दर्जन बढी यात्रु लिएर उडेको विमान जंगलमा खस्यो, सबैको मृत्यु भएको आशंका ! 

१३ जना यात्रुसहित हराएको विमान फेला परेको छ । भारतीय वायु सेनाको हराइरहेको एएन–३२ विमानको टुक्रा फेला परेको छ । विमानको टुक्रा फेला परेपछि खोजी अभियान तिव्र रुपमा अगाडी बढेको छ । अरुणाचल प्रदेशको लियोपानको उत्तरी क्षेत्रमा टुक्रा पाइएको छ ।

 

यहाँ एक ठुलो जंगलमा विमान खसेको हुनसक्ने जनाइएको छ । अनुपयुक्त पहाडी इलाकामा फेला परेको भित्री तस्वीरहरु बिस्तारै देखिन थालेका छन्, भने छेउछाउका रुखहरु जलेका छन् । तपाईलाई जानकारी गराउँ यो भारत–चीन सीमा क्षेत्रमा पर्ने स्थान हो ।

 

भारतीय वायुसेनाका प्रवक्ता विंग कमांडर रत्नसार सिंहका अनुसार, एयर फोर्स, सेना र नागरिक प्रशासनको टोली बुधबार पुग्ने हेलीकोप्टर दुर्घटना स्थलतर्फ गइरहेका छन् । खराब मौसमका कारण खोज अनुसन्धानमा समस्या भएको छ । भारतीय एयर फोर्सको एनआई १७ हेलिकप्टर वेपत्ता विमानको खोजीमा प्रयोग भइरहेको छ ।

 

हावाहुरीले बुद्धको जहाज उँडायो, भैरहवा डाइभर्ट

 

बुधबार बिहान भारतबाट नेपाल प्रवेश गरेको हावाहुरीले पश्चिम क्षेत्रको आन्तरिक विमानस्थलमा उडान अवतरण प्रभावित भएको छ ।काठमाडौंबाट नेपालगन्ज उडेको बुद्ध एयरको जहाज नेपालगन्ज विमानस्थलमा अवतरण गर्न नसकेपछि भैरहवा डाइभर्ट भएको छ ।

 

नेपालगन्ज विमानस्थलका प्रमुख प्रेमनाथ ठाकुरका अनुसार हावाहुरीका कारण करिब आधा घण्टा विमानस्थल पूर्णरुपमा बन्द भएको थियो । अहिले भने अवस्था सामान्य भइसकेको छ । भैरहवा डाइभर्ट भएको बुद्धको जहाज नेपालगन्जका लागि फिर्ता हुने क्रममा रहेको उनले जानकारी दिए । बुधबारदेखि नै संचालनमा आएको धनगढी विमानस्थलमा जहाज पुग्ने बेलासम्म मौसम सामान्य भइसकेको थियो ।

 

काठमाडौंबाट उडेको श्री एयरलाइन्सको जहाज धनगढीमा अवतरण भइसकेको धनगढी विमानस्थलले जानकारी दिएको छ । धावनमार्ग मर्मत गर्न यो विमानस्थल २२ वैशाखदेखि बन्द भएको थियो ।

 

काठमाडौं विमानस्थलमा के छ सम्भावना

जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाका अनुसार पश्चिमी वायु सुदुरपश्चिमबाट नेपाल छिरेपछि बुधबार बिहान यसको प्रभाव देखिएको हो । वायुको प्रभाव मध्यपश्चिम क्षेत्रसम्म देखिने विभागको अनुमान छ ।

काठमाडौंस्थित त्रिभुवन विमानस्थलबाट भने सामान्य अवस्थामा उडान-अवतरण भइरहेको विमानस्थलका महाप्रवन्धक राजकुमार क्षेत्रीले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेपालमा लगानी गर्ने उपयुत्त समय : परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले नेपालमा लगानी गर्न अन्तर्राष्ट्रिय लगानीकर्तालाई आह्वान गरेका छन् ।

मोदीलाई तीन भाषामा जन्मदिनको शुभकामना दिए प्रधानमन्त्री ओलीले

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा  ओलीले भारतीय समकक्षी नरेन्द्र मोदीलाई तीन वटा भाषामा जन्मदिनको

राष्ट्रपति पुत्रको प्रेम प्रस्ताव नै रिजेक्ट गर्ने यी सुन्दरी

  के हुन्छ जब राष्ट्रपति पुत्रको प्रेम प्रस्ताव कुनै युवतीले लत्याउने काम गर्छिन

समाजलाई भड्काउने गतिविधि देखिन थाल्योः मन्त्री भट्टराई

  संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उडड्यनमन्त्री योगेश भट्टराईले नेपाली समाजलाई भड्काउने उछृङ्खल खालका