फिफा बरियतामा नेपालको उल्लेख्य सुधार, नेपाल दक्षिण एसियाको पाँचौंकाठमाडौँ । विश्व फुटबल महासंघको सर्वोच्च निकाय फिफा वरियतामा ब्राजिल फिफा बरियताको शीर्षस्थानमा छ भने अर्जेन्टिना दोस्रो र जर्मनी तेस्रो स्थानमा छ । यस्तो अवस्थामा नेपालले पनि पछिल्लो समय निकै सुधार गरेको छ ।

फिफाले सार्वजनिक गरेको बरियताअनुसार नेपाल चार स्थान सुधार गर्दै १ सय ६९ औँ स्थानमा उक्लिएको छ । नयाँ बरियता अनुसार नेपाल दक्षिण एसियामा पाँचौँ स्थानमा छ । दक्षिण एसियामा शीर्षस्थानमा रहेको भारत समग्रमा एकसय स्थानमा छ ।

दक्षिण एसियाली राष्ट्रमा नेपाल भन्दामाथि रहेको भुटान २ स्थान तल झर्दै १ सय ६६ औँ स्थानमा पुगेको छ ।

दोस्रो स्थानमा रहेको माल्दिभ्स समग्र बरियताको एकसय ५६ औँ स्थानमा छ । पछिल्लो बरियतामा माल्दिभ्स चार स्थान तल झरेको छ । त्यसैगरी, अफगानिस्तान चार स्थान खस्कँदै समग्र एक सय ५८ औँ स्थानमा छ । दुई स्थान तल झरेको भुटान एक सय ६६ औँ स्थानमा छ । नेपालभन्दा पछाडि रहेको बंगलादेश एक सय ९२ औँ र श्रीलंका एक सय ९७ औँ स्थानमा छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
राखेप उपाध्यक्षमा शिव कोइराला “ज्वाला”

  मन्त्रिपरिषद्को बैठकले राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्को उपाध्यक्षमा शिव कोइराला ज्वालालाई नियुक्त गरेको छ

गौरिकाले आमाबुबालाई सोधिन्, ‘हामी नेपाली होइनौँ र ?’

  आफ्ना आमाबुबालाई एक दिन गौरिका सिंहले प्रश्न गरिन्, ‘के हामी नेपाली होइनौँ

पब्जीको ‘विश्वकप’मा नेपाली टिम सातौं, जित्यो १० लाख

    मोबाइल तथा कम्युटरमा खेलिने अनलाइन गेम ‘पब्जी’ लाई लिएर नेपालमा बारम्बार

प्रधानमन्त्री ओलीले भने स्वर्ण पदक जित्ने खेलाडीलाई ९ लाख दिन्छु

  सरकारले १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद प्रतियोगितामा स्वर्ण पदक जित्ने खेलाडीलाई जनही