भदौमा रेनोले ल्याउँदै २ नयाँ मोडल, यस्ता छन् विशेषता 

नाडा अटो शो २०१९ आउन डेढ महिनामात्र बाँकी रहेको छ । यस्तोमा कुन कम्पनीले के के बजारमा ल्याउँदै छन् भन्ने जानकारी दिने प्रयास हामीले गरिरहेका छौं ।  आज हामी नाडा अटो शोमा रेनो कम्पनीले कुन– कुन उत्पादन नेपाल ल्याउने तयारी गरेको छ भन्ने उल्लेख गरेका छौं ।

 

नेपाली बजारमा रेनोका उत्पादन एड्भान्स अटोमोवाइलले बिक्री गर्दै आएको छ । कम्पनीले अहिले बजारमा रेनो डस्टर, क्वीड, क्याप्चर मोडलको बिक्री गर्दै आएको छ भने नाडा अटो शो २०१९ मा डस्टर फेसलिफ्ट २०१९ र ट्राइबर सार्वजनिक गर्दैछ । कम्पनीको ट्राइबर एक नयाँ मोडल हो भने डस्टर फेसलिफ्ट मोडल हो । यी दुबै मोडल फिचर र विशेषता यस प्रकाररहेका छन् ।

 

ट्राइबर

रेनोको ट्राइबर एमपीभी सात र पाँच सिटर अप्सनमा उपलब्ध हुने ट्राइबर म्यानुअलसँगै अटोमेटिक ट्रान्समिसन सहित बजारमा आउने छ । यो मोडलमा १.० लिटरको ३ सिलिन्डर टर्बोचार्ज्ड पेट्रोल इन्जिन लगाइएको अनुमान गरिएको छ ।

 

उक्त इन्जिनले ९० बीएच पावरका साथै ११० एनएमको टर्क उत्पादन गर्छ । यसमा ५ स्पीड म्यानुअल ट्रान्समिसनको साथै अटोमेटिक ट्रान्समिसनमा पनि उपलब्ध हुनेछ । यसको लम्बाई ४ मिटरभन्दा कम रहेको छ ।

 

यसलाई एलबीए कोड नेम दिइएर उत्पादन गरिएको हो । सीएमएफए प्लाटफर्ममा निर्माण भएको रेनो क्वीड बेस्ट ट्राइबर कारको ह्वीलवेस भने क्वीडको भन्दा बढी रहेको छ । सो कार इन्ट्रिलेभल ह्याचब्याक क्वीडमा आधारित हुनेछ ।

 

रेनो डस्टर फेसलिफ्ट

रेनोले भारतीय बजारमा परिमार्जित नयाँ रेनो डस्टर सार्वजनिक गरेको छ । कम्पनीले फेलिफ्ट डस्टरको डिजाइन, हेडल्याम्प र फ्रन्ट लुकमा परिमार्जन गरिएको देखिएको छ ।

 

एलईडी डीआरएल र प्रोजेक्टर हेडल्याम्प सहित फ्रन्ट बम्परमा पनि ठूलो बदलाव गरिएको छ । नयाँ रुफ रेल्स, नयाँ डिजाइनको अलोए ह्विल, नयाँ सिट फेब्रिक, अपडेटेड इन्फोटेन्टमेन्ट सिस्टम, लगाएतका फिचर्सले डस्टरलाई दमदार देखाएको छ । सुरक्षाको लागि यसमा डुअल फ्रन्ट एयर ब्याग, स्पीड वार्निङ, र एबीएस सबै भेरियन्टमा समावेस हुने कम्पनीले जानकारी दिएको छ ।

 

यसमा पुरानो मोडलमा दिएजस्तै १.५ डीसीआई इन्जिनद्वारा संचालित छ जसले ८५ एचपीपावर र २०० एनएम टर्क जेनेरेट गर्छ । यसमा बीएस–६ मापदन्ड अनुरुपको इन्जिन लगाइएको कम्पनीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एडिबीको सहुलियत ऋण सहयोगमा तीन अर्बका योजना

  एशियाली विकास बैंक (एडिबी) को सहुलियत ऋण सहयोगमा भीमदत्त नगरपालिकामा तीन अर्बका

उपप्रधानमन्त्री यादव भारत भ्रमणमा

  समाजवादी पार्टीका अध्यक्षसमेत रहेका उपप्रधानमन्त्री एवम् स्वास्थ्यमन्त्री उपेन्द्र यादव सोमबार नयाँ दिल्ली

जीवनभरन पैसाको कमी हुन नदिन यस्ता कुरामा ध्यान दिनुहोस…

  हरेक दिन भगवानको पूजा गरेर सोचेजस्तै कृपा पाउन सकिदैन् । धार्मिक ग्रन्थमा

को को हुँदैछन् नेकपाबाट मन्त्री ?

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आजै साँझसम्म मन्त्रिपरिषद पुनर्गठनको तयारी गरेका छन् ।