लालबाबु पण्डितले भने : एउटा नासुको सरुवा गर्न ३२ सांसदको ताँती 

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्री लालबाबु पण्डितले कर्मचारी सरुवाका लागि सांसदहरु नै सवै काम छाडेर धाउने गरेको रहस्य खोलिदिनुभएको छ । संघीय संसदको आज बसेको राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको बैठक मन्त्री पण्डितले सो रहस्य खोल्नुभएको हो ।

 

संघीय निजामती विधेयकमाथिको छलफलको क्रममा मन्त्री पण्डितले एक जना नायब सुब्बा (नासु) सरुवाका लागि ३२ जनासम्म सांसद आफूकहाँ भनसुनका लागि आएको बताउनु भयो । ‘एउटा नायब सुब्बालाई सरुवा गर्न ३२ जना माननीयसम्म आउनुभयो,’ कर्मचारीले कतिसम्म सांसदहरुलाई दुरुपयोग गराउँछन भन्ने तथ्य राख्दै मन्त्री पण्डितले भन्नुभयो ।

 

राज्यब्यवस्था समितिले लोकसेवा आयोगले निकालेको बिज्ञापन रद्ध गर्न निर्देशन दिएपछि निकै आक्रोशित हुनुभएका मन्त्री पण्डित आजको छलफलमा भने निकै सालिन ढंगले प्रस्तुत हुनुभएको थियो । सर्वाेच्च अदालतले सो निर्देशन संबिधानबिपरित रहेको आदेश दिइसकेको छ । अदालतले लोकसेवाको बिज्ञापन संबिधानसम्मत रहेको भन्दै सरकार र मन्त्रीबिरुद्धको सवै हतियार निश्प्रभावी बनाएको हो ।

 

बैठकमा सत्तारुढ नेकपा सांसद जनार्दन शर्माले सोर्स फोर्स लगाएर कर्मचारी सरुवा गर्ने पद्धति हटाउन विधेकयमा नै व्यवस्था गर्नुपर्ने सुझाव दिनुभयो । ‘सबैले सोर्स फोर्स लगाउने, सत्तापक्षले पनि लगाउने प्रतिपक्षीले पनि लगाउने, पूर्व मननीयले पनि लगाउने यही हाम्रो कमजोरी छ, यसलाई सुधार गर्नुपर्छ,’ शर्माको भनाई थियो ।

 

छलफलको क्रममा मन्त्री पण्डितले कर्मचारीलाई काककाजी बनाएर सोर्सफोर्समुक्त निजामति प्रशासन बनाउने बिद्येयकमा स्पष्ट ब्यवस्था रहेको जानकारीसमेत गराउनु भएको छ ।

 

सांसद दीपक मनांगे भोलि नेकपामा प्रवेश गर्ने, यस्तो छ तयारी

 

तत्कालीन एमालेको सहयोगमा चुनाव जितेका सांसद राजिन गुरूङ (दीपक मनांगे) भोलि नेकपामा प्रवेश गर्ने भएका छन ।  मनाङ ‘ख’बाट निर्वाचित गण्डकी प्रदेशका लागि निर्वाचित भएका एक मात्र स्वतन्त्र सांसद मनाङे बिहीबार नेकपामा प्रवेश गर्न लागेका हुन ।

सांसद गुरुङलाई बिहीबार जिल्ला पार्टी कार्यालय कास्कीमा नेकपा प्रवेश गराउने कार्यक्रम तय भएको नेकपाका केन्द्रीय सदस्य भीम कार्कीले बताएका छन । कार्कीले मनांगेलाइ गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री एवं नेकपाका प्रदेश इन्चार्ज पृथ्वीसुब्बा गुरुङले पार्टी सदस्यता दिँदैछन । मनांगेले निर्वाचित भएको १६ महिनापछि गत माघ १४ गते सपथ लिएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
हदै सम्म प्रेम गर्छन् यी पाँच राशि भएका मानिसहरू ! जान्नुहोस्

    यो संसारका हरेक व्यक्ति एकजस्ता हुँदैनन् । कसैमा केही कुरा विशेष

विस्तार हुने भो कलंकी–महाराजगञ्ज सडक

  काठमाडौंको चक्रपथ विस्तारको दोस्रो चरणको काम तीव्र रुपमा भइरहेको छ । मार्चको

भ्रष्टाचारमा शुन्य शहनशिलता प्रदेश सरकारको लक्ष्य–मुख्यमन्त्री पौडेल

  ३ नम्बर प्रदेशका मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले भ्रष्टाचारमा शुन्य शहनशिलता प्रदेश सरकारको लक्ष्य

अस्पतालबाट फर्किएपछि ओलीले बोलाए पहिलो क्याबिनेट बैठक

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली अस्पतालबाट फर्किएपछि पहिलोपटक मन्त्रिपरिषदको बैठक सोमवार बस्दैछ ।