रबिलाइ नै धरधरी रुवाउने गरि कसले लेख्यो यस्तो भावनात्मक खुल्ला पत्र पढ्नु होस् !

प्रकाशित मिति: ८ फाल्गुन २०७५, बुधबार

 

 

प्रिय मित्र रबि लामिछाने ज्यु नमस्कार

आज हाम्रो देशबाट इमान्दार र असल मान्छेहरु पलायन हुन बाध्य छन् । नेपाललाई माया गरेर समाजमा केहि सकारात्मक काम गर्नेहरु विरुद्ध अनेकौं प्रश्न उठेको छ । लाखौं मान्छेलाई परेको पिडामा मलम लगाउने विरुद्ध चर्चा र परिचर्चा हुनु स्वभाविक नै हुन्छ ।

धर्म गर्नेहरुलाई नर्कमा पुर्याउने समाजको उल्टो बाटोमा छौ । निस्वार्थ भावका साथ समाजको अनेकौं दुःखमा मलम लगाउने तपाईंको साहसिक कदम प्रति म सधैं सम्मान व्यक्त गरिरहने छु ।

न्याय अधिकार र उद्धार राहत प्रदान गर्ने असल पात्र तपाईंहरु हजारौं चेलीबेटी विदेश बाट उद्धार गरि न्याय दिलाउनु भएको छ । तर आज तपाईंलाई कुन रूपमा पारिवारिक कुरामा जोडियो यो बिलकुल गलत विषय हो । पारिवारिक कुराको विषय समाधानको अनेकौं बाटोहरु छन् । गरिब दुःखीहरुको आवाज बोल्ने भ्रष्ट,तस्करहरुको पर्दाफास गर्ने त्यो साहसिक कदममा कहिले पनि कमि नहोस् । बरु झन खरो झन् बलियो र झन आटिलो भएर आउनुहोला । तपाईं सँग अझै ठुलो आसा,भरोसा र अपेक्षाहरु छन् ।

जीवनमा अनेक दुख र संघर्ष बाँकी नै छन । पसिना बेच्न प्रदेश पुगेको युवा युवतीलाई अनेक यातना गृहमा राखिन्छ । उद्धार गर्न रबि लामिछाने चाहिने हो भने धेरै बिरोध होइन बरु सकारात्मक आलोचना र अझै ठूलो सामाजिक कामको अपेक्षा गर्नुपर्छ । मन्दिरमा पुज्ने मुर्ति मनोबल बढाउनको लागी पुजा गरिन्छ । तर असल मुर्ती अन्याय परेकाहरुको आँसु पुछ्दै न्याय दिलाउन सहयोग पुर्याउनलाई मानिन्छ । जसले पिडितको सहयोग गर्छ त्यहीँ नै पीडितको भगवान हो । अझै धेरै सामाजिक कामको अपेक्षा सहित हृदय देखी सम्मान…


तपाईंको प्रतिकृयाहरू 


ताजा अपडेट
मलाईकाका यस्ता तस्विर बाहिरिएपछि दुनियाँ चकित [२० तस्विर]

बुधबारको यस्तो दुर्लभ योगले यी राशि मालामाल : राशिफल/२०७५ साल चैत १३ गते बुधबार

१३ वर्षीया विद्यार्थीसँग यस्तो कर्तुत गरेपछि शिक्षिक पक्राउ !

विप्लव समूह र प्रहरीबीच गाेली हानाहान

फेरी हावाले पक्की पुल लडायो : नेपालमा हावा शक्तिशाली कि कमसल निर्माण ?

अख्तियारद्धारा आफ्नै पूर्व आयुक्तविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा दर्ता

ओली सरकारले जेलमा कोचेका यी हुन् विप्लबका ४५ नेता (नामावली सहित)

बिर अस्पतालमा बेवारिसे भेटिएका बेलायती फिलिपलाई शिशिर भण्डारीले निको पारी बेलायत फर्काउने भए (भिडियो हेर्नुस)

पाकिस्तानसँग सम्बन्ध विस्तार गर्दा नेपाललाई हुन्छ यस्तो फाइदा !

प्रधानाध्यापक बन्न एमफिल गर्नुपर्ने !