यूवालाई आयआर्जनमा आत्मनिर्भर बनाउन सरकारले थाल्यो यस्तो पहल 

व्यवसायको प्रवद्र्धनबाट यूवालाई आयआर्जनमा आत्मनिर्भर बनाउने उदेश्यका साथ सर्लाहीको हरिवन ९ मा ३ दिने व्यवसायीक कुखुरा पालन तथा कानुनी मापदण्ड सम्बन्धी अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।

वडा नम्बर ९ को आयोजनामा आईतवार वडा अध्यक्ष सिताराम पोखरेलको अध्यक्षता तथा नगरप्रमुख गणेश प्रसाद प्रसाईको प्रमुख आतिथ्यतामा अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको हो ।

कृषि, शिक्षा, पशु, पर्यटन, स्वास्थ्य संचार पूर्वाधार स्वच्छ, समुन्नत हरिवन नगरपालिकाको समृद्धिको मूल आधार भन्ने नाराका साथ यूवाहरुलाई सफल उद्यमी बनाउने उदेश्यका साथ तालिम दिन सुरु गरिएको वडा अध्यक्ष सीताराम पोखरेलले बताउनु भयो । वडाका २० जना यूवालाई लक्षित गरी संचालन गरिएको तालिमका सहभागिहरुलाई प्रशिक्षक डा.बोधनाथ अधिकारीले सहजीकरण गरि रहनु भएको छ ।

कार्यक्रममा हरिवन नगरपालिकाकी उपमेयर रेणुका पौडेल, नेपाली काँग्रेस हरिवनका नगरसभापति रामशरण उप्रेती, समाजसेवी माधव दाहाल र वडाका अन्य समाजसेवीहरुको समेत उपस्थिती रहेको थियो । व्यवसाय गरेर मात्रै हुँदैन व्यवसाय संचालन गर्नका लागि के के कानूनी मापदण्ड हुन्छन् सो को विषयमा पनि व्यवसायीले ध्यान दिनु पर्ने कार्यक्रममा वक्ताहरुले बताएका छन् । कुखुरा पालन व्यवसाय संचालन गरेर हरिवनलाई मासुजन्य वस्तुमा आत्मनिर्भर बनाउन मेयर गणेश प्रसाईले यूवाहरुलाई आग्रह गर्नु भयो ।

हरेक व्यवसायको वीमा गर्न समेत मेयर प्रसाईले आग्रह गर्नु भयो । त्यस्तै उपमेयर रेणुका पौडेलले कृषि र पशुपालनबाटै हरिवनलाई समृद्धि बनाउने आफुहरुको सपना भएकोले सोही अनुरुप विधिन्न व्यवसाय तथा सीप प्रवद्र्धन सम्बन्धी यूवालाई तालिमको व्यवस्था गरिएको बताउनु भयो ।

उहाँले पशुपालनको प्रचुर सम्भावना रहेको हरिवनमा यूवालाई प्रसस्त अवसर समेत रहेको बताउनु भयो । अनुदानको आशमा नभई केही गरेर देखाउने उदेश्यले व्यवसायमा लाग्न वडा अध्यक्ष पोखरेलले यूवाहरुलाई आग्रह गर्नु भयो । अभिमुखिकरण मंगलवार सम्म चल्ने वडा नम्बर ९ को कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सरोज पोखरेलको नेतृत्वमा बन्यो संयुक्त ब्यावसायिक टीम

  सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) निकट बैदेशिक राजेगार ब्यवसायीहरुले सवै पक्षलाई मिलाएर

चीनले हामीलाई सित्तैमा एक रुपैंयाँ दिने वाला छैन् : नेता पाण्डे

  विश्वको एक्सचेञ्ज करेन्सीको माध्यमबाट अमेरिकाले संसारभर आफ्नो अधिपत्य स्थापीत गर्ने प्रयास गरिरहेको

मन्त्री लालबाबु पण्डितले भने एनजिओलाई तह लगाउने योजना बनाएको छु

  संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासनमन्त्री लालबाबु पण्डितले जथाभावी तालीम दिने एनजिओहरुलाई तह

के गर्दैछ विप्लव, यस्तो छ नयाँ रणनीति

  पछिल्लो समय नेत्रबिक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपाका कतिपय केन्द्रीय नेता, जिल्ला ईन्चार्ज