हिउँले सजिएको ताप्लेजुङ (तस्विरहरू)

प्रकाशित मिति: ११ माघ २०७५, शुक्रबार

 

बुधबार दिउँसो सामान्य वर्षा संगै हिउँ झरे पछि ताप्लेजुङका उच्च हिमाली क्षेत्र सेताम्मे बने । बुधबार दिनभरजसो वर्षा संगै हिउँ परे पनि बिहिबार विहानै देखि मौषम खुलेकाले सेताम्मे बनेका वरीपरीका हिमाल सदरमुकामबाटै स्थानीयले राम्रो संग अवलोकन गर्न पाए ।

कतिपय भने हिउँ खेल्न सदरमुकामबाट नजिकै पर्ने सुकेटार भन्दा माथीका विभिन्न क्षेत्रमा निस्किए । कोहि विहानै मोटर साईकलमा त कोही साना गाडी रिजर्भ गरेर सुकेटार हुँदै पाथीभरा क्षेत्र सम्म पुगे ।

पाथीभरा मन्दिर लगायत आसपासका क्षेत्र हिउँले पुरै ढाएिका थिए । हिउँले ढाकिएका क्षेत्रमा पुग्दा स्वर्गकै अनुभुति भएको भन्दै पर्यटकहरु हिँडडुल गरिरहेका थिए । नभन्दै हिउँ परे पछि ताप्लेजुङ निकै सझिएको देखिन्छ ।

पाथीभरा क्षेत्रमा पर्ने काफ्लेपाटी, माथिल्लो फेदी, पाथीभरा मन्दिर सम्म हिउँ खेल्नका लागि आन्तरिक पर्यटकहरुको निकै चहलपहल थियो । हिउँ पर्ना साथ हिउँ खेल्नका लागि पाथीभरा क्षेत्र निकै सहज छ । सो क्षेत्र सम्म यातायातको पहुँच भएकाले पनि हिउँमा रमाउने र हिउँ खेल्नेहरुका लागि सहज बनेको हो ।

 

पाथीभरा क्षेत्रबाट नै यहाँका उच्च हिमाली क्षेत्रलाई अबलोकन गर्न पाईने भएकाले पनि यो क्षेत्र सबैको रोजाईमा पर्छ । यो पटक सहित ताप्लेजुङमा तीन पटक हिमपात भएको छ । यस अघि सुकेटार सम्म नै हिउँ परेको थियो । तर यो पटक भने करिब २५ सय मिटर माथी मात्र हिउँ झ¥यो । हिमपातले भने किसानलाई केहि राहत पनि पुगेको छ । तर हिमपात संगै चिसो बढे पछि भने यहाँका उच्च क्षेत्रका बासिन्दालाई भने समस्या हुने गरेको छ । ताप्लेजुङमा निकै वर्ष पछि यो पटक तल्लो क्षेत्र सम्म हिउँ परेको स्थानीयले बताएका छन् ।


तपाईंको प्रतिकृयाहरू

 

 


ताजा अपडेट
हात गुमाएकी मेघा घिमिरेलाई भेट्न पुगे नायक प्रदिप खड्का , गरे आर्थिक सहयोग ( भिडियो )

सम्पतिको लोभ गर्नेहरुले कम्युनिस्ट पार्टीको राजनीति गर्न सक्दैन : सी जिनपिङ

डा बाबुराम भट्टराई पहिलोपटक दौरा-सुरुवालमा (तस्वीरमा)

एकता टुंग्याउन नेकपाको सचिवालय बैठकमा यसरी छलफल, कार्यदल सदस्यपनि सहभागी

विश्व विजेता अमेरिकन खेलाडीले सन्यास लिएर हिन्दु धर्मको प्रचारक बनेपछि

बुबा–आमाकाे दुर्व्यबहारले कति पटक मर्ने प्रयास गरेँ,म हुर्केकाे समाजनै गलत छः सावित्री सुवेदी

कोरियन भाषा परिक्षा आवेदन खुल्यो, १७ गते देखि १९ सम्म परिक्षा आवेदन फारम भर्न सकिने

अस्ट्रेलियामा १००० नर्सिङ पढने नेपाली विद्यार्थीको बिचल्ली , हेर्नुहोस भिडियो सहित, क कसले ठगे

अस्ट्रेलिया जान नक्कली बिहे

कहिलेसम्म आइरहन्छ यसरी भुकम्प ? तर्साको तर्साइ