भदौमा रेनोले ल्याउँदै २ नयाँ मोडल, यस्ता छन् विशेषता 

नाडा अटो शो २०१९ आउन डेढ महिनामात्र बाँकी रहेको छ । यस्तोमा कुन कम्पनीले के के बजारमा ल्याउँदै छन् भन्ने जानकारी दिने प्रयास हामीले गरिरहेका छौं ।  आज हामी नाडा अटो शोमा रेनो कम्पनीले कुन– कुन उत्पादन नेपाल ल्याउने तयारी गरेको छ भन्ने उल्लेख गरेका छौं ।

 

नेपाली बजारमा रेनोका उत्पादन एड्भान्स अटोमोवाइलले बिक्री गर्दै आएको छ । कम्पनीले अहिले बजारमा रेनो डस्टर, क्वीड, क्याप्चर मोडलको बिक्री गर्दै आएको छ भने नाडा अटो शो २०१९ मा डस्टर फेसलिफ्ट २०१९ र ट्राइबर सार्वजनिक गर्दैछ । कम्पनीको ट्राइबर एक नयाँ मोडल हो भने डस्टर फेसलिफ्ट मोडल हो । यी दुबै मोडल फिचर र विशेषता यस प्रकाररहेका छन् ।

 

ट्राइबर

रेनोको ट्राइबर एमपीभी सात र पाँच सिटर अप्सनमा उपलब्ध हुने ट्राइबर म्यानुअलसँगै अटोमेटिक ट्रान्समिसन सहित बजारमा आउने छ । यो मोडलमा १.० लिटरको ३ सिलिन्डर टर्बोचार्ज्ड पेट्रोल इन्जिन लगाइएको अनुमान गरिएको छ ।

 

उक्त इन्जिनले ९० बीएच पावरका साथै ११० एनएमको टर्क उत्पादन गर्छ । यसमा ५ स्पीड म्यानुअल ट्रान्समिसनको साथै अटोमेटिक ट्रान्समिसनमा पनि उपलब्ध हुनेछ । यसको लम्बाई ४ मिटरभन्दा कम रहेको छ ।

 

यसलाई एलबीए कोड नेम दिइएर उत्पादन गरिएको हो । सीएमएफए प्लाटफर्ममा निर्माण भएको रेनो क्वीड बेस्ट ट्राइबर कारको ह्वीलवेस भने क्वीडको भन्दा बढी रहेको छ । सो कार इन्ट्रिलेभल ह्याचब्याक क्वीडमा आधारित हुनेछ ।

 

रेनो डस्टर फेसलिफ्ट

रेनोले भारतीय बजारमा परिमार्जित नयाँ रेनो डस्टर सार्वजनिक गरेको छ । कम्पनीले फेलिफ्ट डस्टरको डिजाइन, हेडल्याम्प र फ्रन्ट लुकमा परिमार्जन गरिएको देखिएको छ ।

 

एलईडी डीआरएल र प्रोजेक्टर हेडल्याम्प सहित फ्रन्ट बम्परमा पनि ठूलो बदलाव गरिएको छ । नयाँ रुफ रेल्स, नयाँ डिजाइनको अलोए ह्विल, नयाँ सिट फेब्रिक, अपडेटेड इन्फोटेन्टमेन्ट सिस्टम, लगाएतका फिचर्सले डस्टरलाई दमदार देखाएको छ । सुरक्षाको लागि यसमा डुअल फ्रन्ट एयर ब्याग, स्पीड वार्निङ, र एबीएस सबै भेरियन्टमा समावेस हुने कम्पनीले जानकारी दिएको छ ।

 

यसमा पुरानो मोडलमा दिएजस्तै १.५ डीसीआई इन्जिनद्वारा संचालित छ जसले ८५ एचपीपावर र २०० एनएम टर्क जेनेरेट गर्छ । यसमा बीएस–६ मापदन्ड अनुरुपको इन्जिन लगाइएको कम्पनीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यही ताल हो भने नेकपा सकिन्छ : अध्यक्ष प्रचण्ड

    नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सत्ता बाहिर

परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली जेनेभा प्रस्थान

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवाली जेनेभा गएका छन् । यही फागुन १२ गतेदेखि जेनेभामा

खनाल भन्छन् : अर्थ मन्त्रालय र एमसीसीबीच १४ वटा भित्री सम्झौता रहेछन्

  अमेरिकी नियोग मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन एमसीसी सम्झौता अध्ययन गर्न बनेको सत्तारुढ नेकपाको

बाँस्कोटाको हातमा थिए एक खर्बका सात प्रोजेक्ट

  सेक्युरिटी प्रेस खरिदमा कमिसनको ‘डिल’ गरिरहेको अडियो सार्वजनिक भएपछि राजीनामा दिएका सञ्चार