नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापना भएकै दिन एकता प्रक्रिया सकिने

प्रकाशित मिति: ३० चैत्र २०७५, शनिबार

 

पछिल्लो समय नेपाली राजनीति गम्भिर मोडमा पुगेको ब्याख्या हुने गरेको छ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) एकताको एक वर्ष हुन लाग्दासम्म पनि एकता पक्रिया पुरा हुन सकेको छैन । कतिपय स्थानीय तहमा एकता टुंगोमा पुगेको भएपनि धेरै तहमा एकता अन्यौलमा परेको बुझिएको छ ।

 

पार्टीमा शिर्ष नेताहरुको स्वार्थका कारण एकता सम्पन्न हुन नसकेको पार्टीकै नेताहरुको आरोप रहेको छ । यो बिचमा नेकपा अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहालले वैशाख ९ अगावै एकता टुंग्याउने समझदारी गरेको खुल्न आएको छ । त्यसका लागि केही दिनभित्रै सचिवालय बैठक बोलाएर एकताको प्रस्ताव पेस गर्ने जनाइएको छ ।

 

जिल्ला र जनवर्गीय संगठनको एकता प्रक्रियामा विवाद मिल्न नसकेपछि सकसमा परेका अध्यक्षद्वय चन्द्रागिरिमा एकान्त छलफल गरी नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापना भएको दिन (वैशाख ९ गते) एकताको सन्देश दिने गरी काम सक्ने समझदारी गरेको विशेष स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

 

बिहीबार चन्द्रागिरि पुगेका ओली–दाहाल शुक्रबार दिउँसो फर्केका हुन् । यो भेटले पार्टी कार्यकर्तामा एक प्रकारको उर्जा दिने विश्वास गरिएको छ । एकता पछि धेरै नेता कार्यकर्ताहरु जिम्मेवारीबिहीन भएर बस्नु परेको भन्दै आउँने गरेको दुःखेसो अब हुने जनाइएको छ ।


तपाईंको प्रतिकृयाहरू 


ताजा अपडेट
कसरी पार्टनरलाई सेक्सका निम्ति तयार गर्ने, सेक्स कतिबेला र कतिपटक गर्ने ?

प्रधानन्यायाधीशमाथि नै लाग्यो यौन उत्पीडनको आरोप

१० वर्षीय छोरासँगै पुलबाट हाम फालेर गरिन् महिलाले आत्महत्या, (भिडियो)

मैले अरुसँग यौन सम्पर्क गरेको मेरो श्रीमानलाई थाहा हुन्छ कि हुदैंन ?

राष्ट्रपति भण्डारीको वैशाख ११ गतेदेखि चीन भ्रमण, यस्ता छन् योजना

ओली–नेपालबीच बालुवाटारमा वार्ता, पार्टी एकता टुङ्ग्याउने तयारी

फेरि अर्को बज्रपात पाइलटहरुले लाखौं कोसिस गरे तर सफल भएनन: उडेको केही मिनेटमै विमान दुर्घटना १ सय ८९ जनाको मृत्यु

फेसबुक प्रेमले यसरि लियो गुल्मीकि निशाकाे ज्यान। पुरा पढ्नुहाेस

नेपालका विश्वविद्यालयमा विद्यार्थी अभाव : भारतमा पढ्ने नेपालीबाट गुम्यो रु साढे ६ अर्ब

साप्ताहिक राशिफल : बैशाख ७ देखि १४ सम्म कुन राशिको चम्किदैछ भाग्य, कसको खराब समय