भेटलाई बालुवाटार स्रोतले मात्र होइन भुसाल स्वमंले समेत गुपचुप राख्न रुचाएका छन् ।

 

‘‘उहा“हरुबीच धेरै लामै छलफल भयो, करीब तीन घण्टाको समयमा दुई तिहाइभन्दा बढी समय त लामो समयदेखिको सम्बन्धका उतारचढावलाई संस्मरणात्मक ढंगले नै अध्यक्षले प्रस्तुत गर्नुभयो,’ स्रमेतले भन्यो,‘अन्त्यतिर घनश्याम कमरेडले ब्यक्तिगत मामिलाभन्दा पनि राजनीतिक विषयमै छलफल गरौं भन्नेमै जोड गर्नुभएको तर, समय अभाव भएकाले छलफल त्यत्तिकैमा सकियो । भुसारलले पार्टीलाई विधिसम्मत ढंगले सञ्चालन गर्ने बित्तिकै अहिले आएका, देखिएका समस्याहरु मूलभूत रुपमा समाधान  हुँदै जाने र सकारात्मक वातावरण बन्ने’ सुझाव दिएको बुझिएको छ ।


तपाईंको प्रतिकृयाहरू
 


ताजा अपडेट
सुष्माको यो अवतारले सिने जगत ततायो

ब्रत बसेको दिन शारिरीक सम्पर्क गर्न हुन्छ कि हुँदैन

महिलाले पुरुषको वीर्य स्खलन भएको यसरी थाहा पाउछन्

श्रीकृष्णको तस्विर कोठामा सजाउन दिनेसँग विवाह गर्छुः नायिका श्वेता खड्का

नेपालकी युवती पोर्न ब्लु फिल्म खेल्न कसरी पुगिन् अमेरिका

छबि शिल्पा दुबैलाई जेल हाल्न पुगे वकिल प्रहरी कार्यालय गौशालामा,झन् भयनक बन्दै मुद्धा हेर्नुहोस् के हुदै छ । भिडीयो सहित

साम्राज्ञीपछि मिस नेपाल श्रृङ्खला खतिवडाका टर्कीबाट आए यस्ता तस्वीर, बने दुनियाँ चकित

एउटा दुर्लभ संयोग परिवार नै एकैपटक यसरी भए चर्चित ।

जापान रोजगारका लागि भाषा परीक्षाको मिति सार्वजनिक

ऋषि धमलाले गरे छविको भण्डाफोर, शिल्पाले न्याय पाउनैपर्छ भन्दै जंगिए