हिउँले सजिएको ताप्लेजुङ (तस्विरहरू) 

बुधबार दिउँसो सामान्य वर्षा संगै हिउँ झरे पछि ताप्लेजुङका उच्च हिमाली क्षेत्र सेताम्मे बने । बुधबार दिनभरजसो वर्षा संगै हिउँ परे पनि बिहिबार विहानै देखि मौषम खुलेकाले सेताम्मे बनेका वरीपरीका हिमाल सदरमुकामबाटै स्थानीयले राम्रो संग अवलोकन गर्न पाए ।

कतिपय भने हिउँ खेल्न सदरमुकामबाट नजिकै पर्ने सुकेटार भन्दा माथीका विभिन्न क्षेत्रमा निस्किए । कोहि विहानै मोटर साईकलमा त कोही साना गाडी रिजर्भ गरेर सुकेटार हुँदै पाथीभरा क्षेत्र सम्म पुगे ।

पाथीभरा मन्दिर लगायत आसपासका क्षेत्र हिउँले पुरै ढाएिका थिए । हिउँले ढाकिएका क्षेत्रमा पुग्दा स्वर्गकै अनुभुति भएको भन्दै पर्यटकहरु हिँडडुल गरिरहेका थिए । नभन्दै हिउँ परे पछि ताप्लेजुङ निकै सझिएको देखिन्छ ।

पाथीभरा क्षेत्रमा पर्ने काफ्लेपाटी, माथिल्लो फेदी, पाथीभरा मन्दिर सम्म हिउँ खेल्नका लागि आन्तरिक पर्यटकहरुको निकै चहलपहल थियो । हिउँ पर्ना साथ हिउँ खेल्नका लागि पाथीभरा क्षेत्र निकै सहज छ । सो क्षेत्र सम्म यातायातको पहुँच भएकाले पनि हिउँमा रमाउने र हिउँ खेल्नेहरुका लागि सहज बनेको हो ।

 

पाथीभरा क्षेत्रबाट नै यहाँका उच्च हिमाली क्षेत्रलाई अबलोकन गर्न पाईने भएकाले पनि यो क्षेत्र सबैको रोजाईमा पर्छ । यो पटक सहित ताप्लेजुङमा तीन पटक हिमपात भएको छ । यस अघि सुकेटार सम्म नै हिउँ परेको थियो । तर यो पटक भने करिब २५ सय मिटर माथी मात्र हिउँ झ¥यो । हिमपातले भने किसानलाई केहि राहत पनि पुगेको छ । तर हिमपात संगै चिसो बढे पछि भने यहाँका उच्च क्षेत्रका बासिन्दालाई भने समस्या हुने गरेको छ । ताप्लेजुङमा निकै वर्ष पछि यो पटक तल्लो क्षेत्र सम्म हिउँ परेको स्थानीयले बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सरोज पोखरेलको नेतृत्वमा बन्यो संयुक्त ब्यावसायिक टीम

  सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) निकट बैदेशिक राजेगार ब्यवसायीहरुले सवै पक्षलाई मिलाएर

चीनले हामीलाई सित्तैमा एक रुपैंयाँ दिने वाला छैन् : नेता पाण्डे

  विश्वको एक्सचेञ्ज करेन्सीको माध्यमबाट अमेरिकाले संसारभर आफ्नो अधिपत्य स्थापीत गर्ने प्रयास गरिरहेको

मन्त्री लालबाबु पण्डितले भने एनजिओलाई तह लगाउने योजना बनाएको छु

  संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासनमन्त्री लालबाबु पण्डितले जथाभावी तालीम दिने एनजिओहरुलाई तह

के गर्दैछ विप्लव, यस्तो छ नयाँ रणनीति

  पछिल्लो समय नेत्रबिक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपाका कतिपय केन्द्रीय नेता, जिल्ला ईन्चार्ज