भारतमा शक्तिशाली भुकम्प, थप विवरण आउँन बाँकी विज्ञहरु भन्छन् : नेपालमा पनि खत्तरा छ 

अहिले नेपालमा भुकम्पको चर्चा भइरहेको छ । नेपालमा भुकम्प जाने कुरामा धेरैले आशंका व्यक्त गर्दै गर्दा एकजना ज्योतिषलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । लामो समय देखि जेठ महिनाभित्र शक्तिशाली भुकम्प आउँछ भन्दै हल्ला गर्ने ज्योतिष अर्जुन क्षेत्रीलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको हो । उनीमाथि १ लाख जरिवाना र ६ महिनासम्म जेल हुन सक्ने जनाइएको छ ।

सांकेतिक तस्वीर

उनले अरु केही व्यक्तिहरुलाई ठगेको हुन सक्ने भन्दै प्रहरीले अनुसन्धानलाई थप अगाडी बढाएको छ । उनले प्रहरी समक्ष दिएको बयानमा आफुले अनुमान गरेको बताएका छन् । अर्को तिर काठमाडौं वा देशको पश्चिम भागलाई केन्द्रमा राखेर भुकम्प जानसक्ने भुर्गभविद्हरुको दाबी छ ।

 

नेपालमा भुकम्पको चर्चा हुँदै गर्दा छिमेकी मुलुक भारतमा बुधवार राति झण्डै ११ बजेतिर शक्तिशाली भुकम्पको धक्का महसुस गरिएको छ । हिजो राति स्थानीय समयनुसार १०ः३१ बजे गुजरात र राजस्थानको सीमाक्षेत्रमा ४.३ रेक्टर स्केलको भुकम्प गएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दिएका छन् ।

 

इन्स्टीट्यूट अफ सीस्मोलजिकल रिसर्चले दिएको जानकारी अनुसार भुकम्प ३.१ किलोमीटर गहीराईबाट आएको थियो । उत्तर गुजरातको पालनपुर देखि ३१ किलोमीटर दुरीमा रहेको आबु भन्ने स्थानमा केन्द्र रहेको जानकारी दिइएको छ । अधिकारीहरुका अनुसार गुजरातको अरावली र बनासकांठा जिल्ला र राजस्थानको पर्वत आबू क्षेत्रमा जोडदार झट्टा महसुस गरिएको थियो ।

 

भुकम्पमा कुनै जनधनको क्षति भए नभएको बारेमा जानकारी आउँन सकेको छैन । भारतीय विज्ञहरुले दिएको जानकारी अनुसार नेपाल र भारतको उत्तरी क्षेत्रमा भुकम्पको खत्तरा देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
राष्ट्रपति पुत्रको प्रेम प्रस्ताव नै रिजेक्ट गर्ने यी सुन्दरी

  के हुन्छ जब राष्ट्रपति पुत्रको प्रेम प्रस्ताव कुनै युवतीले लत्याउने काम गर्छिन

समाजलाई भड्काउने गतिविधि देखिन थाल्योः मन्त्री भट्टराई

  संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उडड्यनमन्त्री योगेश भट्टराईले नेपाली समाजलाई भड्काउने उछृङ्खल खालका

मोदीको जन्मदिनमा प्रधानमन्त्री ओलीले दिए जन्म दिनको शुभकामना

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्ना भारतीय समकक्षी नरेन्द्र मोदीलाई जन्मदिनको शुभकामना व्यक्त

४ दशमलव ५ म्याग्निच्युटको भूकम्प गयो

  लमजुङ केन्द्रविन्दु बनाएर मंगलबार बिहान भूकम्प गएको छ । लमजुङको नौथरनजिकै केन्द्रविन्दु