माओवादी र प्रहरीबीच आजपनि भिडन्त : १६ जना मारिए, ३५ भन्दा धेरै घाइते 

आजपनि माओवादी र प्रहरीबीच भिडन्त भएको छ । आज भएको लडाईमा एक जनाको ज्यान गएको छ । यही महिना मात्र भारतमा माओवादी र सरकारपक्षबीच भिडन्त हुँदा १६ जना मारिएका छन् । ३५ जना भन्दा धेरै घाइते भएका छन् ।

 

आज रानीश्वर थानाको तालडेंगारमा दुई समुहबीच भिडन्त भएको हो । यस दोहोरो गोली हानाहानमा एकजना प्रहरी जवानको ज्यान गएको छ भने अन्य ४ जना गम्भीर घाइते भएका छन । घाइतेहरुलाई दुमका (झारखण्ड) सदर अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ ।

 

घाइतेहरुमा १ जनाको अवस्था थप गम्भीर भएको भन्दै हेलिकप्टरमार्फत रांची अस्पताल ल्याइएको छ । प्रहरीले दिएको जानकारी अनुसार कम्तीमा पनि ५ जना माओवादीलाई गोली लागेको छ ।

 

मुठभेडपछि माओवादीहरु जंगलतर्फ भागेको प्रहरीले जानकारी दिएको छ । यस घटनामा एसएसबी, जैप र जिल्ला प्रहरी कार्यालयका जवान सहभागि भएका थिए । ज्यान गुमाउने प्रहरी अधिकारीको नाम असम निवासी नीरज क्षत्री रहेको छ । माओवादी आक्रमणमा घाइते हुनेहरुमा राजेश कुमार, करण कुमार, सतीश गुर्जर र सोनू कुमार रहेका छन् ।

 

राजेश कुमारको अवस्था गम्भीर भएको भन्दै राँची पठाइएको छ भने अन्य ३ जनाको दुमकामा उपचार भइरहेको छ । एसपी वाईएस रमेशले दिएको जानकारी अनुसार यस क्षेत्रमा माओवादी लुकेर बसेको भन्ने सुचना प्रहरीलाई आज भन्दा झण्डै ३ दिन पहिले मिलेको थियो ।

 

प्रहरीले माओवादीले ठुलो आक्रमण गर्न सक्ने भन्दै नियन्त्रणमा लिनको लागि आज खोजिकार्य तिव्र बनाएको थियो । प्रहरीले कारबाही गर्ने थाहा पाएपछि माओवादी आफैंले पहिले आक्रमण गरेका थिए । जवाफमा प्रहरीले पनि गोली चलाएपछि तनाव सुरु भएको थियो ।

 

प्रहरीले अहिले पनि उक्त क्षेत्रमा पुर्ण कब्जा जमाउर खोजि कार्य अगाडी बढाएको छ । मंगलवार सरायकेलामा माओवादीले आईईडी ब्लास्ट गराएको थियो । गएको २८ मे बिहान झारखण्डको सरायकेला खरसावामा माओवादीले आईईडी विष्फोट गरेका थियो ।

 

यस घटनामा प्रहरी, २०९ कोबराका २६ जवान घाइते भएका थिए । विष्फोट पनि माओवादीले प्रहरीमाथि गोली पनि चलाएको दैनिक भास्करले जानकारी दिएको छ । महाराष्ट्रको गढ़चिरौलीमा ३० अप्रीलमा भएको माओवादी आक्रमणमा १५ जना प्रहरी मारिएका थिए ।

 

उक्त आक्रमणमा बस चालकको पनि ज्यान गएको थियो । त्यो भन्दा पहिले सडक निर्माणका लागि आएका ३० सवारीसाधनमाथि माओवादीले आगो लगाएका थिए । माओवादी आक्रमण कुरखेड़ा देखि ६ किमी पर कोरची मार्गमा भएको थियो ।

 

महाराष्ट्र प्रहरी जवानहरु निजी बसमा गढ़चिरौलीतर्फ गइरहेका थिए । यो महाराष्ट्र–छत्तीसगढ़ राज्यको सीमाना पर्दछ । शहीद भएका प्रहरी जवान सि–६० फोर्स कमान्डो थिए ।

 

यस फोर्समा ६० जना जवानहरुको समुह हुने गर्दछ । यसको स्थापना १९९२ मा गढ़चिरौलीका तत्कालीन एसपी केपी रघुवंशीले गरेका थिए । यो फोर्स माओवादीसँग भिड्नको लागि तयार गरिएको हुन्छ । उनीहरु गुरिल्ला युद्ध गर्नको लागि धेरै सिपालु हुने गर्दछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
राष्ट्रपति पुत्रको प्रेम प्रस्ताव नै रिजेक्ट गर्ने यी सुन्दरी

  के हुन्छ जब राष्ट्रपति पुत्रको प्रेम प्रस्ताव कुनै युवतीले लत्याउने काम गर्छिन

समाजलाई भड्काउने गतिविधि देखिन थाल्योः मन्त्री भट्टराई

  संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उडड्यनमन्त्री योगेश भट्टराईले नेपाली समाजलाई भड्काउने उछृङ्खल खालका

मोदीको जन्मदिनमा प्रधानमन्त्री ओलीले दिए जन्म दिनको शुभकामना

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्ना भारतीय समकक्षी नरेन्द्र मोदीलाई जन्मदिनको शुभकामना व्यक्त

४ दशमलव ५ म्याग्निच्युटको भूकम्प गयो

  लमजुङ केन्द्रविन्दु बनाएर मंगलबार बिहान भूकम्प गएको छ । लमजुङको नौथरनजिकै केन्द्रविन्दु